View Single Post
  #70  
Παλιό 09-04-2010, 15:44
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από novo Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?

απαντηση=σωστη η τοποθετηση σου αλλα διαφωνησα οσ προσ αφαλιστη με ασφαλιστικη εταιρεια δεν ειπα σονυ και καλα να εμπιστευτειτε εμενα αλλα να εμπιστευτητε εναν ασφαλιστη ο οποιοσ ο ασφαλιστησ το συφερον του ειναι να κοιταχη το δικο σου το συνφερον και οχι το συνφερον τησ ασφαλιστικησ.τορα τηα μου πησ πωσ να εμπιστευτησ ενα ασφαλιστη?απο πολλα πραγματα πχ αποτο ποσο σωστοσ ειναι ι οσ προσ την ενημεροση που σου παρεχει και η ενημεροση να ειναι βαση αυτων που γραφει το συνβολαιο που λεη τισ καλυψεισ.πχ σου λεη οτι εχει νομικη προστασια να αναγραφει στο συνβολαιο νομικη προστασια και αν θελησ να σου δειχει τουσ ορουσ τισ νομικησ προστασιασ. επισησ μπορεισ να τον κρινεισ και απο την γενικη του συνπεριφορα σαν ανθροποσ..

επισησ παρολο που μου την λεσ χαιρομαι που μου την λεσ γιατι ετσι μου δινησ την ευκαιρια να αναπτυχο τισ αποψεισ μου και τισ γνωσεισ μου σε οτι σασ απασχολη γενικα με τισ ασφαλειεσ οποω ειπα και σε αλλα ποστ θελο να ασφαλισω ατομα τα οποια μενουν στην περιοχη μου και να εχουμε προσοπικη επαφη και οχι δια αλληλογραφιασ οποτε δεν εχο συνφεριντα πολλα μιασ και τα περισοτερα μελη ειναι εκτοσ θεσαλονικησ υστερογραφο γενικα με αρεσουν οι ανθροποι με ευθυτητα και αναπτυσουν τισ διαφονιεσ του
Reply With Quote