View Single Post
  #28  
Παλιό 13-08-2013, 15:40
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Να επαναλάβω ότι δε με ενοχλεί τόσο το να μη μου δώσει κάποιος τη μηνιαία δόση, αν κι όταν το κάνουν πολλοί μαζί μου δημιουργούν πρόβλημα στη δική μου φερεγγυότητα, όσο το θράσος μερικών.
Όσο για να ζητήσω όλο το ποσό μιας θεραπείας είναι μάλλον αδύνατο, ακόμη και μια προκαταβολή του 50% είναι μεγάλη, αν και το έχω σκεφτεί.
Στα 10 χρόνια που έχω ιατρείο τα φέσια μου είναι ελάχιστα, είμαι από τους λίγους τυχερούς, είπα ποιο είναι το πρόβλημα.
Όσο για το γενικότερο, ναι, έχουμε μεγάλο πρόβλημα σα λαός. Δεν είμαι τόσο μεγάλος για να έχω άποψη για τρεις γενεές πίσω, αλλά σε αυτά που έχω δει, οι φιλότιμοι. Έλληνες είναι μάλλον η εξαίρεση.....
Και τριάντα και βάλε χρόνια τρυφηλοτητας έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα....
Δεν ξέρω ρε παιδιά, η αναίδεια που συναντάται σε νέους και μεγαλύτερους είναι απίστευτη, η ιδιοτέλεια το ίδιο.....
προσωπικά μέχρι τα είκοσι μου σχεδόν νόμιζα ότι ο κόσμος είναι καλός καγαθος, κάποια στιγμή με πόνο ξύπνησα κι άρχισα να φυλαγομαι, αλλά και πάλι ποτέ δε μου πέρασε από το μυαλό να ξεγέλασε κάποιον με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ζητάω αυτό που μου αναλογεί και τίποτε περισσότερο. Τον καιρό της γενικευμένης ευδαιμονίας μάλλον πίστεψα ότι κι εγώ θα μπορούσα να φτιάξω κάτι καλύτερο, χωρίς υπερβολές όμως.. και φυσικά σήμερα μου τη δίνει να ακούω μαλακι....
Τέλος πάντων....
Τα παιδιά μας και τα μάτια μας....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote