View Single Post
  #106  
Παλιό 13-06-2013, 23:18
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????

Να προσθέσω ότι αν ήταν και ο κινητήρας όπως τον ήθελα, η GS μοτοσυκλέτα είναι ότι πρέπει για να καλύψει τις ανάγκες μου και όχι μόνο και αλλά πιστεύω θα ήταν ορισμός των 2 τροχών σε πάντος συνθήκες μετακίνησης από ενα σημείο Α σε ένα σημείο Β.. Μιλαμε φυσικά για τις δικές μου ανάγκες όχι για ντιφτ για σπορ καταστάσεις και καγκουριές εκεί ΟΚ ένα cbrrr ή ένα xxx είναι ολα τα λ7.. τόσο σε φρένα όσο και κινητήρα..

Φιλος μηχανικός (60 χρονω παρακαλώ) από την ορεστιάδα με μακρά εμπειρία σε όλες τις μοτοσυκλέτες touring και μη, επεσε ένα rt1100 του 97 στα χερια του και έχει πάθει ΠΛΑΚΑ,. βέλος είναι μου λέει - δε σε κουράζει - δε κουνάει, καίει λίγο.. είναι ανετη και επίπεδη, χωρις ταλαντώσεις μπροσταπίσω και δεξιά αριστερά, καμιά φορά νομίζει ότι είναι σε αυτοκίνητο σε μεγάλες ταχύτητες τόση ασφάλεια του εμπνέει.

Την πήρε για μεταπώληση και την κράτησε για πάρτυ του.. γυρνάει σα παιδί βυλγαρίες τουρκίες για βόλτα και για ψωνια και με παίρνει τηλέφωνο να μου βρίσει τον καιρό του που βρέχει συνέχεια τελευταία εκεί πάνω
Χτες την έπλυνε για πρώτη φορά με πιεστικό και έκαψε τους hall ο άτυχος.. ματιάχτηκε ο γεράκος.. με τη γριά

Είχε το fjr1300 της yamaha και δεν νοσταλγεί ούτε τον κινητήρα της ούτε την υπεβολική κατανάλωσή της, ούτε τις θερμοκρασίες (!) που έκαιγε απ' ότι μου λέει τα πόδια του στο σταμάτα ξεκίνα μέσα στην πόλη..
Τι να πεις ..
Reply With Quote