View Single Post
  #6  
Παλιό 12-05-2010, 16:21
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Γιώργο μου αφενός οι δικοί μας δε είναι Ισλανδοί, τα έχουν "στήσει" καλύτερα τα πράγματα έχουν και πείρα βλέπεις, από εκεί και πέρα έχουμε το προηγούμενο του ειδικού δικαστηρίου όπου ο ένας από τους κατηγορουμένους μετά ξαναβγήκε πρωθυπουργός, ακόμα και σήμερα τελικά δεν μάθαμε τι ακριβώς έιχε γίνει με τον Κοσκωτά, ή μήπως πιστεύεις ότι δεν ειχε γίνει τίποτα.

Η "κρεμάλα" μπορεί να στηθεί για 2-3 της προηγούμενης κυβέρνησης και να λειτουργήσει σαν κολυμβήθρα του Σιλωάμ.

Εγώ επιμένω ότι το σύστημα είναι σάπιο και δεν μπορεί να αλλάξει από μόνο του ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Σήμερα πρώτη είδηση ήταν το γκρέμισμα της ερειπωμένης "ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ" και μάλιστα με την παρουσία υπουργού και πρωθυπουργού για κάτι που είναι αυτονόητο και μας το "πασάρουν" σαν πρώτη είδηση.

Επιμένω ότι τους ενδιαφέρει πρώτα η εικόνα και μετά το έργο, έτσι έχουν μάθει, το ομολογούν οι ίδιοι όταν λένε ότι ανησυχούν ότι δεν θα ξαναβγούν.

Με ελάχιστες εξαιρέσεις που αφορούν πράγματι νέα πρόσωπα, όλοι οι υπόλοιποι θέλουν κρέμασμα.

Θα σου πω ένα παράδειγμα που αφορά τα τεκμήρια, γιατί π.χ βάζει όλα τα Ι.Χ. των 1.600 κυβικών στον ίδιο κουβά, είναι τόσο δύσκολο να τα ξεχωρίσει με βάση την εργοστασιακή τους αξία, το ίδιο κόστος συντήρησης έχεις εσύ για το ΗUNDAI, και το ίδιο ένας π.χ με ένα Audi. Γιατί να φορολογηθείς το ίδιο ;
Όλα γίνονται στο πόδι ακόμα και σήμερα.
Με το CAPOTAZ τι έγινε τελικά, πέρασε κανένας νόμος ; ή έμεινε εξαγγελία; (δεν ξέρω ρωτάω)

Last edited by frits; 12-05-2010 at 16:28.
Reply With Quote