GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 26-05-2013, 08:57
J.T.R Ο/Η J.T.R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Καρδιτσα
Μoto: Αφρικα Τουιν... Ματωμενος Λυκος...
Μηνύματα: 798
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
....ακριβως αυτο διαθετω, ανοικτο μυαλο και δεν ζω με συναισθηματισμους.

Και δεν καταλαβαινω σε τι εγκειται η δηλωση σου περι των αυτοκτονιων των δικων σου ανθρωπων.......
Ειναι δικο σου προβλημα το πως αισθανεσαι κι οχι δικο μου ¨η κανενος αλλου. Αν το δημοσιοποιουσες νομιζεις οτι θα σου εστελνε κανεις συληπητηρια?

Τους αυτοχειρες δεν τους διαβαζει ουτε η εκκλησια....για να μην ξεχνιομαστε δλδ.
George P

Εισαι εντελως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΣ

Αποκρουστικα τα οσα γραφεις και μου δημιουργουν αηδια και θυμο.
Σε χαρακτηριζω ετσι ,απο ολα αυτα εχεις γραψει και διαβαζω τον τελευταιο
καιρο. Τα περισπουδαστα και τα βασιζομενα σε μελετες και αναλυσεις σε συνδυασμο με τον κυνισμο που εισαι ποτισμενος.
Αμφιβαλλω αν θα ηθελα να σε γνωρισω ποτε.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 26-05-2013, 09:08
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν λυπαμαι και τους αυτοχειρες, .........
Φίλε μου ξυπνάς απο ένα τηλέφωνο μεσα στην νύχτα το οποίο ανατρέπει την ζωή σου μονομιάς και εκεί που ήσουν τελείως αντίθετος με την αυτοκτονία ξαφνιικά αρχίζει και φαντάζει σαν λύτρωση.

Παραδείγματα μπορώ να σου φέρω άπειρα που κάποια σοβαρά γεγονότα μπορούν να αλλάξουν την ζωη δυνατών ανθρώπων που δεν είχαν ποτέ ψυχολογικά προβλήματα που πάντα αντιμετώπιζαν τις δυσκολίες της ζωής με δύναμη και θάρρος.

Ομως μερικές φορές η ίδια η ζωη μας ξεπερνάει και αναγκαζόμαστε απο τα γεγονότα να θεωρούμε την αυτοκτονία σαν μοναδική λύση.Εγω λοιπόν αυτούς τους ανθρώπους που η ζωη τους τα έφερε τόσο στραβά τους λυπάμαι αφάνταστα και πραγματικά θα ήθελα πάρα πολύ να υπήρχε ένας τρόπος να βοηθούσα όσους περισσότερους μπορούσα .......

Last edited by diomiles; 26-05-2013 at 09:16.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 26-05-2013, 18:51
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Επειδη κατι τετοια χαλανε το ολο νοημα καλο θα ηταν να κρατησει ο φιλος μας τις αποψεις του για τον εαυτο του και μεις τις αποψεις μας για μας... το να προσπαθεις να μου επιβαλεις το δικο σου και να μου το πλασαρεις για σωστο ειναι τραγικα Λαθος οπως και για μενα το ιδιο.... δεν θα δωσω συνεχεια γιατι απλα καποιο εδω μεσα κρυβομενοι πισο απο ενα PC και μπορουν να γραφουν οτι θελουν μην εχοντας κατι αλλο να κανουν... πραγματικα υπαρχουν πολλα πιο σοβαρα πραγματα απο το να σου δωσουμε να καταλαβεις τη καταλαβαμε( και ειναι πολλοι αυτοι απλα δεν μπενουν στο κοπο να ασχοληθουν να σου απαντησουν)... μια λεξη θα σου πω που ισος να την ξερεις ... ΑΝΘΡΩΠΙΑ
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 26-05-2013, 20:00
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Ε, όχι!!!!!
Αποφεύγω να γράφω, επειδή δεν έχω χρόνο και πια δεν γνωρίζω πολλά από τα νέα μέλη του φόρουμ, οπότε και εύκολα δημιουργούνται παρεξηγήσεις.
Όμως, επειδή και την ανθρωπιά και γενικά την ποιότητα του Ανθρώπου GeorgeP γνωρίζω... και επειδή και στην δική μου οικογένεια, έχουμε περιστατικά κατάθλιψης και δυστυχώς αυτοκτονίας, έχω εν συντομία να πω δυό λόγια.
Πρώτον, το ότι υπάρχουν περιστατικά κοντινά σε κάποιον δεν τον καθιστούν "ειδήμονα". Παράδειγμα τα αμέτρητα παραδείγματα οικογενειών με χρήστες ναρκωτικών. Επιτυχημένοι είναι οι γονείς που με την ανατροφή που έδωσαν στα παιδιά τους, τα κράτησαν μακρυά και φυσικά καλύτεροι γνώστες από τους "παθόντες".
Δεύτερον, το ένστικτο της αυτοσυντήρησης και της επιβίωσης στη φύση είναι το δυνατότερο. Αν σε κάποιους εγκεφάλους "στράβωσε" για χ,ψ,ω λόγους, φυσικά δεν χαιρόμαστε, όμως είτε το θέλουμε, είτε όχι μιλάμε για κάτι "αφύσικο".
Αυτό μπορεί να είναι αποτέλεσμα, πολλών αιτίων και αδυναμιών, όμως ΔΕΝ είναι το ΦΥΣΙΚΟ.
Επίσης καταλαβαίνεται πολύ καλά τι εννοεί ο Γιώργος, αλλά απ' ότι φαίνεται "βαράμε το σαμάρι, ν' ακούσει ο γάιδαρος"!!!!
Κι εγώ διαφωνώ με πολλές απόψεις του Γιώργου, όπως ας πούμε στο θέμα των γεγονότων στη Σουηδία, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα "κυνηγιόμαστε" όπου λάχει.
Δυστυχώς πολλοί συντοπίτες μας δεν μπορούν να χωνέψουν, πως δεν "φταίνε πάντα οι άλλοι" και πως η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ (ευτυχώς) ενστερνίζεται την απόφαση για προσπάθεια και ανάκαμψη, γι αυτό και το πετυχαίνουμε σιγά-σιγά σε πείσμα των μπαρουφάκηδων, που φυσικά κάνουν άλλη μια k#λ#τουμπίτσα τώρα!!!!!
Και με τον Θοδωρή (TEOSS) συμφωνώ στο θέμα της οικονομίας, αλλά διαφωνώ σφόδρα στα "συνωμοσιολογικά" του, περί οργανωμένου σχεδίου άλωσης της Ευρώπης από τους ισλαμιστές. Αυτά είναι παπαρολογίες των καθυστερημένων της "μισής πορδής" ή όπως αλλιώς λέγεται τέλος πάντων κάποιο μόρφωμα που δυσωδεί εσχάτως στα πέριξ...
Εγώ λοιπόν Γιώργο κατάλαβα τι θέλεις να πεις και όσο κι αν είμαι εξ' ίσου φίλος με τον Χάρη θα διαφωνήσω μαζί του για την οπτική που βάζει στο θέμα.
Αυτά και συγνώμη για την κατάχρηση του χρόνου μας.
Όμως, πάντα φιλικά και μακρυά από "στραβές" κινήσεις που βλέπω σε άλλα θέματα.

Last edited by yannis; 26-05-2013 at 20:01.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 26-05-2013, 20:35
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον που έχεις μπερδέψει την βούρτσα με την π...
ευγενεστατος ο πτυχιουχος ψυχολογιας του Χαρβαρντ.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρειάζεται πολύ κουβέντα για να μπορείς να καταλάβης αυτό που όλοι καταλαβένουμε για τις αιτίες που οδηγούν τους συνανθρώπους μας σε αυτή την πράξη
Και εγω προσωπικά δεν έχω τώρα τον χρόνο να σου κάνω ανάλυση
Αν τις καταλαβαινετε ολοι δεν το λετε και στους επιστημονες που ακομα το ψαχνουν?
Επειδη λοιπον δεν τις ξερει κανεις γιαυτο και δεν μπορεις να μου εξηγησεις τιποτα.....
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 26-05-2013, 20:45
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J.T.R Εμφάνιση μηνυμάτων
George P

Εισαι εντελως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΣ

Αποκρουστικα τα οσα γραφεις και μου δημιουργουν αηδια και θυμο.
Σε χαρακτηριζω ετσι ,απο ολα αυτα εχεις γραψει και διαβαζω τον τελευταιο
καιρο. Τα περισπουδαστα και τα βασιζομενα σε μελετες και αναλυσεις σε συνδυασμο με τον κυνισμο που εισαι ποτισμενος.
Αμφιβαλλω αν θα ηθελα να σε γνωρισω ποτε.
Χαιρομαι που μπορεις και λυπασαι ακομη, φαινεται οτι η ζωη σε εχει χειριστει με ομορφο τροπο. Εμενα παλι ισως οχι...........
Δεν χαιρομαι που δεν μπορεις να διακρινεις την πραγματικη ζωη απο την ζωη στα συννεφα.......
Αν σκεπτεσαι με την καρδια......να ευχεσαι να μην σου τυχει τιποτα στον δρομο της ζωης σου διοτι σαν κι εσενα το 1/10 του παγκοσμιου πλυθυσμου. Οι υπολοιποι...ο θανατος σου η ζωη μου, ετσι μεγαλωσα εγω.

Το οτι δεν θελεις να με γνωρισεις επειδη εχουμε διαφορετικες αποψεις, με τις δικες μου ακραιες για σενα, σημαινει ανωριμοτητα.........
Εγω ομως θελω να σε γνωρισω διοτι ισως μπορεσεις να μου δειξεις που εχω λαθος στην προσωπο με προσωπο συζητηση......αλλα μαλλον σου ειναι δυσκολο και το ενα και το αλλο.

Last edited by GeorgeP; 26-05-2013 at 20:51.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 26-05-2013, 20:49
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου ξυπνάς απο ένα τηλέφωνο μεσα στην νύχτα το οποίο ανατρέπει την ζωή σου μονομιάς και εκεί που ήσουν τελείως αντίθετος με την αυτοκτονία ξαφνιικά αρχίζει και φαντάζει σαν λύτρωση.

Παραδείγματα μπορώ να σου φέρω άπειρα που κάποια σοβαρά γεγονότα μπορούν να αλλάξουν την ζωη δυνατών ανθρώπων που δεν είχαν ποτέ ψυχολογικά προβλήματα που πάντα αντιμετώπιζαν τις δυσκολίες της ζωής με δύναμη και θάρρος.

Ομως μερικές φορές η ίδια η ζωη μας ξεπερνάει και αναγκαζόμαστε απο τα γεγονότα να θεωρούμε την αυτοκτονία σαν μοναδική λύση.Εγω λοιπόν αυτούς τους ανθρώπους που η ζωη τους τα έφερε τόσο στραβά τους λυπάμαι αφάνταστα και πραγματικά θα ήθελα πάρα πολύ να υπήρχε ένας τρόπος να βοηθούσα όσους περισσότερους μπορούσα .......
Εγω ολους αυτους που αναφερεις τους ονομαζω αδυναμους ανθρωπους.......
Δεν υπαρχει τιποτα αλυτο σε αυτην την ζωη....ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!
Κανενα τηλεφωνο δεν μπορει να μου αλλαξει την ζωη, την ζωη μου την αλλαζω μονος μου γιατι την εχω στα χερια μου. Η ζωη των αυτοχειρων ειναι σε χερια αλλονων.
Μονον ισως η αρρωστια αλλα κι αυτη παλευεται με αξιοπρεπεια απο εναν δυνατο κι αξιοπρεπεη ανθρωπο.
Η αυτοκτονια δεν ειανι αξιοπρεπης πραξη, ειναι δραπετευση απο την ζωη, η ευκολη λυση γιαυτους τους ''ειδικους'' ανθρωπους.

Υ.Γ. ποσους αληθεια εχεις προσπαθησει να σωσεις απο την αυτοκτονια βοηθωντας τους, οπως λες, και με ποιον τροπο? τα καταφερες με κανεναν?

Last edited by GeorgeP; 26-05-2013 at 20:53.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 26-05-2013, 21:04
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπαρχει τιποτα αλυτο σε αυτην την ζωη....ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]Κανενα τηλεφωνο δεν μπορει να μου αλλαξει την ζωη, την ζωη μου την αλλαζω μονος μου γιατι την εχω στα χερια μου.
Εννοείται ότι εύχομαι υγεία σε εσένα και σε όλο τον κόσμο .....

Υπάρχουν φίλε μου όμως κάποια πράγματα σε αυτή την ζωη που είναι άλυτα...

Ενα τηλέφωνο μεσα στην νυχτα μπορεί να σου αλλάξει την ζωη για πάντα.Ευχομαι σε εσένα και σε όλο τον κόσμο όταν θα μεγαλώσουν τα παιδιά τους και αρχίζουν να βγαίνουν έξω να μην δεχθούν ποτέ αυτό το ¨τηλέφωνο¨ .Δόξα τον θεό δεν το εχω βιώσει εγω αλλά το έχει βιώσει αδελφικός μου φίλος.Πιστεψέ με η ζωη για αυτόν τον άνθρωπο δεν έχει καμία σημασία και πιστεύω ότι δεν θα αργήσει να ¨φύγει.

Μην λες μεγάλα λόγια φίλε Γιώργη.Ολα μπορούν να ανατραπούν σε μια στιγμή και εκεί που πίστευες ότι τιποτα δεν μπορεί να σου αλλάξει την ζωη ξαφνικά αλλάζουν τα πάντα χωρίς να έχεις κάνει απολύτως τίποτα.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 26-05-2013, 21:05
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Καμμία τιμωρία σου δεν ζήτησα

Συνηθηζεις να βάζεις λόγια που δεν ειπώθηκαν κ

συμπέρασματα που δεν ισχύουν.

Το μόνο που είπα είναι ότι είναι απάνθρωπα αυτα που λες

Απάνθρωπη σκέψη κ συμπεριφορά ....

Σε πόνεσε λίγο που κάλεσα τους συνφορουμιτες να συμμετάσχουν κ προσπαθείς να υποτιμήσεις την ενέργεια μου
αναφέροντας πόσοι απάντησαν ....
Ούτε έναν δεν θα βρεις να συνταχθεί μαζί σου, ούτε έναν σου λέω ....
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 26-05-2013, 21:06
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Χάρη, μόλις βρήκες τον πρώτο...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!