GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 29-06-2009, 19:17
leonidas Ο/Η leonidas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GSA 1200
Μηνύματα: 1,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ "Γιαγιά Αρκούδα", μπας και πρέπει να αλάξεις το nick name σου σε ..... "Γρια Αλεπού" ?

Φιλάκια Μήτσουλας

Reply With Quote
  #92  
Παλιό 29-06-2009, 22:53
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

γιαγια αρκουδα πρεπει να ομολογησω οτι με ξαφνιασες!!...παραδέχομαι επίσης οτι έχεις εναν ιδιότυπο γράψιμο-ποσταρισμα- που σε χαρακτηρίζει.....χρειάστηκε να διαβασω κ να ξαναδιαβασω αρκετες φορες τα λεγόμενα σου....ΔΕΚΤΗ η συγνωμη σου!!...κ ριχνω νερο στο κρασι μου!!!
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 30-06-2009, 16:18
manthos-k Ο/Η manthos-k βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Vari
Μoto: BMW F800GS BMW K1200S
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Agaphtoi filoi,

kanete lathos pisteyw poy spatalate ton xrono sas apantwntas sto
kyrio giagia. oles oi endeixeis ths grafhs toy katdeiknyoun oti einai
anaxiopistos kai prokateilimenos.
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 01-07-2009, 07:47
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

βασιλακη το μοτερ που μου εσπασε οταν γυρνουσαμε απο ιταλια ηταν αυτο που ειχα παρει μεταχηρισμενο να αντικαταστισο το προιγουμενο που μου εσπασε μετα απο 287000. τι να πω στην καβασακι οτι μετα απο κοντα 300000 χιλιομετρα χωρεισ προβλιμα με μετα απο 15-16 χρωνια ενω πιγενα με 295 χιλιομετρα το μοτερ εγηνε ηχο και φως? το να με περνανε με τις κλοτσιες θα ηταν το λιγοτερο.
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 02-07-2009, 13:11
billy_bmw Ο/Η billy_bmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ATHENS
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
βασιλακη το μοτερ που μου εσπασε οταν γυρνουσαμε απο ιταλια ηταν αυτο που ειχα παρει μεταχηρισμενο να αντικαταστισο το προιγουμενο που μου εσπασε μετα απο 287000. τι να πω στην καβασακι οτι μετα απο κοντα 300000 χιλιομετρα χωρεισ προβλιμα με μετα απο 15-16 χρωνια ενω πιγενα με 295 χιλιομετρα το μοτερ εγηνε ηχο και φως? το να με περνανε με τις κλοτσιες θα ηταν το λιγοτερο.
Και πάλι άλλαξες κινητήρα χωρίς παραπάνω αναφορές και τρεξίματα όπως τώρα και υσήχασες.

Αφού δεν έβγαζες άκρη με τη BMW να σου αλλάξουν και να σου δώσουν μια νέα ΜΟΤΟ γιατί δεν δέχτηκες να γίνει αλλαγή του διαφορικού μέσα απο την εγγύηση και τώρα θα είχες ξεμπερδέψει χωρίς να χαλάς λεφτά σε δικηγόρους και χρόνο και ζαχαρένια ρε συ Γιώργο.

Τέλος πάντων εγώ αυτό θα έκανα και για αυτό το λόγο στο αναφέρω.Γιατί εύκολα κάποιος τρίτος σου λέει καλά κάνεις και τρέχεις δικαστικώς αλλά η καρδούλα σου το ξέρει τι απίστευτη ταλαιπωρία και άγχος έχουν όλα αυτά.


Αν αξίζει το κόπο τόσο καιρό να τρέχεις ή απλά να είχες ξεμπερδέψει εξ'αρχής με αλλαγή νέου υλικού εσύ το ξέρεις και το υπομένεις.

Last edited by billy_bmw; 02-07-2009 at 13:18.
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 02-07-2009, 13:52
gbmw Ο/Η gbmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 280
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από billy_bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
.Γιατί εύκολα κάποιος τρίτος σου λέει καλά κάνεις και τρέχεις δικαστικώς αλλά η καρδούλα σου το ξέρει .

δικαστικώς ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Είδες εσύ καμιά μύνηση ;;;;;

Γιατι από ότι μου είπαν τα παιδια από τα scouter, είναι ΜΟΥΦΑ Η ΜΉΝΥΣΗ ....Ετσι για του κόσμου τα μάτια kαι να μας πουλάει μούρη σε μας
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 02-07-2009, 14:21
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
δικαστικώς ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Είδες εσύ καμιά μύνηση ;;;;;
γιατι να δουμε την μυνηση του ανθρώπου αυτου? είπε οτι θα κανει, αν την κανει στο τελος ειανι δικια του αποφαση και δεν μας πεφτει λογος νομιζω!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι από ότι μου είπαν τα παιδια από τα scouter, είναι ΜΟΥΦΑ Η ΜΉΝΥΣΗ ....Ετσι για του κόσμου τα μάτια kαι να μας πουλάει μούρη σε μας
Το τι μας λενε καλο θα ηταν να το αφηνουμε στην ακρη ¨η να κραταμε το 50% και λιγότερο θα έλεγα!!! Ο καθένας μπορει να λεει οτι θέλει εγω, εμεις, οί υπόλοιποι δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να τον πιστευουμε τουλαχιστον οχι στο 100%!! Και μάλιστα θεωρω οτι δεν μπορουν να μεταφερονται τα λεγόμενα άλλων σε ενα φόρουμ την στιγμη που δεν τα γράφουν οι ιδιοι!! Διότι αυτοματως χανουν την όποια αξιοπιστια τους!!!!
Αν αυτοι οι ''άλλοι'' εχουν θεσπίσει αντιπροσωπους ας μας το πουν να το ξερουμε, πρίν αυτοαποκαλεστουν κάποιοι ως ετσι και διασσύρουν ατομα μελη αυτου του φόρουμ τα οποια στο κατω κατω ενημερωση εκαναν και δεν εθιξαν κανενα επιπροσωπικου!! Tην BMW ναι την εθιξαν απο εμας όμως κανεναν!

Για το τέλος, περνωντας το μερος μιας εταιρείας τοσο ανοικτα και τοσο απροκαλυπτα - οσο φαινεται απο παρα πολλα ποστ σε αυτο το νημα - δεν την βοηθάμε να καλυτερεψει, αντιθετως την βοηθάμε να επαναπαυθει στις δαφνες της και να θεωρεί τους ''πλουσιους'' πελάτες της ως δεδομένους!!!

Last edited by GeorgeP; 02-07-2009 at 14:30.
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 02-07-2009, 14:46
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

GeorgeP
Απόσπασμα:
δεν εθιξαν κανενα επιπροσωπικου!! Tην BMW ναι την εθιξαν απο εμας όμως κανεναν!

γιαγια αρκουδα
Απόσπασμα:
σασ εβαλαν χερι οτι θα σας κοψουν την επιδοτιση που περνετε για τα εξοδα του φορουμ?
Απόσπασμα:
καλον υπνο παιδια δεν ξαναμιλαο να μην σασ ξυπνισο.

παρακαλω ακιροστε και την ενγαραφι μου στο φορουμ σας μην καταλαθος μπο και σας ξυπνισο.....

Last edited by skippybi; 02-07-2009 at 14:49.
Reply With Quote
  #99  
Παλιό 02-07-2009, 15:15
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
αναφερομαι στο πρωτο πρωτο ποστ της ''γιαγιάς'' που τον πιασατε όλοι απο τα μουτρα και ως φυσικο επακόλουθο μετά εγραψε οτι εγραψε!!!

Αλλα αν ειχαμε δει με συμπαθεια τα γραφόμενα του και ολοι μα όλοι εκφράζαμε αμερίστως την συμπάθεια μας τουλαχιστον στον γράφοντα δεν θα ειχε γράψει τα περι χορηγίας κ.λ.π.!!
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 02-07-2009, 15:37
gbmw Ο/Η gbmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 280
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι να δουμε την μυνηση του ανθρώπου αυτου? είπε οτι θα κανει, αν την κανει στο τελος ειανι δικια του αποφαση και δεν μας πεφτει λογος νομιζω!!

Αν είχε τόσα τρανταχτά επιχειρήματα θα γύριζε σαν ........ στα φόρα να κλαίγεται και δεν θάχε κάνει μύνηση;;;;;;Αν και από οτι διαβάζω τόσες φορες που έχει γράψει έχει υπονοήσει κατ'επανάληψη οτι έχει κανει τη μήνηση...Αλλά εδω και δύο χρόνια ΘΑ τους κάνω ΘΑ τους φτιάξω ΘΑ ΘΑ ΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα
Υπάρχει μια παροιμία που λέει απο ***** ......... και από κοκό τίποτα ....





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι να δουμε την μυνηση του ανθρώπου αυτου? είπε οτι θα κανει, αν την κανει στο τελος ειανι δικια του αποφαση και δεν μας πεφτει λογος νομιζω!!

εσύ φίλε Γιώργο είσαι διορισμένος ή αυτόκλητος υποστηριχτης του γιγιά;;;;
Ή είσαι ο ρομπέν των δασών των αδυνάτων όπως είσαι ο ρομπέν των δασών των μπεμβεδάκιδων υποδεικνήονταστους όλα τα προβλήματα των μηχανών του;




Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

Για το τέλος, περνωντας το μερος μιας εταιρείας τοσο ανοικτα και τοσο απροκαλυπτα - οσο φαινεται απο παρα πολλα ποστ σε αυτο το νημα - δεν την βοηθάμε να καλυτερεψει, αντιθετως την βοηθάμε να επαναπαυθει στις δαφνες της και να θεωρεί τους ''πλουσιους'' πελάτες της ως δεδομένους!!!


υπάρχουν αντικου#####στές, αντιφασίστες, άθεϊστές, αντιρατσιστές, αντιολυμπιακοί ..... και, και ....
Εσύ είσαι ΑΝΤΙ bmw .....γνωστό ....Για μιά ακόμη φορά το απόδειξες!!!!!!!!Θα ήθελα να σέβλεπα τι θάλεγες άμα σου βρίζανε το μηχανάκι σου σκουπίδι και σένα σε λέγανε ανόητο (δεν λέω μ***** για να μην σε προσβάλω,γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός μου) επειδή αγόρασες τη συγκεκριμένη μάρκα.Δηλαδή σαν να σου πει κάποιος οτι τα ΠΑΙΡΝΕΙΣ από τη honda για να είσαι αντιμπεμβεδάκιας και να μαζέβεις πελάτες για τα βάρα.....Δεν είναι δικαίωμα του καθενός μας να λέει οτι είναι ευχαριστημένος πολύ ή λίγο από το μηχανάκι του ;Πρέπει ΠΑΝΤΑ να βρίζουμε;;;;;;;;;Ή αυτός που είναι ευχαριστημένος πρέπει να είναι γλυφτης της εταιρίας μήπως και του κάνει κανά σέρβις δωρεάν;;;;;


Πραγματικά φιλικά,γιατί πάντα διαβάζω τα τεχνικά σου και σέβομαι τις γνώσεις σου.Αλλά να μου δώσεις το δικαίωμα να έχω και εγώ γνώμη για το μηχανάκι μου(δεν ξέρω αν είχες ποτε BMW για να μπορείς να συγκρίνεις;;;;;; ή ακους τον έναν και τον άλλον;;;
Εγώ είχα παλιότερα βάρα και ήμουνα ευχαριστημένος (τώρα που το λέω πρεπει να με πούνε γλύφτη της honda;;;) υ.γ. τώρα είμαι πιό πολύ ευχαριστημένος με την μπέμπα .....

Last edited by ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ; 02-07-2009 at 20:21. Λόγος: Αλλαγή σε *********
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΣΑΣ danaos Διάφορα 25 23-06-2009 14:52
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ R1200GS/GSA pepax66 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 33 12-06-2009 18:51
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ FOOST Καλώς ήλθατε 25 10-06-2009 09:13
ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟ!!! PortoLeone Αστεία Video 8 09-06-2009 15:21
ΠΡΟΣΟΧΗ Χ 2 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 22-01-2009 22:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!