View Single Post
  #22  
Παλιό 12-10-2013, 13:44
LPAVLOS Ο/Η LPAVLOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2013
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: bmw r90s bmw r100rs bmw r50 bmw r25
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για το TiBo A4050

Λοιπόν, έβγαλα άκρη με το Tibo Α4050 και την αναβάθμιση στους χάρτες του όταν χρησιμοποιεί mls destinator 7.
Δωρεάν είναι η αναβάθμιση για τους χάρτες μόνο Ελλάδας και Κύπρου. Η διαδικασία γίνεται on line από το site της mls, αφού πρώτα κάνεις εγγραφή. Αυτά που πρέπει να γνωρίζει κάποιος είναι ότι στις προτεινόμενες για αναβάθμιση χαρτών συσκευές, δεν υπάρχει το Tibo. Μετά από επικοινωνία με την mls μου είπαν ότι πρέπει να δηλωθεί ως Mls 3850. Κατεβάζεις το αρχείο, πηγαίνεις στο folder του υπολογιστή σου με τα Temp (πάντα στον σκληρό C), ανοίγεις το update pack και πηγαίνεις στο devicefs. Αντιγράφεις στην κάρτα σου όλα τα δεδομένα εκτός από το folder Skin. Μετά ανοίγεις το αρχείο destinator.ini και στην καταχώρηση firsttime=0 το αλλάζεις σε firsttime=1. Φυσιολογικά πρέπει να τρέξει...σε εμένα έτρεξε.

Τα δύσκολα τώρα...αν έχεις τους χάρτες Ευρώπης και Ασίας (μέρος) δεν μπορείς να τα αναβαθμίσεις on line και δεν υπάρχει τρόπος...Πρέπει να πας την συσκευή στα γραφεία τους και το κόστος ανέρχεται στα 30€ παρακαλώ και πρέπει να την αφήσεις για 2 ημέρες.

Από εβδομάδα θα πάω την δικιά μου...οπότε θα μπορέσω να μάθω και να σας πω περισσότερα!

Οψόμεθα!!!

Last edited by LPAVLOS; 12-10-2013 at 14:14. Λόγος: συντακτικά θέματα...
Reply With Quote