View Single Post
  #69  
Παλιό 09-04-2010, 14:52
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris the doors Εμφάνιση μηνυμάτων
να πω τισ διαφωνθεσ μου λοιπον.αν γινη ενα συνβαν ποιοσ θα σε βοηθησει να καλυφτεισ σωστα?η ιντεραμερικαν η ιδια?οχι εκεινη θα κοιταχει το συνφερον τησ.,
παμε παρακατω

Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.

στο παραπανω συνφωνω απολυτοσ εχω χασει πολλουσ πελατεσ απο τετιουσ αφαλιστεσ.δεν λεο οτι δεν με πειραχε αλλα δεν απογοητευτικα κιολασ τετιοι πελατεσ δεν με ενδιαφερουνειμαι τησ αποψησ ασφαλιστησ και ασφαλιζομενοσ ειναι συνεργατεσ διοτι η ασφαλεια καθαυτου ηνε συνεργασια.εκτοσ αυτο εχει ο καιροσ γυρισματα και αυτοι που εχασα τηα ερτουν και θα μου φερουν και αλλουσ πελατεσ.αυτο υσχιει για ολουσ τουσ ασφαλιστεσ με την ιδια λογικη οι αρπακολεσ σε 2-3 χρονια τηα σβησουν απο το επαγγελμα .αυτα προσ το παρον αλλεσ διαψονιεσ σε αλλο ποστ.


Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε

Last edited by novo; 09-04-2010 at 14:54.
Reply With Quote