View Single Post
  #10  
Παλιό 18-12-2013, 16:19
dtz Ο/Η dtz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 315
Προεπιλογή Απάντηση: Εξάτμιση Gpr σε R1150gs

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LPAVLOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια...

Μου έλυσες τις απορίες για το θέμα των ρυθμίσεων, μου δημιούργησες όμως κάποιες άλλες για τα θέματα ποιότητας.
Αν επιτρέπεται...πόσο καιρό την κράτησες την εξάτμιση, πώς αντιμετώπισες τα θέματα με το πρόβλημα των αερίων και του stand και σε ποιά τιμή την πήρες (προσπαθώ να καταλάβω για ποιό μοντέλο μιλάμε καθώς υπάρχει μια κάποια διαβάθμιση στα προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας...)?

Εσύ δηλαδή θα ξαναέπαιρνες Gpr?
έχεις δίκιο, κι εγώ απ' οτι έχω δεί έχουν αναβαθμιστεί αρκετά τα προιόντα της GPR, δεν μπορώ πάντως να απαντήσω με σιγουριά αν θα ξαναδοκίμαζα
το δικό μου τελικό το πήρα το 2007 και το κράτησα μέχρι το 2011, που πήρε ένας φίλος, και μέχρι τώρα δεν μου έχει παραπονεθεί για κάτι (βέβαια το πήρε 180 € ... οπότε είσαι πιο διαλακτικός αν δώσεις λίγα ...)
Στο διάστημα αυτό που ήταν συνέχεια βάλε-βγάλε, δεν έπαθε τίποτα, ούτε γρατζουνίστηκε το σώμα από χώματα, λάσπες κτλ. ήταν δηλαδή σε πολύ καλή κατάσταση

Στο θέμα των αερίων, δεν έκανα τίποτα, για είμαι και αντικειμενικός δεν ήταν και κάτι τραγικό, κάτι μαύρες γραμμές που έκανα πως δεν τις έβλεπα ...
Εκεί που στοπάρει το στάντ, αφού το ίσιωσα, τρύπησα και βίδωσα προσεκτικά ένα μαλακό λαστιχένιο στρογγυλό στοπ επιπλέον και οκ

όταν την αγόρασα είχε περίπου 400 € (πάλι φτηνή ήταν) αλλά με τακτοποίησε ένας φίλος και την πήρα 280, γιαυτό και δεν το πολυσκέφτηκα
λέω και μ@λ@κί@ να βγεί τουλάχιστον θα την έχω για το βουνό, όπως και έγινε.
Τότε βλέπεις δεν υπήρχαν και τόσες μεταχειρισμένες "μαμά" και αν πήγαινες να πάρεις καινούργια, σου κάνανε την τιμή tatoo στο αριστερό κ#λομάγουλο, if you know what i mean ...

Κατά τη γνώμη μου, λεφτά για τελικό δίνεις, αφού έχεις δώσει πρώτα αυτά που πρέπει, για φρένα και αναρτήσεις, αλλά αυτό είναι άλλη (μεγάαααααααλη) κουβέντα

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, εξάτμιση είναι δεν είναι και οικόπεδο, οπότε μην το πολυταλαιπωρείς.
Οταν έχεις κάτι που δεν σου κάνει, σίγουρα θα υπάρξει κάποιος άλλος που θα σου δώσει λεφτά να το πάρει, και θα απορήσει που το αποχωρίστηκες ...
Reply With Quote