GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 07-07-2011, 23:15
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Αγορα Τσοπερ

καλησπεριζω το κοινο του φορουμ μας.
φαινεται οτι ο ηλιος αυτες τις μερες με χτυπησε για τα καλα και η το χερι μου δε μπορει να απομακρυνθει απο την τσεπη μου.
ειμαι στην διαδικασια του να παρω μια τσοπερ για δευτερη μηχανη.
δεν ξερω,τα τσοπερ αν και πολλοι τα κατακρινουν προσωπικα παντα μου αρεσαν,απο πιτσιρικακι.περισσοτερο σαν νοσταλγια ειναι.
εβλεπα τοτε τα σπανια harley στους δρομους και κατι παθαινα.μεγαλυτεροι απο μενα ειχαν τοτε virago,intruder και τα ζηλευα αν και να σημειωσω οτι παντα η μεγαλυτερη μου λατρεια ηταν οι on/off μηχανες και σαφως αυτο ακολουθησα και στην πορεια.η αμεσως μετα ομως λατρεια μου ηταν αυτα τα χαμηλα οχηματα γεματα νικελ και λαμαρινες,θεοβαρα,με αρκετα κυβικα στην πλατη τους,μετριες επιδοσεις,καλουτσικη ροπη,πολυ θορυβο,πολυ φορτωμα πανω τους,δυσχρηστα σε καποιες καταστασεις.....κι ομως,μου εκαναν τα κλικ τα μηχανακια αυτα.
αλλοι τα εχουν σαν θρησκεια,ειτε harley,ειτε yamaha ειτε honda και κανουν πολλα χιλιομετρα καθε χρονο με αυτα χωρις να παραπονιουντε για τα κατα της μηχανης τους.
αποφασισα λοιπον να παρω μια για να κανω χαλαρες βολτουλες.
για αρχη ειδα στα Χανια χτες αυτο.Yamaha Dragstar '05 - € 4.900 EUR - Car.gr.
πηγα λοιπον το ειδα,ομορφο οπτικα,δε χρειαζεται μαζεματα,καλο δουλεμα το μοτερ.
οδηγωντας το ομως προσεξα κατι.το τιμονι παιρνει λιγο προς τα δεξια.και νομιζω ολος το σταυρος.το ειπα λοιπον και μου ειπε ο μαγαζατορας που στην ευχη το ειδες,δε το ειχα προσεξει.
μου αρεσε που πριν παω ειχα στειλει κι ενα χανιωτη μαστορα να την ελεγξει και την βρηκε αριστη.
δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο,του ειπα να το τσεκαρει και να με παρει τηλ να μου πει.
το μαγαζι που την εχει ειναι του Σταυρουλακη,πρωην αντιπροσωπου της ducati που για καποιους λογους του την πηραν...
δεν ξερω αν μπορω να εμπιστευτω και να την παρω.
αφηνωντας τα χερια απο το τιμονι δε προσεξα καποια κλιση της μηχανης ομως και παλι το βλεπω ανυσηχητικο.

η δευτερη που ειδα,εστω απο φωτογραφιες και μου αρεσε ειναι αυτη.
Yamaha Royal STAR '97 - € 7.400 EUR (Συζητήσιμη) - Car.gr στις φωτογραφιες φαινεται πολυ καλο,με διαβεβαιωσε και ο ιδιοκτητης του,μου το αφηνει 6500 ευρω.ειναι σαφως λιγο πιο κτηνος απο το dragstar.κολλαω λιγο στο οτι ειναι του 97.
εχει καποιος απο σας κανενα μαστορα γλυφαδα η καπου εκει κοντα να την παω αν τελικα καταληξω σε αυτη?

και η τριτη επιλογη αν και θελει σκεψη ειναι μια harley davidson heritage full στα 17500 απο την αντιπροσωπεια.
στην τελευταια επιλογη ξεφευγω τελειως στο θεμα χρηματων.μπορω να τα διαθεσω αλλα δεν ξερω αν αξιζει να τα διαθεσω ολα αυτα.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 08-07-2011, 00:08
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

Γιαννη,παρε αυτην....
Bmw R 67/3 1953 '63 - € 23.000 EUR (Συζητήσιμη) - Car.gr
Μπορει να ξεφευγει λιγο απο χρηματικης αποψεως,αλλα θα εχεις και παλι boxer.....
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 08-07-2011, 01:52
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Το project boxer σε λίγο καιρο τώρα έχω αλλο
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 08-07-2011, 02:05
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από varaderistas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη,παρε αυτην....
Bmw R 67/3 1953 '63 - € 23.000 EUR (Συζητήσιμη) - Car.gr
Μπορει να ξεφευγει λιγο απο χρηματικης αποψεως,αλλα θα εχεις και παλι boxer.....

θα συμφωνήσω και όχι απαραίτητα με την μοτα της φωτό,αλλά αφού έχεις φάει το κόλημα (και ωραίο κόλημα) πήγαινε προς τους αυθεντικούς...
έκαστος στο είδος του...

εγώ θα πήγαινα και προς χάρλευ μεριά...
παίζουν στο car κάτι ωραία κομάτια ακόμα και με 7-9 χιλ.ευρώ
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 08-07-2011, 06:07
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

Εάν σκέπτεσαι για τσόπερ σου προτείνω το Intruder VS 1400 . Το παίρνεις απ’έξω βέβαια γιατί εδώ δεν κυκλοφορούν πολλά !

Suzuki VS1400 Intruder model history
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 08-07-2011, 07:54
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

bonne
*κλάσικ
*περπατάει
*φρενάρει
*κ σε 100 χρόνια θα είναι όμορφη
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 08-07-2011, 09:23
dionysisgs Ο/Η dionysisgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Κρυονέρι Αττικής
Μoto: R1200RT Sportster 983XL
Μηνύματα: 328
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

Καλημέρα και απο μένα.. Είχα το Sportster του 2003 με manual choke.. Δοκίμασε να οδηγήσεις κάτι το οποίο ειναι original και όχι αντιγραφές από Ιαπωνία. Πάντα με την δική μου προσωπική άποψη οι μόνες εταιρίες οι οποίες έχουν originality στον τομέα της Chop moto είναι και θα είναι πάντα οι harleys και οι BMW (αν και τα παλιά όμορφα bmw δεν ανήκουν 100%) στην κατηγορία. Ποιο πολύ πάνε στο cruiser το οποίο αν και νεότερο από τις μηχανές του 40-50 παραμένει ίσως η ποιο όμορφη cruiser όλων των εποχών και σίγουρα μπορείς να βρείς στα χρήματα που προσφέρεις (βάσει τιμών που ανέφερες) ειδικά για το 850C.. Ψάξε στο google R850C or R1200C........όσο αφορά τα sportster βρές (αν υπάρχουν_νομίζω ναι) εκδόσεις με το αυτόματο choke....αυτά απο μένα ...και έχω άποψη διότι ο πατέρας μου οδηγεί την r850c ο αδερφός μου την sposter....καλή αγορά!!
Διονύσης
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 08-07-2011, 09:30
leandros Ο/Η leandros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Χανιά
Μoto: BMW R1200GS 2011 Honda PCX-150 2013
Μηνύματα: 709
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

τσόπερ= harley davinson
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 08-07-2011, 12:11
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dion_rc Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και απο μένα.. Είχα το Sportster του 2003 με manual choke.. Δοκίμασε να οδηγήσεις κάτι το οποίο ειναι original και όχι αντιγραφές από Ιαπωνία. Πάντα με την δική μου προσωπική άποψη οι μόνες εταιρίες οι οποίες έχουν originality στον τομέα της Chop moto είναι και θα είναι πάντα οι harleys και οι BMW (αν και τα παλιά όμορφα bmw δεν ανήκουν 100%) στην κατηγορία. Ποιο πολύ πάνε στο cruiser το οποίο αν και νεότερο από τις μηχανές του 40-50 παραμένει ίσως η ποιο όμορφη cruiser όλων των εποχών και σίγουρα μπορείς να βρείς στα χρήματα που προσφέρεις (βάσει τιμών που ανέφερες) ειδικά για το 850C.. Ψάξε στο google R850C or R1200C........όσο αφορά τα sportster βρές (αν υπάρχουν_νομίζω ναι) εκδόσεις με το αυτόματο choke....αυτά απο μένα ...και έχω άποψη διότι ο πατέρας μου οδηγεί την r850c ο αδερφός μου την sposter....καλή αγορά!!
Διονύσης
η 850c πολυ συμπαθητικη,δεν το κρυβω.
μαλλον ομως θα παω προς royal star 1300.αρκετα ομορφη κι αυτη εστω και σαν αντιγραφη,ποιοτικη και ανετη.σε ξενες χωρες τα χει παει περιφημα και καποιοι εχουν προχωρησει και σε δικο τους customization,κατι που προσωπικα δε θα εκανα.
για harley αν πηγαινα σιγουρα θα πηγαινα σε καποια μεγαλη κι οχι στην 883 που προσωπικα την εχω κανει βολτα και δε με βολεψε αλλα ουτε και μου αρεσε.
σκεφτηκα καλα και θεωρω καλυτερο το να διαθεσω ενα μικροτερο ποσο για μια μηχανη που απλα θελω να κανω καμια βολτουλα χαλαρα παρα να διαθεσω τωρα 17500 ευρω.

Last edited by taksidiotis; 08-07-2011 at 12:13.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 11-07-2011, 18:24
EvVas Ο/Η EvVas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Πρέβεζα
Μoto: R1200GS 2005
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα Τσοπερ

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αγορα προβολεων μαμας marioman Τεχνικά θέματα διάφορα 16 17-04-2011 10:15
Αγορα μποτας BMW Rallye GS Pro Boots 2010 chrisoik Μπότες 10 15-02-2011 22:27
Αγορα Μ/Χ R1200GS βοηθεια dimpro Τεχνικά θέματα διάφορα 4 10-02-2011 15:44
Αγορα GS και αποριες...... Dimitrism Γενικά - Μοτοσυκλέτα 9 23-11-2010 12:37
Αγορα απο το Speedbrain.de evanb Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 10 12-05-2009 00:48


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!