View Single Post
  #24  
Παλιό 21-10-2010, 10:29
pkiriakos Ο/Η pkiriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Honda varadero xlv 1000
Μηνύματα: 572
Προεπιλογή Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από varaderistas Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΓΩ!!Και δεν θελω να κανω τον εξυπνο,αλλα σε αυτο το κομματι ειμαι εντελως καθετος.Στα τοσα χρονια που οδηγω μοτοσυκλετες,εχω κανει κι εγω διαφορες αλλες ''καγκουριες'',αλλα κοκκινο φαναρι δεν εχω περασει και ειδικα μεσα στην πολη.[σε κανενα νησι,μπορει και να το εχω κανει ]Σταματαω μπορω να πω σχεδον τελειως ακομα και στα πρασινα φαναρια,και ελεγχω πριν περασω.Δεν σηκωνει λαθη η ζουγκλα της αθηνας.Στα στενα δρομακια σταματαω,εχω δεν εχω stop,η εκει που δεν εχω τουλαχιστον ελλατωνω ταχυτητα δραματικα.Δεν χρειαζονται βιασυνες παιδια στις δυο ροδες και ειδικα σε οδηγηση μεσα στην πολη,οπου τα ατυχηματα ειναι καθημερινο φαινομενο.
Σωστός.Ετσι κι εγώ.Είναι απαράδεκτο να εχεις πράσινο φανάρι και να κόβεις για να δείς μήπως κάποιος βλαμένος περνάει με κόκκινο.Είναι απαράδεκτο να περνάς με πορτοκαλί και απο πίσω σου να περνούν αλλοι 5 με κόκκινο ενοείται.Είναι απαράδεκτο να ανεβαίνεις στην μοτοσυκλέτα και να σκέπτεσαι αν θα επιστρέψεις στην οικογένεια σου σωος και αβλαβής.Τα βιώνουμε αυτά κάθε μέρα ολοι μας.Τι να πούμε.Τα μάτια μας 14 και ο θεός βοηθός.
Reply With Quote