View Single Post
  #21  
Παλιό 01-07-2010, 13:18
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή, επίσκεψη και μπάνιο στο Ξυλόκαστρο με τον Λεοντόκαρδο Κυριακή 4 Ιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητοί φίλοι,

Ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά!

Οργανώνουμε εκδρομούλα στον φίλο μας τον Λεοντόκαρδο στο Ξυλόκαστρο αυτή την Κυριακή 4 Ιουλίου. Η εκδρομούλα περιλαμβάνει επίσκεψη στον φίλο μας τον Νίκο, μπάνιο και φαγητό. Θα ανταμώσουμε και με τους υπόλοιπους φίλους μας από το GSForum φίλους οι οποίοι επιστρέφουν από την Ιταλία, και η ώρα αντάμωσης στο Ξυλόκαστρο είναι 12 το μεσημέρι.

Προορισμός: Ξυλόκαστρο, για μπάνιο και φαγητό.
Πότε: Κυριακή 4 Ιουλίου.
Ώρα συνάντησης: 10.15 στο "ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ"
Ώρα αναχ.: 10.30
Ώρα άφιξης: Στις 12μμ προκειμένου να συναντηθούμε και με τους υπολοίπους φίλους μας.

Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι!
Τα παιδιά για μπάνιο ευπρόσδεκτα!
Οργανωτής ο Χατζηλίας και πάλι....

1. Michael Chatzilias, τριπλός.
2.
3.
4.
5.
Μιχάλη να φανταστώ αυτό που υποψιάζομαι; Αν ναί.... ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

:sm4:

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteris Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε θα μπορούσα να απουσιάσω... μονός (κατά πάσα πιθανότητα... εκτός αν έχουμε καμία έκπληξη από Lux-----rg...)

Αν έχω κατέβει Ναύπλιο... θα ανέβω με Leop / Roman από εκεί... διαφορετικά θα με παραλάβετε από τα διόδια Ελευσίνας στις 10:45!! Με τον όρο ότι θα με αφήσεις να πάω μπροστά... γιατί όπως λέει κι ο Γιώργος... μας έσερνες την προηγούμενη φορά...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Τονε φάγατε τον άνθρωπο...Είπαμε, μέχρι 145 πήγαμε, απλά κάποιος στη μέση ίσως έκοψε κάποια στογμή και σας ξεχώρισε οπότε έπρεπε να ανοίξετε λίγο παραπάνω...
Λες και είσασταν με παπιά κάνετε..
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από comander Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σας πω φοραω χοματινα αμα ειναι να μου βγαλετε το λαδι,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteris Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρέπει να τσιμπήσουμε λίγο προς τα πάνω το άνω όριο.... ε Χατζηλιά???

Καλά!! δεν πάμε και για αγώνα ταχύτητας!!
Νομίζω ότι μία ταχύτητα ταξιδίου 120km/h με 140 km/h (top) και μάλιστα σε μερικά σημεία μικρότερη βάσει του ορίου αλλά και των συνθηκών, είναι ότι πρέπει.
Το ζητούμενο είναι το ταξίδι να γίνεται με ασφάλεια και να λαμβάνει υπόψην πολλές διαφορετικές συνθήκες, όπως δυνατότητες και τύπος μηχανών, οδηγών, κούρασης, κατάσταση οδοστρώματος, κυκλοφοριακής κίνησης κλπ. Επίσης πιστεύω ότι εφόσον επιλέγουμε να κινηθούμε ΟΜΑΔΙΚΑ, πρέπει να τηρούμε τους όρους και τις διαδικασίες ομαδικής οδήγησης, αλλιώς η οδήγησή μας θεωρείται "συμπτωματική", καθώς απλώς και εντελώς τυχαία βρισκόμαστε στον ίδιο δρόμο την ίδια στιγμή και προς την ίδια κατεύθυνση.
Στο forum έχουν μπεί αρκετά post απο συμfoumίτες σχετικά με την ομαδική οδήγηση και την ασφάλεια, όπως αυτό το τελευταίο, που παραθέτω και το link.
http://www.gsforum.gr/%CE%93%CE%B5%C...ips-video.html

Υ.Γ. Προσοχή για να μην παρεξηγηθώ. Δεν κάνω τον έξυπνο, ούτε υποννοώ τίποτα. Μάλιστα εγώ είμαι αυτός που κάνει και τα πιό πολλά λάθη οδήγησης . Απλά πιστεύω ότι τηρώντας κάποιους πραγματικά απλούς κανόνες, κάνουμε το ταξίδι μας πιό απολαυστικό και κυρίως πιο ασφαλές. !!!!!
Καλές βόλτες σε όλους μας!!!!!!!!
Reply With Quote