GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Οδικό δίκτυο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιό 10-09-2012, 18:09
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από java Εμφάνιση μηνυμάτων
+1

.....
Τέλος σχετικά με την ταλαιπωρία της υπαλλήλου. Ποιός δεν ταλαιπωρείται στην δουλειά του; Δεν έχω κάτι προσωπικό με την υπάλληλο όπως δεν έχει κάτι προσωπικό και με μένα ο πελάτης της εταιρίας που δουλεύω όταν έρχεται και μου κάνει παράπονα. Όταν δουλεύει είναι εκπρόσωπος της εταιρίας από την οποία έχω κάποια παράπονα και πρέπει να τα ακούσει και να τα μεταφέρει όπου πρέπει. Τα μονόλεπτα τα έδωσα να τα μετρήσει και να τα κουβαλήσει η ταμίας της εταιρίας και όχι η κυρία Λίτσα από το Βόλο.
Ο υπάλληλος να ταλαιπωρηθεί από συμβάντα της δουλειάς του αλλά να το κάνεις επίτηδες ως διαμαρτυρία είναι εντελώς <<άσχετο>>...
... (>>το λεω κομψά<<)
… άντε μάζεψε ψιλά για τον βενζινά της γειτονιά σου ώστε να διαμαρτυρηθείς στον Βαρδινογγιάνη για τις τιμές των καυσίμων …!!!
Reply With Quote
  #132  
Παλιό 10-09-2012, 18:12
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είμαστε πλέον κίνημα Γιώργο μου, γίναμε κόμμα, όπως το ΠΑΣΟΚ.

Για αυτό φοβάμαι μην διαλυθούμε, όπως το ΠΑΣΟΚ…


διαλυμενοι ειστε με το 0,42% στις προσφατες εκλογες...δεν υπαρχετε ουτε σαν κομμα ουτε σαν διαδηλωτες που ανοιγουν τις μπαρες.......
Ο κοσμος απερριψε αυτες τις τακτικες αφηνοντας ενα τσουρμο''τσαμπατζηδες'' να δωσουν αυτο το πενιχρο αποτελεσμα.
Ισως γιαυτο αν μην εμφανιζονται πουθενα......την Κοροβεση λυπαμαι που τους ακουσε και τωρα πληρωνει.
Ειπαμε, ο ''αγων θελει θυσιες''................

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι είναι ο κύριος Χαλλαρός? Δεν κατάλαβα.…


Ο συντακτης της επιστολης πιο πανω....που νομιζει οτι κατι εκανε γραφοντας την.
Reply With Quote
  #133  
Παλιό 10-09-2012, 18:28
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
[/SIZE]

διαλυμενοι ειστε με το 0,42% στις προσφατες εκλογες...δεν υπαρχετε ουτε σαν κομμα ουτε σαν διαδηλωτες που ανοιγουν τις μπαρες....... Βρε που έχουν εξαφανιστεί αυτοί οι αγωνιστές ???

Ο κοσμος απερριψε αυτες τις τακτικες αφηνοντας ενα τσουρμο''τσαμπατζηδες'' να δωσουν αυτο το πενιχρο αποτελεσμα.
Ισως γιαυτο αν μην εμφανιζονται πουθενα......την Κοροβεση λυπαμαι που τους ακουσε και τωρα πληρωνει.
Μην την λυπάσαι, δεν είναι μόνη … υπάρχουν πολλοί <<καμπανισμένοι>> και τα δικαστήρια συνεχίζουν … (άσε τις αστικές αποζημιώσεις για τις μυνήσεις που έχουν κάνει οι ποιο αφελείς από αυτούς)

Ειπαμε, ο ''αγων θελει θυσιες''................

[/SIZE]

Ο συντακτης της επιστολης πιο πανω....που νομιζει οτι κατι εκανε γραφοντας την.
Reply With Quote
  #134  
Παλιό 10-09-2012, 21:26
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αφελεια του κοσμου ειναι τρομακτικη Θοδωρα, πιστευουν οποιον με αληθοφανεις (οχι αληθινες) νομικιστικες διατυπωσεις τους προσφερει αυτο που θελουν να ακουσουν και τον ακολουθουν κατα ποδας. Οταν ερχεται η λυπητερη και απευθυνονται σε αυτον που τους προετρεψε να παρανομησουν εισπραττει την γνωστη απαντηση ''ο αγων θελει θυσιες'', π.χ Κοροβεση και αλλοι οπως εχεις πει κιεσυ.

Κανεις δεν διινει σημασια στον νομο της ΕΕ ο οποιος εχει γινει και νομος του Ελληνικου κρατους και τον οποιο εχω δημοσιευσει πολλες φορες και λεει (για μια ακομη φορα):

ΟΔΗΓΙΑ 1999/62/ΕΚ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ της 17ης Ιουνίου 1999


ΚΕΦΑΛΑΙΟ I
αρθρο 2
Για τους σκοπούς της παρούσας οδηγίας νοούνται ως:
α) «αυτοκινητόδρομος»: κάθε οδός η οποία έχει μελετηθεί και
κατασκευαστεί ειδικά για την κυκλοφορία αυτοκινήτων οχη-
μάτων, η οποία δεν εξυπηρετεί τις παρόδιες ιδιοκτησίες (π.χ Κορινθου-Πατρων) και η οποία:
i) εκτός από ορισμένα σημεία της ή εκτός από προσωρινές
διευθετήσεις, διαθέτει, για τις δύο κατευθύνσεις της κυκλο-
φορίας, διακεκριμένα οδοστρώματα τα οποία χωρίζονται
μεταξύ τους είτε με διαχωριστική νησίδα που δεν προορίζε-
ται για την κυκλοφορία, είτε, κατ’ εξαίρεση, με άλλα μέσα,
ii) δεν διασταυρώνεται στο ίδιο επίπεδο με άλλη οδό, με
σιδηροδρομική ή τροχιοδρομική γραμμή ή με λωρίδα για
πεζούς,
iii) χαρακτηρίζεται συγκεκριμένα ως αυτοκινητόδρομος,
β) «διόδια»: το καταβαλλόμενο καθορισμένο χρηματικό ποσό για
την πραγματοποιούμενη από όχημα διαδρομή μεταξύ δύο
σημείων της υποδομής που αναφέρεται στο άρθρο 7 παράγρα-
φος 2 το ύψος του εν λόγω ποσού καθορίζεται με βάση τη
(1) ΕΕ L 359 της 31.12.1998, σ. 1. διανυόμενη απόσταση και την κατηγορία του οχήματος,

και στο Κεφαλαιο 3 αρθρο 7 λεει:

1. Τα κράτη μέλη μπορούν να διατηρήσουν ή να επιβάλουν
διόδια ή/και τέλη χρήσης υπό τις προϋποθέσεις που ορίζονται
κατωτέρω στις παραγράφους 2 έως 10.
2. α) Διόδια και τέλη χρήσης επιβάλλονται μόνο στους χρήστες
αυτοκινητοδρόμων ή άλλων οδών με περισσότερες από μια
λωρίδες κυκλοφορίας ανά κατεύθυνση, όταν οι οδοί αυτές
έχουν χαρακτηριστικά ανάλογα προς τα χαρακτηριστικά των
αυτοκινητοδρόμων καθώς και στους χρήστες γεφυρών,
σηράγγων και ορεινών διαβάσεων.
Ωστόσο, σε κράτος μέλος στο οποίο δεν υπάρχει γενικό
δίκτυο αυτοκινητοδρόμων ή οδών με δύο λωρίδες ανα κατε-
ύθυνση που έχουν παρεμφερή χαρακτηριστικά, είναι δυνατόν
να εισπράττονται διόδια ή τέλη χρήσης για τη χρησιμο-
ποίηση της τεχνικώς ανωτάτης κατηγορίας οδών του εν

λόγω κράτους μέλους.

Aυτος ειναι ο νομος και δεν ειναι Ελληνικος!!!! Αυτον τον νομο θα εφαρμοσουν τα δικαστηρια ανεξαρτητα τι θα πουν οι δικηγοροι υπερασπισης οι οποιοι, μαζι με το κινημα ''δεν πληρωνω'' ξερουν οτι τετοιες υποθεσεις ειναι χαμενες απο χερι.

απο εκει και υστερα ειναι θεμα χρονου ποτε θα κληθουν να πληρωσουν οι ''δεν πληρωνω''.
Reply With Quote
  #135  
Παλιό 11-09-2012, 00:49
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αφελεια του κοσμου ειναι τρομακτικη Θοδ................................................................................................................................................................θεσεις ειναι χαμενες απο χερι.

απο εκει και υστερα ειναι θεμα χρονου ποτε θα κληθουν να πληρωσουν οι ''δεν πληρωνω''.
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Φέέέέεεεεεεετα...
Reply With Quote
  #136  
Παλιό 11-09-2012, 03:00
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων

Θυμό, θυμό… πολύ θυμό έχεις μέσα σου βρε παιδάκι μου.

Ηρέμησε και συ λίγο, θα το πάρεις και συ το τζιπάκι. Αν είσαι καλό παιδί, θα στα φέρει καλά η ζωή. Αν βρίζεις συνέχεια και θες ο καλός Θεούλης να πάρει το τζιπάκι του άλλου, ο Θεούλης έχει άλλα πράγματα να κάνει εφ΄ ενός, αφ΄ εταίρου βλέπει πως δεν είσαι καλό παιδί και δεν σου δίνει το τζιπάκι.

Ή αν έχεις… ΣΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ.
Αν και οταν αποφασισω να παρω τζιπακι ή τζιπάρα ή τζιπούρα, θα το παρω μετα απο προσωπικη εργασία και κόπους... και αξία... ΟΧΙ με λαμογιές... Και όταν θα το παρω, θα μπορω και να το πληρωνω... δε θα χρωσταω σ´ οποιον μιλαει Ελληνικα... Προτιμω λοιπον να κυκλοφορω ποδαράτος αλλα με το κεφαλι ψηλα παρα με τζιπουρα κι οπου περναω να με φτυνουνε.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλιά βασιλιά με τα 12 σπαθιά, εμένα το σπίτι μου δεν μου μιλάει. Κάτι τοίχους έχει και κάτι πόρτες. Βέβαια είναι λίγο μεγάλο, οπότε μπορεί να μου μιλάει το ένα δωμάτιο και εγώ είμαι 4 όροφους κάτω… Μπορεί.

Επίσης εννοείς ότι ο πατέρας σου είναι κύριος ενώ ο δικός μου ήταν αλήτρα? Επίσης το ίδιο για την θεία μου?

Λέγε ρε…

Γιατί αν είναι έτσι, θα στείλω τον αδερφό μου τον μεγάλο να σου δώσει μια κλωτσιά, να πας στο Βόρειο Πόλο.
[/SIZE]
1. Ρε θα λες εκει που σου εχουν μαθει... οχι σε μενα γιατι ουτε με ξερεις ουτε σε ξερω... κι απ αυτα που διαβαζω δε θελω και να σε γνωρισω..
2. Δεν ασχοληθηκα ουτε χαρακτηρισα ουτε κι εχω καμια ορεξη να ασχοληθω με την οικογενεια σου... αν εσυ θελεις να τους χαρακτηριζεις, ειναι δικαιωμα σου
3. ΝΑΙ εμενα μου εμαθαν να πληρωνω διόδια και μου εμαθαν επισης για αρχες... αξιες... νομους... κ.ο.κ.
4. Οσο για κλωτσιες και Βορειους πολους... δεν τα καταλαβαινω αλλά μαλλον ειναι αυτα που σε χαρακτηριζουν...




Sent from my iPhone
Reply With Quote
  #137  
Παλιό 11-09-2012, 03:18
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Κι επειδή βαρέθηκα τα ιδια κ´ τα ιδια... απο συγκεκριμενους τυπους, αποχωρω καθοτι τα ενδιαφεροντα θεματα μονο μοτοσυκλετιστικα δεν ειναι...

Παρακαλω οι διαχειριστες να διαγραψουν το λογαριασμό μου παρεα με τα 69 μηνυματα που ειχα απο το τελος Ιουνη που μπηκα στο φορουμ.
Reply With Quote
  #138  
Παλιό 11-09-2012, 07:48
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Εγναντια ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων ¨η οχι?
Το αθηνα-Θεσσαλονικη-αλεξανδρουπολη με εξαιρεση τα δυο γνωστα κομματια ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων ¨η οχι?
Το Αθηνα-Τριπολη-Καλαματα ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων ¨η οχι?
Ποια η διαφορα της Εγναντιας π.χ απο την Αττικη οδο?

Αν εχεις ταξιδεψει στην ευρωπη θα ξερεις οτι οι παραπανω δρομοι ειναι πολυυυυυυυυ καλλυτεροι απο την Ιταλικη Οτοστραντα και ισαξιοι με την Autoroute, autobahn σε Γαλλια και Γερμανια αντιστοιχα.
Καλα τα παραμύθια σου, αλλα δεν έχουν δράκο!!!

Δεν αναφέρεις πουθενά τους παραδρομους !
Εγω που δεν γουστάρω τους εθνικούς δρόμους λόγο διοδίων, θα πηγαινα ευχαρίστως απο τους παραδρομους, έτσι ώστε και "νόμιμος" να ήμουν και ανετος!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ;;;
Και όπου υπάρχουν, είναι ίδιων προδιαγραφών με τους εθνικούς; (οι οποίοι δεν έχουν προδιαγραφές όπως ξέρουμε, παρα μόνο η Αττική οδός.!)
Όταν οι παραδρομοι έχουν πλάτος μικρότερο απο τους δρόμους του Μοσχάτου (10 μέτρα οι περισσότεροι στο Μοσχατο), όταν έχουν λακουβες μεγέθους φορτηγού, όταν έχουν σαμαρακια σαν το αυτοκίνητο μου, όταν έχουν σπασμένη άσφαλτο (εσκεμενα ή μη ), όταν δεν υπάρχει ικανοποιητική σήμανση, όταν οι μόνες τεράστιες και ευαναγνωστες ταμπέλες είναι αυτές που σου λένε απο που θα μπεις πάλι στην εθνική, κτλ κτλ

Για τους παραπάνω λόγους και όχι μόνο, έχω αποφασίσει να χρησιμοποιω κανονικά τους εθνικούς δρόμους (όχι πάντα βέβαια, η αλήθεια είναι ότι απολαμβανω τις διαδρομές μου καλύτερα απο τους επαρχιακούς δρόμους), και να μην πληρώνω διόδια.

Το ότι δεν πληρώνω τα διόδια, αυτομάτως συνεπάγεται ότι αναλαμβάνω και τις ευθύνες μου (πράγμα που δεν κάνει ποτε το κράτος )!
Αν μου έρθει ποτε μπουγιουρντι, θα το πληρώσω, αυτο δεν σημαίνει όμως ότι θα σταματήσω να μην πληρώνω στα διόδια!
Είναι απόφαση μου, παίρνω τα ρίσκα μου και συνεχίζω!

Υ.γ
Ας πληρώσει το κράτος τα δεδουλευμένα σε πολλούς απο εμάς, απο το 2010 και δώθε, με τους τόκους τους, με τις υπερημεριες με, με, με..... (ότι απαιτεί και το κράτος απο εσένα δηλαδή, αν τυχων του χρωστας), ας αναλάβει τις ευθύνες του σιγά σιγά, ας στατησει να μας κλέβει "δημοκρατικά" πάντα, και εδώ ειμαστε, το ξανασυζηταμε!
Reply With Quote
  #139  
Παλιό 11-09-2012, 08:18
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Βασικά, αυτα είναι παραμύθια των άλλων, απλά εσυ μας τα θυμιζεις συνέχεια!!!

Η διάφορα μου με το κράτος, είναι στο ότι εγω αναλαμβάνω τις ευθύνες των πράξεων μου, ενώ το κράτος αποποιηται τις περισσότερες!!!
Reply With Quote
  #140  
Παλιό 11-09-2012, 09:02
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Πως γίνεται απο τον Απρίλιο του 2012.....να βαρεθεις;;;;;;
Σε τόσο μικρο χρονικό διάστημα.....περίεργα πράγματα συμβαινουν
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!