GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 29-08-2010, 12:23
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
+1200.......αλλα δυστυχως μεσα απο αυτες τις συζητησεις,το μονο που καταφερνουμε ειναι να χαλαμε τις σχεσεις μας
ισως φταιει το πληκτρολογειο....
πολλοι απο εμας δεν συμμετεχουν σε τετοια θεματα,γιατι δεν επιθυμουν εντασεις και διαπληκτισμους...αλλα σιγουρα ειναι θεματα που ενδιαφερουν και προβληματιζουν
p.s......ου αρεσουν οι φακες
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για εμενα ειναι λαθος σε φορουμ μοτο να παιζουν τετοιες ενοτητες.
Επειδη δεν ειναι δυνατον ομως να εξυμνεις ολη μερα τις αρετες του GS,εχουν προστεθει και θεματα καθημερινοτητας,που θα επρεπε να συζητουνται οσο το δυνατον πιο δημοκρατικα.
Μεριδα συνφορουμιτων,εχει τελευταια βγαλει τα οπλα εναντι αλλων που οι αποψεις τους ειναι αντιθετες,επικαλουμενοι διαφορες σοφιστικε θεωριες.
Επι προσωπικου,δεν ειμαι εδω για να επιδειξω σε αλλους το ποσο μορφωμενος ειμαι,ουτε το ποσο ανθρωπιστης,ουτε το ποσο πολεμοχαρης.
Οτι ειμαι,ειμαι για τον εαυτο μου.
Παρ ολα αυτα εχω αποψη και την καταθετω και σε οποιον αρεσει.....
Οποιος ειναι ωριμος ανδρας καταθετει τις αντιθετες αποψεις του και απο εμενα ειναι σεβαστες,χωρις αιχμες και εξυπναδες.
Σε αντιθετη περιπτωση τα ''επιπεδα'' τους πανε περιπατο.
Δεν ειμαι εδω για να με κρινει ΚΑΝΕΝΑΣ,ας το καταλαβουν ορισμενοι.
Σκιες,αιχμες,συκοφαντιες και δηθεν απο αλλους δεν θα τα ανεχτω,τελεια και παυλα.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ποιοι εδωσαν κομματι της Κυπρου στους Τουρκους το ξερουμε,οπως ξερουμε και το ποιοι θελανε να δωσουν την Μακεδονια στους Γιουγκους....

Εννοείται, πως συμφωνώ με τον Κώστα!!!!!!!!
Μάνο, αυτά τα "θέματα" δεν είναι καινούρια και ήταν πάντα σημείο τριβής και προβλημάτων στο φόρουμ. Έχουμε τραβήξει ζόρι (σαν μέλη) για να μην παραγίνεται το πράμα, αλλά δυστυχώς κάθε τόσο όλο και κάποιος παρασπονδεί!!!!!
ΟΧΙ φίλε μου, δεν νομίζω πως η σειρά παίζει με αυτόν τον τρόπο. Δεν θέλω να "τεκμηριώσω" και αντιπαραθέσω τις απόψεις μου "ώριμα" με άλλους εδώ μέσα. Απλά, γιατί όπως όταν ψάχνεις για υδραυλικό δεν πας στου Ελευθερουδάκη, έτσι και το αντίθετο. "Δημοκρατίες" και τα ρέστα, άστα... Όπως στην τηλεόραση, όταν σε κανάλι με ειδήσεις μου πετάνε ξαφνικά στη μούρη "τσόντα". Όταν θέλω τσόντες πάω εκεί που έχει καλές και δεν είναι "δημοκρατικό" δικαίωμα κανενός να μου ρίχνει την τσόντα, επειδή αυτός τώρα κ@@λωσε!!!!!

Όσο για το ποιοί έδωσαν τι... αγόραζε, μην πουλάς. Έτσι κάνουν οι γάτοι στα μέρη μας.

Last edited by yannis; 29-08-2010 at 12:24.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 29-08-2010, 12:34
Captain_Andreas Ο/Η Captain_Andreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R1200 GS
Μηνύματα: 279
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Το αν κάποιοι πρόδωσαν στην Κύπρο ή στην Μακεδονία όπου αλλού είναι το μόνο σίγουρο. Το αν προέρχονταν ή όχι από τις ΕΔ, δεν βλέπω τι σημασία έχει. Προδότες υπάρχουν παντού και στις ΕΔ και σε κάθε κοινωνική κι επαγγελματική ομάδα. Δεν βλέπω την διασύσνδεση. Και αν εσύ αγαπήτέ Γιάννη πήγες διακοπές στην Κύπρο, εγώ που έλκω καταγωγή από εκεί έχω χάσει ανθρώπους μου στα γεγονότα με τελευταίο τον εξάδελφό μου με Phantom επάνω από την Κρήτη, γεγονός που από την μεταπολίτευση κατεγράφη σαν "ατύχημα" για να μην ματώσει κανείς, τι θα έπρεπε να πω;

Εγώ αυτό που καητηγορώ είναι η άνευ επιχειρημάτων προσπάθεια αποπροσανατολισμού του Λαού από γνήσια πατριωτικά συναισθήματα, συναισθήματα που οδήγησαν την χώρα αυτή σε στιγμές δόξας και λαϊκής ανάτασης και η συντονισμένη τάση που έχουν μερικοί (κυρίως από συγκεκριμένους αυτοχαρακτηριζόμενους ως "προοδευτικούς" χώρους) στο να θέλουν να ταυτίσουν τον τίμιο πατριώτη (ανεξαρτήτως από τις κοινωνικές του πεποιθήσεις σοσιαλιστηκές, κεφαλαιοκρατικές κλπ) με τον εθνικιστή που πιστεύει πως έχει το δικαίωμα να ζει εις βάρος άλλων λόγω κάποιας αρρωστημένης άποψής τους περί ανωτερότητος. Αυτό όπου το βρίσκω θα το καταδικάζω.
Θα ξαναπώ μόνο πως αντί να στρέφετα τα πυρά σας κατά του γνήσιου πατριωτισμού (πραγματικά χωρίς κανέναν λόγο) ίσως ήταν καλύτερο να ασχοληθείτε με την σκιώδη κυβέρνηση ΞΕΝΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ και think tanks που ανέλαβε την διακυβέρνηση της χώρας μας χωρίς να τους έχουμε ψηφίσει ποτέ...

Αλλά ξέχασα, εκεί δεν χρειάζονται κορώνες... εκεί μάλλον είναι όλα καλά...
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 29-08-2010, 12:52
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Captain_Andreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αν κάποιοι πρόδωσαν στην Κύπρο ή στην Μακεδονία όπου αλλού είναι το μόνο σίγουρο. Το αν προέρχονταν ή όχι από τις ΕΔ, δεν βλέπω τι σημασία έχει. Προδότες υπάρχουν παντού και στις ΕΔ και σε κάθε κοινωνική κι επαγγελματική ομάδα. Δεν βλέπω την διασύσνδεση. Και αν εσύ αγαπήτέ Γιάννη πήγες διακοπές στην Κύπρο, εγώ που έλκω καταγωγή από εκεί έχω χάσει ανθρώπους μου στα γεγονότα με τελευταίο τον εξάδελφό μου με Phantom επάνω από την Κρήτη, γεγονός που από την μεταπολίτευση κατεγράφη σαν "ατύχημα" για να μην ματώσει κανείς, τι θα έπρεπε να πω;

Εγώ αυτό που καητηγορώ είναι η άνευ επιχειρημάτων προσπάθεια αποπροσανατολισμού του Λαού από γνήσια πατριωτικά συναισθήματα, συναισθήματα που οδήγησαν την χώρα αυτή σε στιγμές δόξας και λαϊκής ανάτασης και η συντονισμένη τάση που έχουν μερικοί (κυρίως από συγκεκριμένους αυτοχαρακτηριζόμενους ως "προοδευτικούς" χώρους) στο να θέλουν να ταυτίσουν τον τίμιο πατριώτη (ανεξαρτήτως από τις κοινωνικές του πεποιθήσεις σοσιαλιστηκές, κεφαλαιοκρατικές κλπ) με τον εθνικιστή που πιστεύει πως έχει το δικαίωμα να ζει εις βάρος άλλων λόγω κάποιας αρρωστημένης άποψής τους περί ανωτερότητος. Αυτό όπου το βρίσκω θα το καταδικάζω.
Θα ξαναπώ μόνο πως αντί να στρέφετα τα πυρά σας κατά του γνήσιου πατριωτισμού (πραγματικά χωρίς κανέναν λόγο) ίσως ήταν καλύτερο να ασχοληθείτε με την σκιώδη κυβέρνηση ΞΕΝΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ και think tanks που ανέλαβε την διακυβέρνηση της χώρας μας χωρίς να τους έχουμε ψηφίσει ποτέ...

Αλλά ξέχασα, εκεί δεν χρειάζονται κορώνες... εκεί μάλλον είναι όλα καλά...

Βρε φίλε μου, ΑΥΤΑ ακριβώς λέω, πως ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ με τις απόψεις σου και αν ήθελα να τα "σκαλίζω", θα πήγαινα σε σκαλιστήριο!!!!!! Το ΓΙΑΤΙ διαφωνώ ΔΕΝ θεωρώ πως πρέπει να το εξηγήσω, ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν άλλο. Δεν είναι προσωπικό, αλλά γίνεται εκ των πραγμάτων όταν ο άλλος επιμένει.
Εντάξει, άσε με να παραμείνω χαζός, δεν θέλω να με σώσεις, πως το λένε?!!?!?!?!??!?!
Αυτά και όπως είπε και ο Κώστας, δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας, αφού "Πάνω απ' όλα, υπάρχουν κι άλλα πράγματα"!!!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 29-08-2010, 13:33
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

από manosamos Επειδη δεν ειναι δυνατον ομως να εξυμνεις ολη μερα τις αρετες του GS,εχουν προστεθει και θεματα καθημερινοτητας,που θα επρεπε να συζητουνται οσο το δυνατον πιο δημοκρατικα.
Συμφωνώ και επαυξάνω, να προσθέσω ότι θέλει και καλή διάθεση να ανέχεσαι τη διαφορετικότητα στις απόψεις των άλλων

από manosamos Μεριδα συνφορουμιτων,εχει τελευταια βγαλει τα οπλα εναντι αλλων που οι αποψεις τους ειναι αντιθετες,επικαλουμενοι διαφορες σοφιστικε θεωριες.
Φαίνεται δεν αντιλήφθηκες ό,τι σου έγραψε ο gsmaniac. Πριν αποδώσεις ευθύνες σε παλαιότερα μέλη να προτείνω να ανατρέξεις στα κείμενά τους. Η ιστορία όλων μας σε αυτό και σε άλλα forum , είναι γνωστή και η κρίση σου (και η δική μας όμως) προτείνω (δεν απαιτώ) να είναι περισσότερο προσεκτική


από manosamos Παρ ολα αυτα εχω αποψη και την καταθετω και σε οποιον αρεσει.....
Και εμείς έχουμε άποψη, το ότι δεν την εκθέτουμε πάντα να μην το θεωρείς αδυναμία αλλά κίνηση ηθελημένη ωστε να κρατήσουμε ένα επίπεδο μεταξύ μας και να μην γίνει το forum μπάχαλο και καφενείο των φιλάθλων.

από manosamos Δεν ειμαι εδω για να με κρινει ΚΑΝΕΝΑΣ,ας το καταλαβουν ορισμενοι.
Αυτός που κρίνει οφείλει να ανέχεται τη κριτική.

από manosamos Σκιες,αιχμες,συκοφαντιες και δηθεν απο αλλους δεν θα τα ανεχτω,τελεια και παυλα.
Πολύ εύκολα αρπάζεσαι, σε εγκαλώ να ηρεμήσεις και να μην βλέπεις εχθρούς παντού, δεν σε καταδιώκει κανείς εδώ σε αυτό το forum

Last edited by vpentza; 29-08-2010 at 13:36.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 29-08-2010, 14:34
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
από manosamos Επειδη δεν ειναι δυνατον ομως να εξυμνεις ολη μερα τις αρετες του GS,εχουν προστεθει και θεματα καθημερινοτητας,που θα επρεπε να συζητουνται οσο το δυνατον πιο δημοκρατικα.
Συμφωνώ και επαυξάνω, να προσθέσω ότι θέλει και καλή διάθεση να ανέχεσαι τη διαφορετικότητα στις απόψεις των άλλων

από manosamos Μεριδα συνφορουμιτων,εχει τελευταια βγαλει τα οπλα εναντι αλλων που οι αποψεις τους ειναι αντιθετες,επικαλουμενοι διαφορες σοφιστικε θεωριες.
Φαίνεται δεν αντιλήφθηκες ό,τι σου έγραψε ο gsmaniac. Πριν αποδώσεις ευθύνες σε παλαιότερα μέλη να προτείνω να ανατρέξεις στα κείμενά τους. Η ιστορία όλων μας σε αυτό και σε άλλα forum , είναι γνωστή και η κρίση σου (και η δική μας όμως) προτείνω (δεν απαιτώ) να είναι περισσότερο προσεκτική


από manosamos Παρ ολα αυτα εχω αποψη και την καταθετω και σε οποιον αρεσει.....
Και εμείς έχουμε άποψη, το ότι δεν την εκθέτουμε πάντα να μην το θεωρείς αδυναμία αλλά κίνηση ηθελημένη ωστε να κρατήσουμε ένα επίπεδο μεταξύ μας και να μην γίνει το forum μπάχαλο και καφενείο των φιλάθλων.

από manosamos Δεν ειμαι εδω για να με κρινει ΚΑΝΕΝΑΣ,ας το καταλαβουν ορισμενοι.
Αυτός που κρίνει οφείλει να ανέχεται τη κριτική.

από manosamos Σκιες,αιχμες,συκοφαντιες και δηθεν απο αλλους δεν θα τα ανεχτω,τελεια και παυλα.
Πολύ εύκολα αρπάζεσαι, σε εγκαλώ να ηρεμήσεις και να μην βλέπεις εχθρούς παντού, δεν σε καταδιώκει κανείς εδώ σε αυτό το forum
Αν αυτο το φορουμ ειναι για εσας που γνωριζεστε απο παλια......αντιο σας και να περνατε καλα.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 29-08-2010, 15:18
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν αυτο το φορουμ ειναι για εσας που γνωριζεστε απο παλια......αντιο σας και να περνατε καλα.
Κάτσε ρε παιδί μου πια, που αρπάζεσαι χωρίς λόγο!!!!!
Ξαναδιάβασε προσεκτικά τι γράφουμε, προσπάθησε λίγο να "πιάσεις" το πνεύμα και τις ιδιαιτερότητες του καθενός και θα δεις πως τίποτε από αυτά δεν παίζει.
Αντιθέτως, επειδή συνήθως αυτές οι κουβέντες καταλήγουν κάπως έτσι και επειδή πολλοί φίλοι "βαρέθηκαν" και "χάθηκαν" γι αυτό "γκρινιάζουμε" και δεν θέλουμε και πολλές θεωρίες.
Έλα σε κανένα καφέ ή εκδρομή και τότε θα καταλάβεις πόση "σοβαρότητα" διέπει τα "παλαιά μέλη"!!!!!!!!!!

ΥΣ. Έτσι "ψήνοντε" οι παρέες!!!!

Last edited by yannis; 29-08-2010 at 15:19.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 29-08-2010, 17:08
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Δεν αντιλαμβάνομαι προς τι η έξαψη.Τα πράγματα είναι πολύ απλά στη βάση τους.Ητοι: ο Σοπενάουερ (διάσημος για τον μισογυνισμό του) εξέφρασε μια άποψη σε μια χώρα που ακόμη δεν είχε διαμορφωθεί σε εναιο κράτος και συνεπώς δεν μπορούσε να έχει ενιαία εθνική συνείδηση (άσχετα αν την επέβαλε μετά διά των όπλων με 2 παγκόσμιους πολέμους...) Η άποψή του σεβαστή.Κατερρίφθη όμως από την ίδια τη ζωή και την πορεία της ιστορίας.Ιστορία ως γνωστόν γράφουν οι λαοί.Ο περιβόητος "πατριωτισμός" ή η "εθνική συνείδηση" είναι βιωματική κατάσταση.Δεν μπορεί να επιβληθεί και ασφαλώς δεν είναι προαπαιτούμενα κοινωνικής αποδοχής ή καταξίωσης.Και σαφώς δεν ταυτίζονται πάντα με στερεότυπα που ανάγονται σε πολεμικές αρετές κλπ,κλπ.Προσωπικά πιστεύω ότι "δεν ζεί χωρίς πατρίδα η ανθρώπινη ψυχή" (Κωστής Παλαμάς) και ότι "εθνικόν εστί το αληθές" (Ελευθέριος Βενιζέλος).
Σαφώς ο τόπος μας έχει προσφέρει πολλά στην παγκόσμια διαννόηση.Ουδεμία αμφιβολία περί τούτου.Ομως, επαναπαύθηκε στις δάφνες του, ομφαλοσκόπησε, θεώρησε εαυτόν το κέντρο του κόσμου,ατόνησε, μαλθάκεψε και έτσι σήμερα δίνει αγώνα επιβίωσης.Καλό και φρόνιμο είναι να ανατρέχουμε στις γραφές των προηγουμένων γεννιών ελλήνων μήπως και καταφέρουμε να ανασυνταχθούμε.Διαφορετικά:

in.gr - Ένα μέλλον ως μετανάστες ονειρεύονται οι νέοι πτυχιούχοι, δείχνει μεγάλη έρευνα - Ειδήσεις - Ελλάδα
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 29-08-2010, 17:17
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

πραγματικά απορώ με το ύφος του manosamos....
είναι ο μόνος που ανεβάζει τόσο ψηλά τη φωνή του και δεν μπορεί να τιθασεύσει την οργή του σε αυτό αλλά και σε έταιρα threads.
επαναλαμβάνω ότι το γεγονός ότι κάποιοι εσκεμμένα αποφεύγουν να τον αντιμετωπίσουν με λόγια είμαι δείγμα ευγένειας και πίστη στην δυναμη της διαφορετικής γνώμης.
δεν συμβαίνει απολύτως τίποτε που να μπορούμε να επηρεάσουμε στην καθημερινότητά μας και περιοριζόμαστε στο δικό μας think tank να διαπιστώνουμε τί συμβαίνει στη ζωή μας. Μέχρι εκεί όμως....
Ηρεμήστε λοιπόν κύριοι/κυρίες....και ο καθένας ανεμπόδιστος ας πέρνει το δρόμο του. Υπενθυμίζω ότι ο σκοπός της παρέας μας είναι να ζούμε κάτι διαφορετικό από τη καθημερινότητα στις δουλειές και το σπίτι μας...
Γι' αυτό λοιπόν...κάλμα...
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 29-08-2010, 18:38
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Έτσι είναι φίλε μου οι νέοι, ορμητικοί και απερίσκεπτοι!!!!!!!!! Όλοι όμως περάσαμε αυτό το στάδιο.
Δυστυχώς "περάσαμε"
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 29-08-2010, 18:58
Captain_Andreas Ο/Η Captain_Andreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R1200 GS
Μηνύματα: 279
Προεπιλογή Απάντηση: Περί του τι παριστάνει κανείς

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε φίλε μου, ΑΥΤΑ ακριβώς λέω, πως ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ με τις απόψεις σου και αν ήθελα να τα "σκαλίζω", θα πήγαινα σε σκαλιστήριο!!!!!! Το ΓΙΑΤΙ διαφωνώ ΔΕΝ θεωρώ πως πρέπει να το εξηγήσω, ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν άλλο. Δεν είναι προσωπικό, αλλά γίνεται εκ των πραγμάτων όταν ο άλλος επιμένει.
Εντάξει, άσε με να παραμείνω χαζός, δεν θέλω να με σώσεις, πως το λένε?!!?!?!?!??!?!
Αυτά και όπως είπε και ο Κώστας, δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας, αφού "Πάνω απ' όλα, υπάρχουν κι άλλα πράγματα"!!!!!
Το να διαφωνείς με τις απόψεις είναι αναφαίρετο δικαιώμά σου. Δεν έχω ποτέ ζητήσει από κανέναν να ασπαστεί με το έτσι θέλω τις απόψεις μου... Αυτά τα κάνουνε άλλοι που ενδύονται τον ρόλο του "ινστρούχτορα" και του "διαφωτιστή", έναν ρόλο που απεχθάνομαι μιας που θεωρώ πως απευθύνεται σε πρόβατα και όχι σε ανθρώπους. Το μόνο που κάνω είναι να διαφωνώ ή να συμφωνώ σε απόψεις που εκφράζονται μέσα σε έναν χώρο δημοσίων συζητήσεων και νομίζω πως αυτό είναι δικό μου δικαίωμα.
Μια λοιπόν και όπως είπε και ο Κώστας, δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας, αφού "Πάνω απ' όλα, υπάρχουν κι άλλα πράγματα", μην ανησυχείς δεν επιθυμώ να σε σώσω Όποιος θέλει να σωθεί , αν θέλει το κάνει μόνος του.

Να είσαι καλά
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Powercommander... έχει βάλει κανείς στη μοτό του? Alfa7 Τεχνικά θέματα διάφορα 3 07-03-2010 00:20
Οχι μόνο να ξέρουμε τι κάνει η γυναίκα του γείτονα.. Carduelis Υγεία 8 04-11-2009 18:47
Περί του κράνους ο λόγος...Ας δούμε το βίντεο... riko46 Κράνη 10 11-10-2009 20:50
Τον κακομοιρη τι του ελαχε... georgekostas Διάφορα 11 01-08-2009 20:14
Περί οδήγησης και συμπεριφοράς οδηγού στην Ελλάδα. Από ομιλία του Ιαβέρη danaos Διάφορα 15 10-05-2009 02:31


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!