View Single Post
  #21  
Παλιό 05-11-2013, 15:17
basilis_sti Ο/Η basilis_sti βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Kefalonia
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή Απάντηση: F800GS η νέα ερωμένη;;

Σαν κατοχος F800GS 08' και ανθρωπος που επισης βαριεται γρηγορα τα οχηματα του εχω να σου πω:
Το 800 θα σε ικανοποιησει σε πολλους τομεις οπως, καταναλωση, ευχρηστια, χρηση στο χωμα, μεγαλη λιστα απο αξεσουαρ για καθε γουστο (ειπαμε βαριεσαι ευκολα), φρενα, καλη συνολικα οδικη συμπεριφορα, εμπειρα συνεργεια, δυνατο κινητηρα (που δειχνει "δρομικος") αξιοπιστια και σχετικα καλη μεταπωληση. Επισης κατι θετικο για μενα, ειναι μια μοτοσυκλετα που δεν σε "μπριζωνει" να πηγαινεις ταπα.

Αυτα που δεν θα σου αρεσουν θα ειναι η αισθηση του 21 τροχου μπροστα (μετα το tiger θα νομιζεις οτι πας να στριψεις με τροχο καρου), η ασυμφωνια μπροστινης και πισω αναρτησης (παντα σαν αισθηση) - μαλακο μπροστινο με καπως "ξερο" πισω μερος, το οτι θα μαυρισει το μπροστινο σου φαναρι (κλασσικο προβλημα), η σελλα που χρειαζεται αλλαγη ή μετατροπη για να μην κουρασει σε μεγαλα ταξιδια, η μικρη μαμα ζελατινα και την μη βελουδινη λειτουργια (ανεκτη μεν) κινητηρα-σασμαν.

Η λυση F650 δεν θα στην προτεινα γιατι θα εχεις υποδεεστερες αναρτησεις/φρενα και θα γκρινιαζεις γιατι δεν πηρες το 800

Με αυτα που εγραψα θα νομιζεις οτι δεν μου αρεσει η μοτο μου. Οχι, γιατι το συνολικο "πακετο" με ικανοποιει - απλα θελει μερικες μετατροπουλες ακομα για να ερθει στα μετρα μου. Ατιμο tuning...
Reply With Quote