View Single Post
  #6  
Παλιό 11-04-2009, 14:45
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν για να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή , η εικόνα του μοτοσικλετιστή έχει να κάνει με την εικόνα γενικά του Έλληνα .
Το ότι οδηγάς μότο δεν σε κάνει κάποιον και με τα πόδια να πας πάλη θα κάνεις την πατάτα σου θέλω να καταλήξω ότι άλλα έχουν να κάνουν με την πεδία με τους γονείς μας με την ελληνική νοοτροπίας.
Στην ιταλία -που πήγα - δεν το λέω έτσι ο δρομος με τρείς λορίδες ήτανε ακηνητοποιημένος και δεν υπήρχε κανένας στην λορίδα ανάγκης βρέ ούτε ένας, αντηθετα εδω στην ελλαδα η λορίδα αυτή είναι που περνάνε οι έξυπνοι για να πάνε ποιο γρύγορα σε έναν μποτυλιαρησμένω δρόμο.
Αρα αυτός που οδυγάει χωρίς ζόνη , αυτός που βάζει το παιδάκι του στο μπροστινό το καθησμα η το παίρνει αγκαλιά , αυτός είναι που οδυγάει χωρίς το κράνος οδυγάει με το κινητο τσιγάρα παντοφλα και δύο παιδιά στο παπακι .....!
Εγω τους λυπάμε όλους αυτούς αλλα τους ευχαρηστώ γιατί μου δήχνουν τη δεν πρέπει να κάνω και τη πρέπει να αποφύγω για να μην τη πατήσω.
Κλείνωντας θα ήθελα να πώ ότι πρέπει να κάνουμε εμεις το σωστό και να το μεταφέρουμε στα παιδιά μας και θα στρώσουν τα πράγματα πρός το καλήτερο με επημωνή και επημωνή!!!
Reply With Quote