View Single Post
  #84  
Παλιό 27-07-2013, 18:09
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από todor Εμφάνιση μηνυμάτων
πλάκα πλάκα όταν κατέβηκα Αθήνα για το training στα Μέγαρα πέρασα από Περιδερειακή Υμηττού και στο πάνε και στο έλα (ήθελα να βγω Κατεχάκη στο Στρ. Νοσοκομείο)....και δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι οδηγούσα μέσα στα όρια (όχι βέβαια και με 170...) Σίγουρα όταν ερχόμουν να σας βρω στα διόδια σε κάποια σημεία πήγα και με 150....να περιμένω κι εγώ χαρτάκι μαγικό?????

και 2η ερώτηση...αφού η παράβαση έχει να κάνει με την μηχανή, γιατί στερούμε και την δυνατότητα να οδηγήσω και το αμάξι????????

(μετά από edit) και 3η ερώτηση...σε περίπτωση που μου ζητηθεί κράτηση διπλώματος...μπορώ να δώσω της γυναίκας μου που δεν το χρησιμοποιεί (αλλά δεν έχει άδεια για μηχανή...) ???

Η παράβαση έχει να κάνει μ' εσένα που οδηγείς. άρα απαγορεέυται για ένα διάστημα να οδηγείς. Ασφαλώς κι έχει νόημα.*
Μπορείς να δώσεις όποιο δίπλωμα θες. Δηλώνεις υπεύθυνα ποιος οδηγούσε και παραδίδει αυτός το δίπλωμά του. Αν υπάρχει τέτοιο πρόσωπο, σώνεσαι





* Το παράλογο είναι που αφαιρούν πινακίδες κυκλοφορίας του οχήματος! Λες και φταίει η μηχανή ή το αυτοκίνητο για την όποια μαλ@κία του οδηγού
Reply With Quote