GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Χωμάτινες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #11  
Παλιό 17-05-2012, 00:41
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΡΑΝΣΦΑΓΑΜΑΣΑΝ.... ο πρόλογος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Levados Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Πασχάλη

Τι μου θύμισες!!!
Εσύ έκανες το μισό Ράλλυ Θερμαϊκού (άσφαλτο) και το άλλο μισό Ράλλυ Δ.Ε.Θ. .
Οι διαδρομές είναι φανταστικές, τεχνικές, χρησιμοποιείς όλες τις ταχύτητες του σαζμάν, πηδάς, βουτάς τα κάνεις όλα.
Τα χώματα γίνονται άσχημα μόνο όταν βρέξει και επειδή έχω τρέξει και με χιόνι (Αρναία) εκεί παλεύεις με τιμόνι, γκάζι, φρένο, λεβιέ και ότι άλλο διαθέτει το αυτοκίνητο.
Γιά να καταλάβεις τι διαδρομές έκανες σου παραθέτω ονομασίες ειδικών διαδρομών:
Χολομώντας, Δουμπιά (το πάμε αριστερά φανταστικό φτάνεις με 200 + και πρέπει να στρίψεις αριστερή φουρκέτα), Πετροκέρασα, Πρόδρομος, Αρναία, Περιστερά. Δεν ξέρω αν ξέχασα κάποια.
Συνέχεια όμως μπορείς να πας προς Χαλκιδική μεριά και να κάνεις Σήμαντρα, Ορμύλια, Βαμβακού, Παρθενώνα κ.λ.π., κ.λ.π. με πολλά χιλιόμετρα και κακά τα ψέματα εγώ προσωπικά με τη μηχανή φοβάμαι, μάλλον θα φουντάρω σε κάποιο πήδημα και θα με ψάχνει κάποια ΕΜΑΚ.
Η Ουσία:
Τα Ελληνικά βουνά είναι ΑΠΑΙΧΤΑ, η Ελληνική επαρχία με τους ανθρώπους της φοβερή.
Προσωπικά έτσι αγάπησα τους αγώνες αυτοκινήτου επί 25 + χρόνια, τον μοτοτουρισμό, εντούρο με ΧΤ και ΤΤ, την ορειβασία και την ερασιτεχνική ενασχόλησή μου με την γεωργία και την μελισσοκομία (πριν μου τα εξαφανίσει κάποιος μάγκας πατριώτης μας).
Στην μεγαλούπολη ξεχνάμε ότι υπάρχουν και κάποια άλλα χρώματα πέρα από το γκρι.
Τα αηδόνια δεν καταλαβαίνουν από κρίση. Ας τα ακούσουμε να ευχαριστηθεί η ψυχή μας.
Πάντα όρθιοι
ΛΕΒΑΔΟΣ
Τα ειπες ολα!
χαιρομαι πολυ που ξεσηκωσα τετοιες αναμνησεις!
Και για μενα ηταν βροχη συναισθηματων η βολτα σε μερη που εχω τρεξει αγωνες της τοτε παρανομης ΜΟΤΟΕ παλευοντας με το DT ντυμενο καθαροαιμο και με το πενιχρο χαρτζηλικι να πρεπει να καλυψει λαστιχα αλυσιδες και βενζινολαδα..
αλλα κι αργοτερα με τα Αφρικα το Βαραντερο και το 1150 στις ονειρικες διοργανωσεις του MOTORALLY του ΜΟΘ..
Αυτα δειχνουν αν μην μπορουν να ξανασυμβουν αλλα θα 'πεθανουν' μονο αμα τα ξεχασουμε.Δηλαδη ποτέ!!!
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!