View Single Post
  #10  
Παλιό 12-05-2010, 17:11
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι ''ναι καλα''??????

Εχεις καποια αποδειξη περι του αντιθετου? Αυτο δεν ζηταγαμε ολοι οι ελληνες? να που γινεται με τον πιο επισημο τρόπο!! γιατι προεξοφλεις την μη τηρηση του?????

Στο κατω κατω απαντηση με δημοσιευμα σε δημοσιευμα εκανα!!!!!
Αν δεν πιστευεις το ενα γιατι πιστευεις το άλλο?
Γιατι εδω που κατοικείς εσύ και εγώ κάποιοι είναι πιο ίσοι από κάποιους άλλους και γιατί για να εφαρμοστούν οι νόμοι πρέπει να λειτουργει το κράτος και εδώ μας εχουν αποδείξει τόσα χρόνια ότι το κράτος λειτουργεί μόνο όταν συμφέρει τους κυβερνώντες.Οταν αργείς να πληρώσεις τα χρέη σου στην εφορία ή στις τράπεζες σου βάζουν τόκους .Οταν σου χρωστάει το κράτος τα παίρνεις άτοκα.
Οταν βγήκε στην επιφάνεια το παραδικαστικό κύκλωμα βάλανε 1-2 μέσα αλλά τις υποθέσεις που πέρασαν από τα χέρια τους δεν τις ξαναείδαν.Ο καθένας έχει παρα πολλά παραδείγματα από την καθημερινή του ζωή όταν έχει απέναντι του το κράτος.Εμείς σαν χώρα πολύ πριν από τους Ισλανδούς είχαμε βαρέσει πτώχευση αλλά τους ξεγελούσαμε τους 'χάνους' τους ευρωπαίους και δεν το καταλάβαιναν.Αν έχεις φίλους ευρωπαίους θα σου έχουν πει τόσα χρόνια την άσχημη εικόνα που είχαν για το κράτος μας.
Εύχομαι αυτό λες να γίνει και να τους πιάσουν και να τους χώσουν όλους μέσα αυτούς που μας κυβερνούσαν τόσα χρόνια και μας έκλεβαν και ήταν χορτάτοι.Αλλά πες μου σε παρακαλώ μετά ποιος θα μας κυβερνάει αφού όλοι μέσα στη φυλακή θα είναι.Και εγώ ελπίζω κάτι να αλλάξει αλλά όσο αισιόδοξος και να είμαι δεν το βλέπω.
Reply With Quote