View Single Post
  #19  
Παλιό 27-10-2013, 12:18
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ο νέος τιμοκατάλογος των αυτοκινήτων της Mercedes

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη κυριε Γιαννη, σε φορουμ Bmw και μαλιστα ΜΗΧΑΝΩΝ, εγω αυτη τη δημοσιευση την ονομαζω αχρηστη πληροφορια της ημερας.. Με το συμπαθειο δηλαδη..

Αλίμονο αγαπητέ μου αν χρειαζόταν το συμπάθιο, οιουδήποτε, προκειμένου να εκφραστεί μια άποψη!!!!!
Ελεύθερα λοιπόν μπορείς να χαρακτηρίσεις άχρηστη μια πληροφορία για την τιμολόγηση κάποιων αυτοκινήτων. Παρ' όλα αυτά ίσως κάποιοι το έβρισκαν χρήσιμο προκειμένου να υπολογίσουν μια πιθανή συναλλαγή όπως αυτή http://www.gsforum.gr/f104/%CF%80%CF...-gs1200-43783/

Βέβαια εξ ίσου άχρηστη σε ένα φόρουμ BMW και μάλιστα μηχανών, ίσως είναι και μια δημοσίευση για πιστό σκύλο, το δώρο στα βαφτίσια του πρίγκηπα, τα καυσόξυλα, η ενότητα "εξορμήσεις χωρίς μοτό", οι αγγελίες για ρολόγια, κινητά κλπ κλπ και φυσικά όλη η ενότητα "χιούμορ" αφού το να καβαλάς μηχανή και μάλιστα BMW δεν είναι αστείο πράγμα...

Θα μου πεις πως έτσι το φόρουμ θα διακατεχόταν από μια ολοκληρωτικού τύπου συμπεριφορά, κάτι που όπως αντιλήφθηκα από την στάση σου στο θέμα των ξεκράνωτων δεν σου αρέσει. Παρεμπιπτόντως εκτίμησα την τότε αντίδραση σου ίσως και εκ του λόγου πως όταν έτυχε να γνωριστούμε, τυχαία εν μέση οδό, φοράγαμε και οι δυο μας πανάκριβα κράνη!!!

Έχω μια εικόνα στο μυαλό μου...
Κάθομαι στον καναπέ μου και βλέπω τις ειδήσεις στην τηλεόραση. Κάποια στιγμή αντιλαμβάνομαι να με κουράζουν περιττές αναφορές στους τσιγγάνους, στα αθλητικά, στα τηλεπαράθυρα κλπ Όποτε αισθάνομαι έτσι και έχοντας στα χέρια μου το υπερόπλο (τηλεκοντρόλ στην καθομιλουμένη), τσακ αλλάζω κανάλι και ούτω καθ' εξής. Προσπαθώ τώρα να έρθω στην θέση κάποιου που αντί να κάνει την απλή αυτή κίνηση, σηκώνει το τηλέφωνο και αρχίζει τις διαμαρτυρίες στους τηλεοπτικούς σταθμούς!!!!

Ας αφήσουμε όμως τις εικόνες που παραπέμπουν σε άλλες επιστημονικές αρμοδιότητες και ας επανέλθουμε στα καθ΄ημάς.

Προφανέστατα κατάλαβες πως ο αντικειμενικός μου σκοπός δεν ήταν να προσφέρω την γνώση, που αντέγραψα από μια κοινότυπη ιστοσελίδα, στους συμμετέχοντες σε φόρουμ BMW και μάλιστα ΜΗΧΑΝΩΝ.
Θα μπορούσε να εξυπηρετεί άλλον σκοπό. Να καταδεικνύει ας πούμε την πραγματικότητα, πως δεν είναι τα θέματα (επικαιρότητας, πολιτικών) που προκαλούν εντάσεις, αλλά τα άτομα, η προσωπικότητα και το τι πραγματικά επιδιώκουν στον κάθε χώρο.
Όπως πάντα βέβαια, κάποιοι βλέπουν το δάχτυλο και όχι το φεγγάρι. Κάποιος μάλιστα αναρωτήθηκε γιατί στο συγκεκριμένο θέμα, αντέδρασα σε μία μόνο απάντηση και όχι και στο σχόλιο για το Dacia, υπονοώντας προφανώς πως είμαι κολλητός με κάποιους και ενορχηστρώνω συνωμοσίες!!! Πάλι καλά που αποδείχθηκε πως τα "Πρωτόκολλα των σοφών της Σιών" ήταν κατασκεύασμα του Ρατσκόφσκι και της Οχράνα, αλλιώς θα μου τα χρέωνε κι αυτά!!!! Δεν βαριέσαι νεαρός είναι, ελπίζω να βρει τον δρόμο του...

Εσύ όμως αγαπητέ Capitain που δεν είσαι νεαρός, ποία ανάγκη σε ωθεί να σχολιάζεις (ευγενέστατα) την "σαν πολλές άλλες" ανάρτηση μου;;
Η ερώτηση δεν είναι προσωπικού χαρακτήρα. Εγκυκλοπαιδικά και με αφορμή την τοποθέτησή σου, δράττομαι της ευκαιρίας για αναμόχλευση της φαιάς ουσίας μας και εξαγωγή πιθανώς χρήσιμων συμπερασμάτων.
Πάντα φιλικά και πάντα από τον καναπέ!!!!!

Last edited by yannis; 27-10-2013 at 12:19.
Reply With Quote