View Single Post
  #20  
Παλιό 06-12-2013, 11:53
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Κουίζ για δυνατούς λύτες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J.T.R Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη είναι κάτι που δεν καταλαβαίνεις?
Γράφω ότι το βιβλίο της Α λυκείου ,το οποίο έχω στα χέρια μου μιας και ο γιός μου είναι στην Α λυκείου, έχει κάτι λανθασμένο.

Αμφισβητείς δηλαδή ,τι?
Ανεξάρτητη Πρωτοβουλία - Β' ΕΛΜΕ Έβρου: Αυτό το βιβλίο πως αξιολογήθηκε από το Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού;
Στην ιστοσελίδα όπου παραπέμπεις ( μιας κομματικής ΕΛΜΕ του Έβρου) έχει αυτήν τη φωτογραφία του σχολικού βιβλίου:



Οπως μπορείς να δεις και μόνος σου είναι έκδοση Ιδιωτικού εκδοτικού οργανισμού με το όνομα: "Διόφαντος" που προμηθεύει απ΄ότι λέει η ιστοσελίδα τους διάφορα ιδιωτικά σχολεία. Επειδή χρειάζεται εγγραφή δεν ξέρω αν όντως αυτή είναι η εικόνα στου σχολικού βιβλίου που διανέμουν.
Η ιστοσελίδα που σε παρέπεμψα όμως είναι του Υπουργείου Παιδείας και έχει την εικόνα του σχολικού βιβλίου που όντως κυκλοφορεί στα δημόσια σχολεία.
Δεν ξέρω αν όντως κυκλοφορεί το σχολικό βιβλίο και με το εξώφυλλο που παρέθεσες (πχ στα ιδιωτικά; ) ούτε αν έχει το δικαίωμα ένας ιδιώτης να εκδίδει σχολικά βιβλία με άλλο εξώφυλλο από το κανονικό. Αν έχει το παιδί σου το βιβλίο μπορείς να το ελέγξεις ο ίδιος.
ΥΓ: χαλάρωσε και άσε μας να κάνουμε και καμμιά καλοπροαίρετη πλάκα γιατί αλλιώς δεν βγαίνει η κρίση!

Last edited by Carduelis; 06-12-2013 at 12:04.
Reply With Quote