View Single Post
  #10  
Παλιό 18-12-2013, 13:43
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: "Ξεκάπνισμα" Ar...lecken!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι σίγουρος ότι πηδιόντουσαν οι Γερμανοί τότε;


Επιμένεις στο μαζί τα φάγαμε Γιώργο! Δεν είναι έτσι τα πράγματα.


Δεν νομίζω ότι ήθελαν οι εργαζόμενοι να φυλάσσονται ατόκως οι ασφαλιστικές τους εισφορές, ούτε ότι είχαν εξουσιοδοτηθεί οι διοικήσεις να τα παίζουν όπου γουστάρουν, ούτε ότι έπρεπε να είναι και στα ασφαλή ομόλογα του ελληνικού δημοσίου.

Σε έχουνε πείσει Γιώργο ότι τα φάγαμε μαζί με τον Τσοχατζό, δεν είναι έτσι φίλε.


Κι όσο για τους Γερμανούς και την εργατικότητά τους και την αγάπη τους στους νόμους, επέτρεψέ μου να έχω την άποψή μου έχοντας ζήσει και εργαστεί 6 και χρόνια εκεί και δεν έχω και την καλύτερη γνώμη....Εχουν όμως κράτος σοβαρό και μην πεις κανείς ότι έχουμε αυτούς που αξίζουμε...... Το έγραψα ξανά, οι Ελληνες πολιτικοί πρέπει να είναι ιδιαίτερο είδος ανθρώπου, με την απάτη στα γονίδιά τους, δεν εξηγείται αλλιώς....
Oχι μαζι με το Τσοχα δεν τα φαγαμε......αλλα ετρωγε αυτος κι αλλα ετρωγαμε εμεις!!!
εμεις βεβαια πιο πολλα διοτι ειμαστε περισσοτεροι και τρωγαμε επι πολλα χρονια με διαφορους τροπους.
Ο Τσοχα ειναι ενας κι ετρωγε με εξοπλιστικο τροπο....!
Εμενα δεν με εχει πεισει κανεις και για τιποτα, εγω ξερω ακριβως απο που και πως ετρωγα αλλα και ποσα εχω φαει (στο περιπου), οπως και ολοι οι ελληνες φυσικα, μονον που δεν το παραδεχονται ολοι. Αν το παραδεχοντουσαν δεν θα ηταν ελληνες.......

Οσο για τα υπολοιπα Γερμανικα μπορει να εχεις δικιο, εγω ξερω οτι η Γερμανια εχει χρηματα και παρεχει κοινωνικες παροχες.......δεν μπορει να ειναι μονον απο το εμποριο της αλλα και απο του φορους....κυριως απο τυος φορους.

Για τις ασφαλιστικες εισφορες αυτος ηταν ο νομος......σωστος ¨η λαθος (λαθος κατ εμε) αυτο ηταν. Τωρα πληρωνουμε και αυτο μεσα σε ολα τα αλαλ.......αλλα δεν ειναι αυτο το μειζον. Δεν πληρωνουμε αυτο σημερα........

Last edited by GeorgeP; 18-12-2013 at 13:45.
Reply With Quote