View Single Post
  #69  
Παλιό 05-07-2011, 18:07
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lefteris-kal Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, που η δικιά μου κακή ανάγνωση των λέξεων των μηνυμάτων, έφερε:
ξεκίνησα να γράφω στο ποστ λέγοντας λέγοντας ότι ο σωστος τρόπος φρεναρίσματος, όπως τον διδάσκουν στο σχολείο ασφαλούς οδήγησης, είναι πρώτα πίσω μετά μπροστά.
απάντησα σε φίλο (ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ) ότι αυτό δεν ισχύει στα 1200 με συνδιασμένη πέδηση. Βλέπετε η ερώτηση προερχόταν και από μέλη με f650 κ.ά
από λάθος δικό μου νόμισα ότι η έκφραση "μόνο με το μπροστινό φρένο" αναφερόταν στο σύστημα του μπροστινού φρένου και όχι όπως πραγματικά ενοούσε την δεξιά μανέτα φρένου, με την οποία ως γνωστό στις μηχανές με συνδιασμένη πέδηση φρενάρει και ο μπροστά και ο πίσω τροχός και είναι ο σωστός τρόπος φρεναρίσματος όπως λέει και το manual της μηχανής.
όλα ήταν μια παρεξήγηση των αναγραφόμενων του ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΥ, από την δικιά μου μεριά και ζητάω συγνώμη.
Για τους φίλους ntinopoulos, gemara και KRASOPATERA έχουν δίκιο που μου τα χώσανε αλλά πιστεύω ότι τώρα θα με συγχωρέσουν.
όσο για τα manual είναι το πρώτο πράγμα που διαβάζω όταν αγοράζω το οτιδήποτε, να φανταστήτε ότι έχω όλα τα manual από τα ρολόγια μου, όλες τις ηλεκτικές συσκευές και το manual της μπέμπας είναι όλο υπογραμμίσεις και διαγραφές των κομματιών που δεν αφορούν το μοντέλο μου. για να μην σας πώ λόγω της ,πρωην, δουλειάς μου πόσες δεκάδες χιλιάδες σελίδες manual στα αγγλικά έχω διαβάσει.........
δεν τειθεται θεμα συγχωρεσης η μη!αν για τετοια θεματα τσακωνομασταν θα μασταν ολοι με ψυχοφαρμακα τωρα...
Reply With Quote