View Single Post
  #9  
Παλιό 11-11-2013, 12:52
LPAVLOS Ο/Η LPAVLOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2013
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: bmw r90s bmw r100rs bmw r50 bmw r25
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή Απάντηση: MARC MARQUEZ: O Nεότερος Παγκόσμιος Πρωταθλητής!!!

Συγχαρητήρια στον Marquez και μπράβο στην Honda που έχει την καλύτερη μοτοσυκλέτα.

Τα περισσότερα μπράβο για εμένα ανήκουν στον Lorenzo που με μια υποδιέστερη μοτοσυκλέτα κατάφερε να κάνει το πρωτάθλημα να μοιάζει με πρωτάθλημα.

Ήμουν πάντα Rossikos και θλίβομαι ιδιαίτερα για τις άκομψες συμπεριφορές του για ακόμη μια φορά, περισσότερο από κάθε άλλη φορά. Ο Burges δεν είναι κάποιος τυχαίος και σίγουρα δεν άξιζε τέτοιο τρόπο. Θα μπορούσε να διατηρηθεί σε μια μορφή συμβούλου ή κάτι οτιδήποτε. Ο αρχιμηχανικός με τα περισσότερα πρωταθλήματα στην ιστορία των GP δεν γίνεται να είναι ξαφνικά ο αποδομπιαίος τράγος μιας προσπάθειας που δεν βγαίνει στο Valentino.

Για τον Valentino έφταιγε ο Lorenzo και αφού του έβαλε τον περιβόητο τοίχο, μετά έφυγε άκομψα από την Yamaha...
Πήρε το μηχανάκι με το οποίο ο Stoner στέφθηκε πρωταθλητής και όλοι περιμέναμε την ιταλική εταιρεία, με τον ιταλό οδηγό να μεσουρανήσει!
Έφταιγε όμως η Ducati τελικά και με εξαναγκασμό όλων, ακόμα και της ίδιας της Dorna, ξαναγύρισε στην Yamaha. Αλήθεια τον Lorenzo τον ρώτησε κανείς στην Yamaha αν ήθελε να ξαναγυρίσει ο Rossi? Έστω αν ήθελε να βάλει τοίχο στα paddocks....?
Τώρα τελικά φταίει ο Burges!

Μακάρι να ξαναδούμε τον Rossi να γίνεται αυτός που ήταν...
Χαλαρός, ευδιάθετος, οδηγαράς!
Είναι ένα φαινόμενο που παρά το γεγονός ότι είναι 4ος στο πρωτάθλημα όλοι ασχολούμαστε με αυτόν...
Αυτό είναι πολύ κακό για το άθλημα όμως! Φτάσαμε να γίνονται μάχες μπροστά και η Dorna να δείχνει τον Rossi που προσπαθεί να περάσει τον Bautista (εξαιρετικός κι αυτός χάρη στην Honda?)...
Να κυνηγάει ο Lorenzo το πρωτάθλημα και να περιμένει από τον Valentino να βοηθήσει και να πρέπει να πάει πολύ αργά για να γίνει, κι αν γίνει...

ΑΝ δεν βγεί κι αυτό με τον Burges τι μένει μετά???
Να απολύσει-απομακρύνει τους παιδικούς του φίλους Uccio και Truddi.....

Εδώ και λίγα χρόνια τα WSBK μου φαίνονται περισσότερη υγιεί και τα ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο....

Last edited by LPAVLOS; 11-11-2013 at 12:56.
Reply With Quote