GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 25-08-2011, 19:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GregoryA Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το ιδιο σκεπτικό δεν φταιει ουτε η Χοντα για κάποια ελατωματικά αντένα και κλπ...., Γιώργο δεν μας ενδιαφέρει αν ειχαν ΙΣΟ ή οχι ούτε που κατασκευάζονται, εγω αγοράζω Honda ή BMW ή Yamaha και αυτή ειναι υπεύθυνη για την αξιοπιστία του προιοντος, συμφωνώ ομως στο θέμα των πιεστικών στα βενζινάδικα αλλά πως το αποδεικνύεις οτι αυτό φταίει!!!!!!
.......και μην εισαι τοσο σίγουρος για τα ΙΣΟ και πως δίνονται στα διάφορα κράτη, επιχειρήσεις κλπ!!!!!
Γρηγορη μου,
εχεις δικιο ως ενα σημειο κι αδικο μεχρι το άλλο σημειο! Ειναι οπως ο Δ/της τμηματος εχει την ευθυνη ολου του τμηματος και την πληρωνει οταν ο ''Χ'' τυχαρπαστος υπάλληλος του κανει την λαδιά!! Μπορει να το ξερει ο ιδιος? Οχι βεβαια!!
Καπως ετσι λειτουργουν οι εταιρειες και στο θεμα που συζηταμε, εμπιστευονται την παγκοσμιου φημης ταδε εταιρεια ρουλεμαν, με ισο και δεν συμμαζευεται και την πληρωνει η ιδια εταιρεια και για το ελλατωματικο προιον αλλα και για την λαλακια του αναβατη που παει και ριχνει 120 μπαρ πιεση στον τροχο!! Δεν αναφερομαι στον συγκεριμενο παθοντα του πρωτου μηνυματος αλλα γενικα!!

Σημ. Η αντεννα του Βαρα δεν ειναι ελαττωματικη η ιδια αλλα η τοποθετηση της απο τον Ισπανο!!!
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 25-08-2011, 19:32
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γρηγορη μου,
εχεις δικιο ως ενα σημειο κι αδικο μεχρι το άλλο σημειο! Ειναι οπως ο Δ/της τμηματος εχει την ευθυνη ολου του τμηματος και την πληρωνει οταν ο ''Χ'' τυχαρπαστος υπάλληλος του κανει την λαδιά!! Μπορει να το ξερει ο ιδιος? Οχι βεβαια!!
Καπως ετσι λειτουργουν οι εταιρειες και στο θεμα που συζηταμε, εμπιστευονται την παγκοσμιου φημης ταδε εταιρεια ρουλεμαν, με ισο και δεν συμμαζευεται και την πληρωνει η ιδια εταιρεια και για το ελλατωματικο προιον αλλα και για την λαλακια του αναβατη που παει και ριχνει 120 μπαρ πιεση στον τροχο!! Δεν αναφερομαι στον συγκεριμενο παθοντα του πρωτου μηνυματος αλλα γενικα!!

Σημ. Η αντεννα του Βαρα δεν ειναι ελαττωματικη η ιδια αλλα η τοποθετηση της απο τον Ισπανο!!!
Ναι στην τοποθέτηση εχεις δίκιο, τα καλωδιακια!!!
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 25-08-2011, 23:02
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsoapo Εμφάνιση μηνυμάτων
...Δυστυχώς ένα χρόνο μετά και μετά από τις 3 φορές που με άφησε στον δρόμο και τα 1500 ευρώ που πλήρωσα για τις ζημιές (μόνο τις ζημιές) τώρα βρίσκομαι πρός αντικατάστασή της!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο με τα 1500 ευρω φιλε το ηθελες και το επαθες..
οχι στα Τρικαλα αλλα ουτε στην.....Καρδιτσα δεν τα παμε εμεις οι Βορειοι τα μηχανακια μας..
Στο εγραψα και στην αλλη ζημια με το αλτερνειτορ αλλα δεν απαντησες προφανως γιατι δεν ειχες χρονο..
αλλα ο χρονος ειναι χρημα φιλε.. και στην περιπτωση BMW μαλιστα πολυ χρημα..
Και εγω σου ειχα γραψει κατι φιλε, και υπηρχε πιθανοτητα να γλυτωνες πολλα λεφτα, μα....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GregoryA Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι στην τοποθέτηση εχεις δίκιο, τα καλωδιακια!!!
Ειτε Ισπανος, ειτε Ιαπωνας, ειτε Γερμανος, ειτε Γαλλος....

Το αποτελεσμα νομιζω.... ειναι το ιδιο για τον αναβατη !!!

Ακινητοποιημενη μηχανη...... !
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 27-08-2011, 21:28
tsoapo Ο/Η tsoapo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή Απάντηση: F 800 GS ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

[QUOTE=BOXER;450292]Και εγω σου ειχα γραψει κατι φιλε, και υπηρχε πιθανοτητα να γλυτωνες πολλα λεφτα, μα....
Δεν απάντησα και στους δυο σας γιατί με το που έπαθα το πρόβλημα επικοινώνησα άμεσα με το mobile care το οποίο σου στέλνει την μηχανή μόνο σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο! Που σημαίνει ότι στην περιοχή που ήμουνα θα πήγαινε είτε στην ξάνθη είτε στον τρικαλιώτη στην θεσσαλονίκη! Δεν είχα άλλη επιλογή τις μέρες που έπαθα τα προβλήματα! Και στις 3 παριπτώσεις ήταν αργία και μαλιστα στην μια...νύχτα! Χώρια που δεν θα είχα μεταφορικό μέσο για τις μέρες που θα έμενε η μηχανή μου στον τόπο που έμεινα(στην καβάλα και της 3 φορές) ενώ εγώ μένω στην θεσσαλονίκη. Επάνω στην εγνατία πως θα με μεταφέρανε; Η ασφαλιστική, μου καλύπτη μόνο 1 δωρεάν μεταφορά! Για πάρτους σε μέρα η οποία είναι αργία να σε μεταφέρουν! Θα το πλήρωνα πολύ ακριβά!!! Η άλλη λύση ήταν να με πάει κάποιος "πατάκι"!!! Άντε κάντο με συνεπιβάτη και το τριμπάγκαζο φουλαρισμένο! Για τράβηγμα με σχοινή δεν το συζητάω γιατί έχω δει σαβούρντα μπροστά μου απο φιλαράκι που δεν ήθελε να καλέσει οδική για 2 χλμ. Οπότε όπως καταλαβαίνετε η λύση ήταν ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ! Τα'σκασα ΧΟΝΤΡΑ στον Τρικαλιώτη!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!