GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 26-09-2010, 02:09
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναpo όχι μόνο για σένα αλλά και για τα υπόλοιπα παιδιά....!!

Έχω ξαναπεί προσωπικά ότι κάθε τι καινούργιο σε οιποιαδήποτε κατηγορία κάνει πολύ μεγάλο καλό...γτ δίνει σε όλους εμάς το αγοραστικό κοινό περισσότερες επιλογές!!!

Θα πώ όμως κάτι πολύ σημαντικό που απορώ γτ δεν το έχουνε καταλάβει ακόμα εκεί στα βάθη της Ασίας...ενώ οι ευρωπαίοι πάνε μίλια μπροστά!!!


Όταν θα βγεί ένα μηχανάκι ο καένας έχει τα στάνταρ του.....Για μένα το πιο σημαντικό είναι ο έρωτας...να βγάλει ένα μηχανάκι η honda που να μην υπάρχει άλλο σχεδιαστικά...δεν μου λέει τπτ να βγάλει ένα με 150 άλογα ....τι να το κάνω????με τα 20 που δώσαμε πολλοί για το gs παίρναμε την πιο γρήγορη μοτοσυκλέτα παραγωγής που υπάρχει ......δεν είναι αυτό το point όμως!!!!

Το σχεδιασμό που έχει αυτή την στιγμή to GS προσοχή και κυκλοφορεί απο το 2004' δεν το έχει καμμία μοτοσυκλέτα στη κατηγορία της ενώ έχουμε φτάσει το 2010΄.....................

Είναι κάτι που ξεχωρίζει και το κάνει διαφορετικό και ερωτεύσιμο......

Ενώ όλες οι άλλες είναι σχεδόν ίδιες.....βάλτε δίπλα δίπλα......V-strom1000'-Varadero-KLV-KTM(αν και όχι τόσο όσο οι άλλες)-Capponord.....όλα πανομοιότυπα λές και αλλάζει μόνο το σηματάκι.....και βάλε δίπλα τους μετά ένα GS και τώρα το Multi(αν κα ιδεν είναι στη κατηγορία) να δείς την σχεδιαστική διαφορά που κάνει το κάτι παραπάνω!!!!

Αυτό είναι το θέμα να βγεί κάτι καινούργιο ....σχεδιαστικό unique....και πανέμορφο....και απο εκεί κ μετά...να ξεκινήσουμε να δούμε τα φρένα του---τα γκάζια του-την αυτονομία του---την τιμή του---την αξιοπιστία....!!!!

Αν το μηχανάκι δεν είναι όμορφο....δεν κάνεις καν τον κόπο να κάτσεις να τα ψάξεις αυτά....όποιοι το κάνουνε είναι για να γράφουν τις εκθέσεις....!!!


Και ναι μπορεί να ήτανε το GS δεν ξέρω μισή ρόδα μπροστά...να ου μιλήσω πιο πολύ με τα λόγια της πιάτσας....δεν ξέρω βέβαια αν είσαι της κόντρας κτλ κτλ αλλά επειδή πιο πιτσιρικάς έχω κάνει πολλές πολλές με πολλά μηχανάκια....να σου πώ την διαφορά.......Όταν θα είσαι με το GS με 200χ/ω και βροχή δικάβαλο και φορτωμένος στη autobahn(στην ελλάδα δεν πάς ούτε με 5) και θα μπορείς να συνομιλάς με το δικάβαλο σου...και η μηχανή να έχει άγκυρες στην άσφαλτο τότε έλα πές μου για το 680honda δεν ξέρω πιο λές...που θα ήταν!!!!


Ξεκολάτε .....αφού όλοι εσείς "κράζετε" το gs για το γκάζ του ότι είξναι αργό κτλ κτλ γτ δεν καβαλάτε τπτ buses όπως ο μάκης που τον είχα συναντήσει σε μια σουβλακοσυνάντηση και το πήγαινε το busa τεζα.....αυτό το παληκάρι να μου πεί για τα γκάζια του gs....γτ τον "ξενερώνει" θέλει άλογα..........εσείς όμως τι καβαλάτε και πόσο πιο γρήγορα πάτε απο τα gs??????μισή ρόδα????? μην κοροιδευόμαστε κ μην ψάχνουμε να βγάλουμε απο τη μυγα ξύγκι!!!!!!






Το είχα πεί και σε ποιο παλιό ποστ......απο τη honda απαιτώ κάτι καινούργιο...καινοτόμο....πανέμορφο σχεδιαστικά ....και τπτ λιγότερο...και τότε θα δείς πόσοι θα σκεφτούνε να αλλάξουνε εταιρεία.....ΩΣ ΤΟΤΕ GS (στη κατηγορία του) και ξερό ψωμί φιλαράκι!!!
Τώρα τι να απαντήσω.
Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει. Πρέπει να διαφωνούμε μεταξύ μας.
Εάν συμφωνούμε σε όλα τότε να καθίσουμε σπίτια μας και να βλέπουμε το χαζοκούτι.
Δηλ τι να γράφουμε, για της ΜΟΣΧΑΡΟΚΕΦΑΛΕΣ θα βαρεθούμε στο τέλος.
Γιαυτό λοιπόν Honda για πάντα.
Καλό βράδυ να έχετε
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 26-09-2010, 20:20
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα τι να απαντήσω.
Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει. Πρέπει να διαφωνούμε μεταξύ μας.
Εάν συμφωνούμε σε όλα τότε να καθίσουμε σπίτια μας και να βλέπουμε το χαζοκούτι.
Δηλ τι να γράφουμε, για της ΜΟΣΧΑΡΟΚΕΦΑΛΕΣ θα βαρεθούμε στο τέλος.
Γιαυτό λοιπόν Honda για πάντα.
Καλό βράδυ να έχετε

Συντήρηση και μια από τα ίδια για πάντα….
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 26-09-2010, 21:28
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναpo όχι μόνο για σένα αλλά και για τα υπόλοιπα παιδιά....!!

Έχω ξαναπεί προσωπικά ότι κάθε τι καινούργιο σε οιποιαδήποτε κατηγορία κάνει πολύ μεγάλο καλό...γτ δίνει σε όλους εμάς το αγοραστικό κοινό περισσότερες επιλογές!!!

Θα πώ όμως κάτι πολύ σημαντικό που απορώ γτ δεν το έχουνε καταλάβει ακόμα εκεί στα βάθη της Ασίας...ενώ οι ευρωπαίοι πάνε μίλια μπροστά!!!


Όταν θα βγεί ένα μηχανάκι ο καένας έχει τα στάνταρ του.....Για μένα το πιο σημαντικό είναι ο έρωτας...να βγάλει ένα μηχανάκι η honda που να μην υπάρχει άλλο σχεδιαστικά...δεν μου λέει τπτ να βγάλει ένα με 150 άλογα ....τι να το κάνω????με τα 20 που δώσαμε πολλοί για το gs παίρναμε την πιο γρήγορη μοτοσυκλέτα παραγωγής που υπάρχει ......δεν είναι αυτό το point όμως!!!!

Το σχεδιασμό που έχει αυτή την στιγμή to GS προσοχή και κυκλοφορεί απο το 2004' δεν το έχει καμμία μοτοσυκλέτα στη κατηγορία της ενώ έχουμε φτάσει το 2010΄.....................

Είναι κάτι που ξεχωρίζει και το κάνει διαφορετικό και ερωτεύσιμο......

Ενώ όλες οι άλλες είναι σχεδόν ίδιες.....βάλτε δίπλα δίπλα......V-strom1000'-Varadero-KLV-KTM(αν και όχι τόσο όσο οι άλλες)-Capponord.....όλα πανομοιότυπα λές και αλλάζει μόνο το σηματάκι.....και βάλε δίπλα τους μετά ένα GS και τώρα το Multi(αν κα ιδεν είναι στη κατηγορία) να δείς την σχεδιαστική διαφορά που κάνει το κάτι παραπάνω!!!!

Αυτό είναι το θέμα να βγεί κάτι καινούργιο ....σχεδιαστικό unique....και πανέμορφο....και απο εκεί κ μετά...να ξεκινήσουμε να δούμε τα φρένα του---τα γκάζια του-την αυτονομία του---την τιμή του---την αξιοπιστία....!!!!

Αν το μηχανάκι δεν είναι όμορφο....δεν κάνεις καν τον κόπο να κάτσεις να τα ψάξεις αυτά....όποιοι το κάνουνε είναι για να γράφουν τις εκθέσεις....!!!


Και ναι μπορεί να ήτανε το GS δεν ξέρω μισή ρόδα μπροστά...να ου μιλήσω πιο πολύ με τα λόγια της πιάτσας....δεν ξέρω βέβαια αν είσαι της κόντρας κτλ κτλ αλλά επειδή πιο πιτσιρικάς έχω κάνει πολλές πολλές με πολλά μηχανάκια....να σου πώ την διαφορά.......Όταν θα είσαι με το GS με 200χ/ω και βροχή δικάβαλο και φορτωμένος στη autobahn(στην ελλάδα δεν πάς ούτε με 5) και θα μπορείς να συνομιλάς με το δικάβαλο σου...και η μηχανή να έχει άγκυρες στην άσφαλτο τότε έλα πές μου για το 680honda δεν ξέρω πιο λές...που θα ήταν!!!!


Ξεκολάτε .....αφού όλοι εσείς "κράζετε" το gs για το γκάζ του ότι είξναι αργό κτλ κτλ γτ δεν καβαλάτε τπτ buses όπως ο μάκης που τον είχα συναντήσει σε μια σουβλακοσυνάντηση και το πήγαινε το busa τεζα.....αυτό το παληκάρι να μου πεί για τα γκάζια του gs....γτ τον "ξενερώνει" θέλει άλογα..........εσείς όμως τι καβαλάτε και πόσο πιο γρήγορα πάτε απο τα gs??????μισή ρόδα????? μην κοροιδευόμαστε κ μην ψάχνουμε να βγάλουμε απο τη μυγα ξύγκι!!!!!!






Το είχα πεί και σε ποιο παλιό ποστ......απο τη honda απαιτώ κάτι καινούργιο...καινοτόμο....πανέμορφο σχεδιαστικά ....και τπτ λιγότερο...και τότε θα δείς πόσοι θα σκεφτούνε να αλλάξουνε εταιρεία.....ΩΣ ΤΟΤΕ GS (στη κατηγορία του) και ξερό ψωμί φιλαράκι!!!
No comments!!! Με αφήνεις αναυδο!!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
A και να σου πώ προχθές που καβλαντιζόμουνα στο δρόμο με έναν tdma τα σκίζαμε κτλ κτλ ....έλιωνε αυτόσ στη σούζα κ μ@λ@κίες....όταν σταματήσαμε μετά απο κάτι φανάρια....μου λέει το παλήκαρί ...τι μηχανάρα είναι αυτή ρε φίλε...που πάω με το πάπιο!!!!!!

Μην με κράξετε ότι λέω τπτ για το TDM.......αλλά πώς να το κάνουμε ρε φίλε....κάποια πράγματα πρέπει να αναγνωρίζοντα...και μέχρι κ τώρα όλες οι εταιρείες βλέπουν τα GS με τα κυάλια.....και οι αναβάτες; τους το ίδιο!!!!




ΑΑΑΑ και το πιο σημαντικό...."πάλι καλά" που η μηχανή είναι στα 19000ευροπουλα.....και εκεί που είναι κυκλοφορούνε πολλές....φαντάσου να ήτανε στα 12000-13000 χιλιάρικα.....όλοι σχεδόν μα όλοι θα την είχανε αγοράσει και δεν θα βγάζανε κ άχνα....

Η αλήθεια πονάει μερικές φορές αλλά έτσι είναι!!!
Με ξανα αφήνεις άναυδο, ευτυχώς που δεν κάνει 12-13000 αλλοιώς πως θα ξεχωριζατε!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
σε αυτο συμφωνω απολυτως...μπορει και το gs να ειναι 04 κατασκευη ομως σαν σχεδιασμο δεν πιανεται.
οι αλλες φαινοντε παλιατζουρες διπλα της,κακα τα ψεμματα.
κακα τα ψέμματα!!!!
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 27-09-2010, 13:17
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται




βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 27-09-2010, 14:04
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων



βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....
Οποιος έχει photoshop ας βάλει και τον έλικα να τελειώνουμε.....Α ρε γιαπωνέζε μια ζωή αντιγραφέας
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 27-09-2010, 15:43
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων



βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....

Τι σας θυμιζει ρε παιδια! Ενα ΜΚ3 ειναι με φωτοσοπισμενο εναν υποθετικο V4, ενα PRO ARM (Honda μονομπρατσο), ροδες με ακτινες και ενα "Διακοσμητικο" φτερο απο GS!

Oχι να του βαλουμε και ελικα για το ψευτοφτερο!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 27-09-2010, 16:40
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι σας θυμιζει ρε παιδια! Ενα ΜΚ3 ειναι με φωτοσοπισμενο εναν υποθετικο V4, ενα PRO ARM (Honda μονομπρατσο), ροδες με ακτινες και ενα "Διακοσμητικο" φτερο απο GS!

Oχι να του βαλουμε και ελικα για το ψευτοφτερο!
θα ηταν ιεροσυλια.....
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 27-09-2010, 19:35
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηταν ιεροσυλια.....
Ναι αλλά θα 'επερνε αξία
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 27-09-2010, 20:12
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων



βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mits70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος έχει photoshop ας βάλει και τον έλικα να τελειώνουμε.....Α ρε γιαπωνέζε μια ζωή αντιγραφέας
Εμένα μου θυμίζει βαραντέρο με μονομπρατσο, ακτίνες, υποθετικό V4, ενα διακοσμητικό μπεμπεδοφτερό και θέλετε να βάλει και έλικα, ναι να τον βάλει αυτό μόνο δεν χαλάει, ουτε ανάκληση τον εχουν κάνει!!!(τον πλαστικό έλικα)!
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 28-09-2010, 11:04
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηταν ιεροσυλια.....
θα πεσει φωτια να μας καψει...!
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ανακαλούνται μοντέλα BMW mirn Τεχνικά θέματα διάφορα 5 20-07-2010 12:12
ΚΟΥΙΖ (μοντέλα R1200 GS/A 2010-) vpentza Γενικά - Μοτοσυκλέτα 51 06-07-2010 07:57
Τα μοντέλα του….Τόκιο georgekostas Κόσμος 8 24-10-2009 04:51
Τα νέα μοντέλα της BMW leonidas Γενικά - Μοτοσυκλέτα 9 24-02-2009 18:41
τα νέα μοντέλα της bmw για το 2009 GS_maniac Νέα μοντέλα BMW 6 23-01-2009 20:25


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!