GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 27-04-2012, 19:09
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Anubis Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος πιστευεις οτι η χουντα επεσε στις 17 του Νοεμβρη μαλλον πρεπει να το ξανασκεφτει.Πλεον η χουντα καποιων υπαλληλων ειναι πολυ πιο σκληρη.Μαλλον ειμαι οφ τοπικ εαν ειμαι παρακαλω να μεταφερθει το παρων.Εκανα λοιπον το λαθος να θελω να δημιουργησω στην ζωη μου,να προσφερω εργασια σε συνανθρωπους μου,να τρεξω και να αμοιφθω βαση των δυνατοτητων μου και να καθορισω εγω την ποιοτητα ζωης μου.Μαλλον εκανα λαθος!Εκανα το σφαλμα για μια ακομα φορα να προσπαθησω να δημιουργησω την δικη μου επιχειρηση εν μεσω κρισης και καταστροφολογιας γιατι παραμενω ονειροπολος και ιδεολογος.Πιστευω στην ιδωτικη πρωτοβουλια και στην εργασια.Καποιοι ομως δεν σεβονται τιποτα απο ολα αυτα και ας καιγεται ο κοσμος τριγυρω.Για να μην σας κουραζω εχω να καταγγειλω οτι δημοσιος υπαλληλος και δη προισταμενος σε ταμειο δημοσιας επιχειρησης μου αρνηθηκε διακανονισμο χρεους μου προς το ταμειο(παρολο που η επιβολη του ηταν παρανομη και εχω κινηση τις διαδικασιες)παρολο που ειχε αποκλειστηκα και μονο ο ιδιος την δυνατοτητα να το κανει.Αυτο ειναι και το τραγικοτερο ολων.Δεν υπαρχει νομος που να οριζει συγκεκριμενο διακανονισμο αλλα το αφηνει στην διακριτικη ευχερια του εκαστοτε προισταμενου(κοινως εαν θελει τα ζηταει ολα η σου κανει ΟΣΕΣ δοσεις θελει).Ετσι βαση του ειδους της επιχειρησης που θελω να ανοιξω και της δερματοστιξιας στο αριστερο μου χερι μου αρνηθηκε λεγοντα μου μαλιστα "γιατι ετσι γουσταρω" και "ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε".Συν τις αλλης με κλειδωσε στο γραφειο του για να καλεσει την Αστυνομια και να με μυνηση για εξυβριση διοτι τον αποκαλεσα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.Αυτην ειναι πλεον η χωρα μας κυριοι.Διοικειται απο τον καθε κομπλεξικο αμορφωτο που θα βρεθει στον δρομο σου προς την προσωπικη σου εξελιξη.Δεν ενδιαφερθηκε που μεχρι στιγμης εχω ξοδεψει πανω απο 30.000 ευρω για το καταστημα και μου απαντησε οτι "δεν με νοιαζει αν θα ανοιξης"Εγω τι πρεπει να κανω?Να παρω οπλο η οχι?Ειμαι πολυ απογοητευμενος παιδια και φοβαμαι οτι εαν δεν γινει κατι επειγοντως με ολους αυτους η Ελλαδα απλα θα χαθει απο ολους τους χαρτες και κυριως απο την καρδια μας.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 03-05-2012, 01:11
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Εάν ο δρόμος είχε μια λωρίδα κυκλοφορίας ανά κατεύθυνση η παράβαση είναι προσπέρασμα σε στροφή, άρθρο 17 ,4 … -> 700 ευρώ …7 πόντοι και 20 μέρες αφαίρεση ΟΛΑ (άδεια, δίπλωμα, πινακίδες). Το ΚΤΕΟ άρθρο 86 δεν έχει αφαίρεση στοιχείων , εκτός αν αφορά φορτηγά άνω των 3,5 τόνων , ΔΧ κ.α. …. Περνάς ΚΤΕΟ στο 10ημερο και το πρόστιμο γίνεται 50 ευρώ (1/8)!
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 03-05-2012, 09:05
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν ο δρόμος είχε μια λωρίδα κυκλοφορίας ανά κατεύθυνση η παράβαση είναι προσπέρασμα σε στροφή, άρθρο 17 ,4 … -> 700 ευρώ …7 πόντοι και 20 μέρες αφαίρεση ΟΛΑ (άδεια, δίπλωμα, πινακίδες). Το ΚΤΕΟ άρθρο 86 δεν έχει αφαίρεση στοιχείων , εκτός αν αφορά φορτηγά άνω των 3,5 τόνων , ΔΧ κ.α. …. Περνάς ΚΤΕΟ στο 10ημερο και το πρόστιμο γίνεται 50 ευρώ (1/8)!
Αν διαβάσεις το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο οτι με έγραψαν(50 ευρώ πλήρωσα τελικά) αλλα στο οτι χάθηκε η άδεια κ απο το ωράριο λειτουργίας τους (μεχρι 15:30) λείπουν έξω σε ελέγχους με κλειστά γραφεία -τροχαία Βοακ κ δεν μπορώ να την παραλάβω οποτε αυτοί τύχει να είναι εκέι Προσπέρασμα στη στροφή μόνος μου τέρμα δεξια στη λωρίδα μου??
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 03-05-2012, 10:03
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
....... η παράβαση είναι προσπέρασμα σε στροφή, άρθρο 17 ,4 … -> 700 ευρώ …7 πόντοι και 20 μέρες αφαίρεση ΟΛΑ (άδεια, δίπλωμα, πινακίδες).
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giannme Εμφάνιση μηνυμάτων
...Προσπέρασμα στη στροφή μόνος μου τέρμα δεξια στη λωρίδα μου??
Ρε μπας και προσπερασες κανενα σαλιγκαρι στην στροφη και δεν το ειδες??
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 03-05-2012, 10:49
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Ακόμη δεν τελείωσε η ταλαιπωρία σου;!

Που να βρουν χρόνο και προσωπικό! Τώρα είναι απασχολημένοι με την προεκλογική εκστρατεία του Χρυσοχοϊδη!
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 03-05-2012, 23:03
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giannme Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν διαβάσεις το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο οτι με έγραψαν(50 ευρώ πλήρωσα τελικά) αλλα στο οτι χάθηκε η άδεια κ απο το ωράριο λειτουργίας τους (μεχρι 15:30) λείπουν έξω σε ελέγχους με κλειστά γραφεία -τροχαία Βοακ κ δεν μπορώ να την παραλάβω οποτε αυτοί τύχει να είναι εκέι Προσπέρασμα στη στροφή μόνος μου τέρμα δεξια στη λωρίδα μου??
Γράψε λάθος! Με την πρώτη ανάγνωση νόμισα ότι το τέρμα δεξιά ήταν άλλο αυτοκίνητο που προσπέρασες …Οπότε πήγαινες τόσο σβέλτα που προσπέρασες τον …εαυτό σου!!!


Άρα παράβαση δεν υπάρχει και απ΄ ότι κατάλαβα ακυρώθει το <<χωρίς σύνεση>> και πλήρωσες 50 ευρώ για το ΚΤΕΟ… σωστά?
Η άδεια κυκλοφορίας τελικά χάθηκε ή δεν μπορείς να την παραλάβεις λόγο ωραρίου του γραφείου παραβάσεων ?
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 04-05-2012, 00:48
arnhths Ο/Η arnhths βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου άποψη για το συμβάν είναι ότι η συμπεριφορά των οργάνων απέναντι σου μόνο τυχαία δεν είναι. Πιθανολογώ ότι θα είχες προσπεράσει οχήματα στο δρόμο με ταχύτητα η σε στροφές και κάποιοι οδηγοί πήραν τηλ. Την τροχαία. Δεν εξηγείται διαφορετικά με το να σε δουν από απέναντι (μάλλον σε ψάχνανε) να κάνει αναστροφή το περιπολικό και να σου φορτώσει τόσες παραβάσεις. Καλό αποτέλεσμα να έχεις…………………..

χμμμμ ...εσύ κάποιες..."άκρες" πρέπει νάχεις!
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 04-05-2012, 01:27
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αδυναμία κατανόησης κ συμβουλή για τους υπόλοιπους..


Λόγω ωραρίου δεν μπορούσα γιατί έλειπαν συνέχεια σε ελέγχους στην Εθνική οδο (ΒΟΑΚ). Τελικά την πήρα σήμερα. Φυσικά πήρα το απλό χαρτί αφού δεν υπάρχουν χρήματα για προμήθεια των "κανονικών" εντυπων οπως αυτή που είχα.........

Last edited by Giannme; 04-05-2012 at 01:28.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Συμβουλές για το τραπέζι της Καθαράς Δευτέρας SenseiG Υγεία 5 06-03-2011 15:08
Στην τελική ευθεία για το ράλι Dakar ο Βασίλης Ορφανός syan Αγώνες 55 27-02-2011 23:52
Συμβουλές για λάστιχα 50-50 Kimwnas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 6 28-05-2010 10:12
Να γιατί πρέπει να διαβάζουμε το Αθηνόραμα. vellos Κινηματογράφος 11 29-11-2009 10:38
Αμερικανός, Έλληνας, Αφγανός arisxios Ανέκδοτα 8 05-02-2009 16:10


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!