View Single Post
  #76  
Παλιό 22-10-2013, 02:40
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστα τα λες για οσους με 1200 προβαινουν στην αντικατασταση. Αλλα υπαρχιυν κι αλλοι με παλιοτερα μηχανακια. Επισης μηχανακι πανω απο 6-7 χρονων, αν μπορει κανεις να το αλλαξει, καλο ειναι. Δεν τιθεται θεμα ποιο κανει τι, απλα ο στολος θελει ανανεωση...
Εγω με δυομιση ετων μηχανακι, δεν παω στο νεο. Σε 4-5 χρονακια, μπορει. Αλλιως απαξιωνεται τελειως το -παλαι ποτε- ακριβοπληρωμενο .
Όσο ψάχνετε και <κυνηγάτε> την τεχνολογία αυτά θα τραβάτε και θα <αρρωσταίνετε με κάθε τι το καινούργιο..... Η τεχνολογία ποτέ δεν σταματά αλλά και ποτέ δεν με ΑΓΓΙΞΕ... Μετράω το τι πραγματικά μου χρειάζεται, γιατί το χρειάζομαι, αν φτιάχνεται εύκολα στο ταξίδι και ποσο μου στοιχίζει καθ΄ οδόν στο ταξίδι μου αν χαλάσει.... Προτειμώ πάντα κάτι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ, κλασσικό, όσο το δυνατόν πιο παλιό και όμορφο....
Προφανώς άλλοι έχουν ΑΛΛΑ κριτήρια και το καταλαβαίνω!!!!!
Άλλωστε γι αυτό και λέγονται <εμπορικά> μοντέλα γιατί στόχο έχουν την ΕΦΗΜΕΡΗ εμπορικότητα.... Μην παρεξηγηθώ έτσι... Το μηχανάκι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί τώρα στην αγορά, απλά ΔΕΝ καλύπτει τα δικά μου κριτήρια. Προσοπικά θα προτειμούσα ένα BOXER BMW εποχής και CLASSIC !!!
Reply With Quote