View Single Post
  #11  
Παλιό 06-04-2013, 20:21
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Υποχρεωτικός από Δευτέρα ο καθαρισμός κοινόχρηστων χώρων από όσους έχουν κατοικίδια

Πριν χρόνια είχα μιά κοκερίνα. Μιά μέρα λοιπόν που την έβγαλα βόλτα βγαίνει ένας γείτονας και μου τη λέει άσχημα, σχεδόν με έβρισε! Πάρε το κοπρόσκυλό σου που χέζει στο πεζοδρόμιο κι άλλα ωραία....Για κακή του τύχη, έβγαλα από τις ####τσεπες το χαρτί και τη σακούλα που είχα για να μαζέψω τα κακά της κούκλας μου και σχεδόν του τα κόλλησα στη μούρη. Του έριξα κι εγώ τα μπινελίκια μου κι από τότε με είχε με το σεις και με το σας.

Πόσο δύσκολο είναι τελικά οι κάτοχοι σκύλων να φροντίζουν ώστε να μη βρωμίζεται το σύμπαν;!

Αλλά τι λέω;! Εδώ κάνουν απεργία οι υπάλληλοι της καθαριότητας και δε σκεφτόμαστε να κρατήσουμε τις σακούλες με τα σκουπίδια στα μπαλκόνια μέχρι να λήξει η απεργία. Και μετά γκρινιάζουμε που η πόλη είναι μέσα στο σκουπίδι και τα πατάμε και τα φέρνουμε στο σπίτι μας..... Είμαστε άξιοι της μοίρας μας.....Θα το επαναλάβω κι ας γίνω ίσως κουραστικός! Ας μάθουμε τουλάχιστον τα παιδιά μας να κάνουν σωστά 5 πράγματα....
Reply With Quote