View Single Post
  #11  
Παλιό 06-10-2013, 23:27
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GPS Garmin.Nuvi ή οχι;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεκτά ολα αυτα που λες φιλε forester.Κατα το παρελθον μαλιστα οσες φορες πηγα με το κατσικι για εντουρο σοβαρο,ποτέ δεν με απασχολησε ή δεν πηρα μαζι ουτε καν χαρτη,πσοο μαλλον gps...Παρεα,κατσικια και μπεεε...σορυ εντουρο για γουστα!Και μη σου πω κατεγραφησαν πολλες διαδρομες που τις θυμαμαι με κλειστα ματια πλεον.

Ομως εδω ρωταω και μιλαω για εκδρομικο εντουρο με τη GS μου.Που σημαινει οτι θελω να πηγαινω χωμα αλλά οπου υπαρχει δρομος χαρτογραφημενος.Να ξεκινησω πχ για Ταυγετο ή Μαιναλο ή Ολυμπο και να κατσω στο PC να βγαλω τα δρομολογια απο Πατρα ως εκει ασφαλτο και στο βουνο να καταχωρησω απο πριν το δρομολογιο που θελω να περασω(και εχει ο ηλεκτρονικος χαρτης)και να μπω να κανω το κεφι μου...
Αρα ενα nuvi,κατα την εκτιμηση και εμπειρια σου,δεν θα μπορει να κανει αυτο που τού ζηταω;Ή θα ειναι λιγο για τετοια χρηση;
Θενκς για τη βοηθεια και εσενα και τα υπολοιπα παιδια.
\Ειπα οτι καπου το εχω ξαναγραψει το τοπικ αλλά δεν εβρεθη...λες να φταιει που μεγαλωνουμε;/

Ό,τι έγραψα δεν αφορά enduro!!!!!
Εκεί δεν υπάρχει η έννοια του gps.... Μόνο για λόγους ασφαλείας όταν το κάνεις μακρία από τα μέρη που γνωρίζεις.
Ότι έγραψα είναι ακριβώς γι αυτό που περιγράφεις.
Μόνο με συσκευές σαν κι αυτές που σου λέω θα τα κάνεις όλα , χωρίς περιορισμούς.
Με 200€ πάνω κάτω είσαι ΟΚ για μεταχείρω συσκευή 3-5 χρόνων και με 300-400€ καινούρια, για τα oregon, 62 κλπ.
Παίζει 660 με 400€ και βάση touratech εδώ μέσα....
Μην τσιγκουνευτείς 100€, πάρε ένα καλό εργαλείο μια φορά και κάνε δουλειά για πάντα!!!!
Reply With Quote