View Single Post
  #1  
Παλιό 29-06-2013, 14:39
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Οι αναβάτες δε πάθαμε ΤΙΠΟΤΑ

Χθες το απόγευμα στις 17:50 κινούμασταν στη Λ. Κηφισού με κατεύθυνση την Κηφισιά. Το μηχανάκι δικάβαλο, και τριβάλιτζο. Βρισκόμασταν στη δεύτερη λουρίδα από αριστερά. Βαρύ το ποτάμι από την έξοδο και τα μπροστινά αυτοκίνητά φρενάρουν για να σταματήσουν. Φρενάρω και γω αλλά αντιλαμβάνομαι στους καθρέφτες μου ένα γκρι Opel Insignia να έρχεται πίσω μου με καμιά 40αριά χιλιόμετρα. Δε πρόλαβα να πω τίποτα, δε πρόλαβα να κάνω τίποτα άλλο από το αρπάξω το τιμόνι όσο πιο δυνατά μπορούσα για να κρατήσω το μηχανάκι κάθετα (φοβόμουν μη μας γυρίσει στο πλάι και μας συνθλίψει). Μέχρι να τα σκεφτώ αυτά ο από πίσω έχει σκάσει πάνω μου και γω πάνω στο μπροστινό audi .

Η γυναίκα μου και εγώ δε πάθαμε ούτε γρατζουνιά !!!!!

Δείτε τις φωτό:















To μηχανάκι πάει για ολική από ότι φαίνεται διότι έχει πάρει μπρος & πίσω υποπλάισιο . Στο μέτρο που η γυναίκα μου και γω βγήκαμε από αυτή τη λαχτάρα αγρατζούνιστοι δε με στανχώρησε και πολή η κατάληξη της αγαπημένης μου μηχανής. Θα δούμε τι θα κάνουμε με αυτό το θέμα σύντομα.

Το μόνο που πρέπει να πω είναι πως το μηχανάκι απορρόφησε όλη την ενέργεια, μας άφησε χώρο για τα πόδια από τη δεξιά μεριά ου δίπλωσε πάνω στο audi και δεν ήρθε πάνω μας ούτε ένα θραύσμα από το μούτρο που έγινε νιανια.

Μη με ρωτήσετε ποια θα είναι η επόμενη μηχανή. Λέμε για αλλαγή να πάρουμε μια GS μεταξύ 08 και 011 ανάλογα τα μπικικίνια.

Καλή συνέχεια, πάντα όρθιοι και όξω από καντεμιές.

Last edited by DoctorAbo; 29-06-2013 at 14:42.
Reply With Quote