View Single Post
  #104  
Παλιό 13-06-2013, 23:02
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τη σέλα έχω αντίθετη άποψη.
Φίλε εγώ δεν έχω καμία αντικειμενική άποψη για την πίσω σελα γιατί απλά δεν ανέβηκα, τα ίδια όμως άτομα που ανέβηκαν και στο Dero και στο GS διαπίστωσαν ιδίοις κ@λοις την διαφορά Αεοροδρόμιο του gs άνετη μακρύτερη.. το μπροστινό δε βουλιάζει το βάρος δεν "σκυβει" - δε "γλυστράει" δε το νιώθεις να φεύγει μπροστά.. επίπεδο φρενάρισμα, καμία ταλάντωση δεξιά-αριστερά, που σε βαριά κατασκευή ειναι ότι καλύτερο.
Εγώ το μόνο που διαπίστωσα σε φρενάρισμα με πίσω άτομο στο gs, είναι ότι τα μαλακά μου μόρια είναι στη θέση τους και νιώθω επίσης και μία δροσιά στην πάτη γιατί δε χρειάζεται το πίσω άτομο να κολάει επάνω μου τόσο όταν στρίβω όσο και όταν φρενάρω..

Με το dero σε φρενάρισμα το μπροστινό χάνονταν τελίως.. όχι μόνο με τη γλύστρα που έτρωγε το πίσω άτομο, αλλά και με τις εναλλαγές βάρους η επαφή μετο στήθος της συνεπιβάτιδας (είδικά αν ήταν καμιά μπαλκονατη ). Σε επιτάχυνση ένιωθες το μπροστινό λες και έπεφτες σε νερά .. απορρώ τι το θέλουν το τηλεσοπικό πιρούνι με τόσο λεπτά καλάμια και μεγάλες διαδρομές σε θεόβαρη μοτοσυκλέτα.. Το televeler ομολογώ ότι με εξέπληξε, έχει την στιβαρότητα μιας καλής πίσω ανάρτησης τύπου monochock. και κρατάει οριζόντια και σταθερη τη μοτοσυκλέτα σε επιτάχυνση, απότομο φρενάρισμα και μεγάλες ταχύτητες!!

Last edited by JohnGS1100; 13-06-2013 at 23:08.
Reply With Quote