GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 11-06-2013, 12:54
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Μεταφερω εδω την απαντηση μου στον frits απ το νημα με τις κλησεις για κρανος για να ''καθαρισει'' το αλλο νημα απο το spaming.
Παρακαλω την διαχειρηση να μεταφερει σε αυτο το νημα και πανω απο το παρον ποστ την αλληλουχια των ποσταρισματων στον νημα για τις κλησεις απο το νουμερο 14 και μετα..........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Aντιγράφω από παλιότερο ποστ που είχα αναρτήσει

Η συμπεριφορά και δημόσια εικόνα, η ευαισθησία και ευθιξία, η βιωματική αντίληψη περί δημοκρατίας, δικαιοσύνης και σεβασμού των δικαιωμάτων και της αξιοπρέπειας του πολίτη, όπως αυτά καταγράφονται στην πρακτική καθημερινότητα των μελών της κυβέρνησης, της βουλής, του δικαστικού σώματος και του ευρύτερου δημόσιου τομέα, προσδιορίζουν και έμμεσα επιβάλλουν τα αποδεκτά πρότυπα της κοινωνίας μας. Θα έλεγα ακόμα ότι δημιουργούν στόχους για προσδοκώμενη επίτευξη από το κοινωνικό σύνολο, μέσα από τη συνειδησιακή αποδοχή των ορίων του κοινωνικά παραδεκτού και του κοινωνικά απαράδεκτου. Αυτό βέβαια μπορεί να επιτευχθεί, όταν υποδεικνύεις όχι τα ευχάριστα, αλλά τα άριστα για τους πολίτες”, όπως έλεγε ο Σόλωνας.
Δεν είναι δυνατό να θεμελιωθεί πραγματική δημοκρατία σε ένα χώρο, όπου οι ηγέτες και οι αξιωματούχοι πιστεύουν πως η ανάδειξή τους στην εξουσία υπήρξεν «εξόφληση θείας οφειλής». Όπως δεν μπορεί να υπάρξει πραγματική δημοκρατία σε ένα χώρο όπου οι πολίτες αδιαφορούν για τα κοινά και παρακολουθούν ως ουδέτεροι θεατές το βιασμό θεσμών και αξιών..
Δεν λεω κατι διαφορετικο απο τον Σολωνα ο οποιος με αλλα λογια λεει οτι τοσα χρονια βιαζονταν οι θεσμοι και οι αξιες απο τους ηγετες της ‘’εξοφλητικης θειας οφειλης’’ κι εμεις απο κατω επειδη μας αρεσε/βολευομασταν δεν καναμε τιποτα.......αντιθετως το απολαμβαναμε επι 10ετιες και μαζι με τις ετησια νεες απολαβες μας και δανεια που δεν ρωτουσαμε πως και γιατι παρακολουθουσαμε τα τεκταινομενα ως ουδετεροι θεατες! Με αλλα λογια ο Σολωνας μας λεει οτι το ‘’μαζι τα φαγαμε’’ εχει περίοπη θεση στην σημερινη κατασταση.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας ;
Σημερα κι επι ενα χρονο μας υποδικνυουν τα καλυτερα, τα αριστα αν θες, για την σημερινη κατασταση. Κανεις αλλος δεν εχει υποδιξει τιποτε καλυτερο, εκτος κι αν για καλυτερο περνιωνται οι υποσχεσεις περι επιστροφης στην 10ετια του 1990.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Nα συπληρώσω ότι είσαι ευκολόπιστος (σικ ) και η επιθυμία σου να βγούμε από την κρίση σε "τυφλώνει" και σε κάνει υποκειμενικό στην κρίση σου.
Αν η υποκειμενικοτητα που εννοεις εσυ περιλαμβανει την δημοσιευση στοιχειων τα οποια δειχνουν οτι κατι γινεται και κουνιεται προς την εξοδο απο την κριση καλυτερα να αναθεωρησεις..........
Το μονο που δεν ειμαι ειναι υποκειμενικος, ειμαι καθετα κι οριζοντια αντικειμενικος και δεν κρινω βασει πολιτικων πιστευω αλλα βασει αριθμητικων στοιχειων που δημοσιευονται και δειχνουν οτι κατι παει να αλλαξει.
Εξάλλου Σταυρο το πολιτκο πιστευω μου πια επαψε να ειναι ιδεολογικο, τωρα πια ειναι εθνικο.......οι ιδεολογιες κατεστρεψαν την Ελλαδα κι οπου αλλου εφαρμοστηκαν στον κοσμο. Παντα κι επι 10ετιες αναρωτιομουνα γιατι στο εξωτερικο δεν υπαρχουν χρωματισμενες κομματικες εφημεριδες....τωρα ξερω.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τρανό παράδειγμα ο Παπακωσταντίνου τον οποίο παρουσιάζες περίπου ως Γκουρού της οικονομίας και σήμερα είναι κατηγορούμενος για σκάνδαλα
Ο Παπακωνσταντινου ειναι κατηγορουμενος για αναμειξη σε σκανδαλα συγγενων του κι οχι για την οικονομικη πολιτικη που ακολουθησε κι ακολουθειται μεχρι σημερα με επιτυχια πρεπει να πουμε (αντικειμενικα κι οχι υποκειμενικα). Αστοχο το παραδειγμα σου..........

Last edited by GeorgeP; 11-06-2013 at 13:01.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 11-06-2013, 13:17
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

.,..,νταλκά που βαράς ρε φιλαράκι.,.,.,
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 11-06-2013, 16:50
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων
.,..,νταλκά που βαράς ρε φιλαράκι.,.,.,
....που διαβαζεται κι ειναι ενδιαφερων ομως.........
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 11-06-2013, 13:36
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

οντως ρε Γιωργη τρελο νταΛγκα εχεις.........

αστους να πανε να γ@μηθουνε.......Αυτοι θα ερθουν να σου δωσουν τα προς το ζειν........τα εχεις(τε) πει και σε αλλα θεματα με "παπυρους" ολοκληρους.......οποτε τι σκας......


Reply With Quote
  #5  
Παλιό 11-06-2013, 17:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως ρε Γιωργη τρελο νταΛγκα εχεις.........


αστους να πανε να γ@μηθουνε.......Αυτοι θα ερθουν να σου δωσουν τα προς το ζειν........τα εχεις(τε) πει και σε αλλα θεματα με "παπυρους" ολοκληρους.......οποτε τι σκας......

Εχω τρελο νταλγκα με ολους τους απαισιοδοξους κομματικους και μη που βλεπουν το σημερα και δεν ρωτουν για το αυριο.......
Εχω νταλγκα τρελο με αυτους που πανε να κανουν το ιδιο λαθος με εκεινο που εκαναν επι 30 χρονια αδυνατωντας να παραδεχθουν το λαθος τους και δινοντες αλλοθι στους εαυτους τους με την αλλαγη χρωματος.
Οι ιδιοι αυτοι εχουν νταλγκα με ολους τους αλλους εκτος του ολοσωστου εαυτου του φυσικα!!!!!!
Οι παραπανω αν υπερισχυσουν εκλογικα και οι ιδιοι δεν θα πιστευουν μετα τον νταλγκα που θα τους βρει και φυσικα τοτε θα τα ριχνουν και παλι σε ολους τους αλλους......αλλα τοτε θα ειναι πολυ αργα.

Ευτυχως ομως δεν φαινεται κατι τετοιο.

Επισης και τελος, μα τον Θεο Τ Ρ Ε Λ Α Ι Ν Ο Μ Α Ι-Α Φ Η Ν Ι Α Ζ Ω οταν ο αγαπημενος μου φιλος Σταυρος μου παραθετει Σολωνα ο οποιος μιλαει για ενθεν και κειθεν αλλα λαμβανει υποψιν του μονον το ενθεν..........τρελαινομαι σου λεω!!!!!!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 11-06-2013, 17:19
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Παπακωνσταντινου ειναι κατηγορουμενος για αναμειξη σε σκανδαλα συγγενων του κι οχι για την οικονομικη πολιτικη που ακολουθησε κι ακολουθειται μεχρι σημερα με επιτυχια πρεπει να πουμε (αντικειμενικα κι οχι υποκειμενικα). Αστοχο το παραδειγμα σου..........

Και εγώ έχω νταλγκά φίλε Γιώργο που δεν θέλεις να παραδεχτείς ότι έχουμε βάλει ανθρώπους να ΕΞΥΓΙΑΝΟΥΝ την οικονομία ακι το κράτος και αντί για αυτό έχουν προτεραιότητα τους συγγενείς και την τσέπη τους. Που με τις πράξεις τους μας οδηγούν αλλά και δίνουν άλλοθι σε όλους εμάς να κάνουμε το ίδιο...

Όσο για τον τίτλο του ποστ διάβασε εδώ...

Σαμαράς: Δεν θα υπάρξουν νέα μέτρα λόγω εμπλοκής της ΔΕΠΑ
..

Περιμένω ανάλυση από που θα βρεθεί το 1 δις αν είχε προυπολογισθεί σαν έσοδο στον φετινό προϋπολογισμό...

Πραγματικά δεν θέλω να γράφω πολιτικά, αλλά δεν μπορώ να σε αφήνω να μας κατηγορείς για τα λάθη των αφεντάδων μας.

Τις ευθύνες μας σαφώς και τις έχουμε αλλά είναι δυσανάλογες μικρές με αυτό που πληρώνουμε σήμερα και με αυτές που έχουν όσοι μας έφεραν εδώ.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 11-06-2013, 18:05
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ έχω νταλγκά φίλε Γιώργο που δεν θέλεις να παραδεχτείς ότι έχουμε βάλει ανθρώπους να ΕΞΥΓΙΑΝΟΥΝ την οικονομία ακι το κράτος και αντί για αυτό έχουν προτεραιότητα τους συγγενείς και την τσέπη τους. Που με τις πράξεις τους μας οδηγούν αλλά και δίνουν άλλοθι σε όλους εμάς να κάνουμε το ίδιο....
Σου απαντησα ως προς την διωξη του Παπακωνσταντινου κι οχι ως προς το εργο τυο σαν ΥΠΟΙΚ.
Οσο για το ''αλλοθι'' ο Σολωνας δεν μιλησε για αλλοθι ουτε ειπε οτι αφου το κανουν αυτοι να το κανουν κι οι πολιτες. Αυτα ειναι τα λάθη μας αγαπητε Σταυρο κι αυτα πληρωνουμε....αφου λοιπον το κανουν οι πολιτικοι θα το κανουμε κι εμεις!!!!!! Πολυ ωραια, το καναμε.......καλα ξεμπερδεματα τωρα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για τον τίτλο του ποστ διάβασε εδώ...

Σαμαράς: Δεν θα υπάρξουν νέα μέτρα λόγω εμπλοκής της ΔΕΠΑ..

Περιμένω ανάλυση από που θα βρεθεί το 1 δις αν είχε προυπολογισθεί σαν έσοδο στον φετινό προϋπολογισμό....
Δεν χρειαζεται αναλυση........απο την παραχωρηση εκμεταλευσης της ΔΕΠΑ τελεια και παυλα.
Και οταν τελειωσει αυτο μην γυρισεις να μου πεις ''........και που να το ξερω εγω.......?''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά δεν θέλω να γράφω πολιτικά, αλλά δεν μπορώ να σε αφήνω να μας κατηγορείς για τα λάθη των αφεντάδων μας..
Εσυ ποσταρες τον Σολωνα οχι εγω.........μονον που τον ερμηνεψες απο την μια μερια!!
Το λαθος του αφεντη ειναι δυο φορες λαθος του υπαλληλου οταν το ξερει και δεν κανει τιποτε γιαυτο..........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις ευθύνες μας σαφώς και τις έχουμε αλλά είναι δυσανάλογες μικρές με αυτό που πληρώνουμε σήμερα και με αυτές που έχουν όσοι μας έφεραν εδώ.
....μεγαλυτερες ισως???? Βλ. Σολωνα μερια και θα καταλαβεις....
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 11-06-2013, 19:53
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων


Εσυ ποσταρες τον Σολωνα οχι εγω.........μονον που τον ερμηνεψες απο την μια μερια!!
Το λαθος του αφεντη ειναι δυο φορες λαθος του υπαλληλου οταν το ξερει και δεν κανει τιποτε γιαυτο..........

....μεγαλυτερες ισως???? Βλ. Σολωνα μερια και θα καταλαβεις....
Παπαντωνίου, Αλογοσκούφης, Παπακωσταντίνου, όλοι ήθελαν να κάνουν δουλειά και δεν τους άφησε ο παντοδύναμος ελληνικός λαός...

Είναι ξακάθαρο ότι πάσχεις από το σύνδρομο της Στοκχόλμης, βλέπεις με συμπάθεια αυτούς που μας έφεραν εδώ..
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 12-06-2013, 12:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Παπαντωνίου, Αλογοσκούφης, Παπακωσταντίνου, όλοι ήθελαν να κάνουν δουλειά και δεν τους άφησε ο παντοδύναμος ελληνικός λαός...

Είναι ξακάθαρο ότι πάσχεις από το σύνδρομο της Στοκχόλμης, βλέπεις με συμπάθεια αυτούς που μας έφεραν εδώ..
Δυστυχως κι επι του παροντος δεν υπαρχουν αλλοι να συμπαθησω...........

Αν και απο οτι βλεπω τα πανε καλλυτερα απο την μια μερα στην αλλη (βλ. ΕΡΤ).....

Υ.Γ. αν στις επομενες δημοσκοπησεις δεις τον Σαμαρα να εκτοξευεται μην απορησεις.....

Last edited by GeorgeP; 12-06-2013 at 12:14.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 12-06-2013, 15:43
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Kαι ρωτώ λοιπόν μας υποδεικνεύουν τα ευχάριστα ή τα άριστα οι κυβερνώντες μας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχως κι επι του παροντος δεν υπαρχουν αλλοι να συμπαθησω...........

Αν και απο οτι βλεπω τα πανε καλλυτερα απο την μια μερα στην αλλη (βλ. ΕΡΤ).....

Υ.Γ. αν στις επομενες δημοσκοπησεις δεις τον Σαμαρα να εκτοξευεται μην απορησεις.....

Ο Σαμαράς παίζει τα ρέστα του, εγώ ετοιμάζομαι για εκλογές και ο θεός βοηθός.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!