View Single Post
  #14  
Παλιό 25-09-2013, 10:50
Sotos_ Ο/Η Sotos_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αττική
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 319
Προεπιλογή Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...

Για την χρηση που λες, θα προτεινα να μην πας για τρεκινγκ.

πηγαινε για ενα fitness.
στα χρηματα που σκεφτεσαι να δωσεις, η αναρτηση μπροστα ειναι εντελως της πλάκας, σε αντιθεση με το βαρος που προσθετει που δεν ειναι καθολου ευκαταφρόνητο.

Παρε ενα ποδηλατο πολης χωρίς αναρτηση μπροστα και χωρις δισκόφρενα.
με 450 εισαι αξιοπρεπεστατος.
Αν παλι επιμενεις για αναρτηση, προσεξε να είναι κάποια που μπορεις και να την κλειδώνεις (να μην λειτουργει δηλαδη αν δεν θες)

Μην σου πω για μεταχειρισμενο... που με αυτα τα χρηματα παιρνεις ποδηλατο που εκανε 800 πριν 1-2 χρονια... και το πουλας και σε λιγο, που θα θες αναβαθμιση, χωρις να χασεις!
Αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο, γραψου σε 1-2 ποδηλατικα φορουμς, και παρακολουθα αγγελίες... εχει πολλές ευκαιρίες.

Ομως, το σημαντικότερο όλων είναι το μεγεθος! αυτο ψαξτο πολυ. Το σωστο μεγεθος θα σε γλυτωσει απο πολλά (ακομα και απο τραυματισμους στα σημεια που καταπονουνται (αρθρωσεις πχ)



Ειχα τρεκινγκ, και εκανα καμια 500αρια χιλιομετρα τον χρονο...
"Ευτυχως" μου το εκλεψαν πριν δυο χρονια περιπου, και ως πιο ψαγμενος, το αντικατεστησα με καποιο που μου ταιριαζε καλύτερα (κουρσα υβρίδιο), και απο τοτε κάνω 10.000 χλμ/ετος, εχω χασει 16 κιλά και εχω γινει πάλι ανθρωπος!


τρελο κόλημα το ποδηλατο (και πολυ καλό υποκαταστατο αν εχεις παιδια και δεν μπορεις να φχαριστηθεις πια την μηχανη σου οπως πριν !)

Οτι θες στην διάθεση σου.

Last edited by Sotos_; 25-09-2013 at 10:55.
Reply With Quote