GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 31-08-2013, 13:02
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Απο το τροχαίο μια κοπέλα νεαρή έχασε τη ζωή της καθώς με τη σύγκρουση το σώμα της βρέθηκε κάτω απο τη γέφυρα σε σημείο του ποταμού που δεν υπάρχει νερό.













Θανατηφόρο τροχαίο σημειώθηκε το βράδυ της Παρασκευής στη γέφυρα του Ευήνου. Πληροφορίες του onairnews.gr μιλάνε για σύγκρουση μηχανής με τρακτέρ, το οποίο έχει εξαφανιστεί μετά το τροχαίο.




Απο το τροχαίο μια κοπέλα νεαρή έχασε τη ζωή της καθώς με τη σύγκρουση το σώμα της βρέθηκε κάτω απο τη γέφυρα σε σημείο του ποταμού που δεν υπάρχει νερό. Η πυροσβεστική υπηρεσία Μεσολογγίου βρέθηκε άμεσα στο σημείο με 3 οχήματα και 9 άνδρες και κατέβηκαν στο ποτάμι όπου ανέσυραν την νεκρή κοπέλα.
Ο οδηγός της μηχανής έχει μεταφερθεί στο νοσοκομείο Μεσολογγίου.
Άνδρες της αστυνομικής διεύθυνσης Αιτωλίας ψάχνουν να το όχημα, το οποίο εξαφανίστηκε μετά το τροχαίο.
Πηγή: protothema.gr





Τους σκοτωσε ο αλητης και εξαφανιστηκε....


Reply With Quote
  #2  
Παλιό 31-08-2013, 17:16
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Λυπηρό κ άδικο ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 31-08-2013, 17:23
todor Ο/Η todor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Βόλος
Μoto: SUZUKI DL650 V-STROM Κ6
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Σκ@τοσημειο...παλιοτερα και με αυτοκινητο παραλιγο να το κανω αεροπλανο γιατι με κλεισανε λιγο πριν τη γεφυρα...

Κριμα την κοπελα
μακαρι να αντεξει το παλικαρι

Μακαρι να τον πιασουν τον φουστυ...
Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 31-08-2013, 17:42
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Θανατηφόρο τροχαίο με θύμα μία 27χρονη, σημειώθηκε χθες το βράδυ στο Ευηνοχώρι Μεσολογγίου.
Ειδικότερα, σύμφωνα με την Αστυνομία, η δίκυκλη μηχανή την οποία οδηγούσε μία 29χρονη και επέβαινε η 27χρονη συγκρούσθηκε, για άγνωστους ακόμα λόγους, με τρακτέρ, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί θανάσιμα η συνεπιβάτιδα.
Η οδηγός της μηχανής διακομίσθηκε τραυματισμένη στο νοσοκομείο Μεσολογγίου.

Τρακτέρ παρέσυρε μηχανή. Νεκρή μια 27χρονη κοπέλα - NEWS247
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 31-08-2013, 18:07
Gasgs Ο/Η Gasgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Kifisia
Μoto: R1100 gs kara-Tubano
Μηνύματα: 2,870
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Κρίμα
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 31-08-2013, 19:14
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Πρεπει να αλλάξει ο νόμος και οταν κάποιος εγκαταλείπει το θύμα να πηγαίνει για εκ προθέσεις και όχι απο αμέλεια έλεος με τους ανεύθυνους δολοφόνους
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 31-08-2013, 19:37
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Χωρις να θελω να σχολιασω το συγκεκριμενο περιστατικο,που μονο οργη μπορει να προκαλεσει σε ολους,απλα μου εκανε εντυπωση το σημειο του ατυχηματος...
Το οποιο ειναι μια...ΕΥΘΕΙΑ!!!

Κ επειδη εχω βαρεθει να διαβαζω στις εφημεριδες κ να ακουω στις τηλεορασεις για δρομους καρμανιολες,το μονο πραγμα που θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι δυστυχως δεν υπαρχει καμμια παιδεια στην οδηγηση...

Ποσα σημεια τετοια ξερετε ολοι σας?Ειμαι σιγουρος πως η απαντηση ειναι ΑΠΕΙΡΑ!!!
Κ τι κανουμε οταν χρειαστει να περασουμε απο τετοια σημεια?Η λογικη λεει οτι κοβουμε ταχυτητα κ εχουμε την προσοχη μας κ τις αισθησεις μας στο φουλ...

Δυστυχως καθε μερα στους δρομους που κυκλοφορω,επειδη ειναι η δουλεια μου,βλεπω το ακριβως αντιθετο...

Ελπιζω παντως να πιαστει ο ασυνειδητος οδηγος που τους εγκατελειψε,αν ισχυει κατι τετοιο κ να πληρωσει...Τι να πληρωσει δηλαδη...Εφυγε η κοπελα απο την ζωη...
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 31-08-2013, 21:37
teo_gs Ο/Η teo_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2013
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: r1150gs
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρις να θελω να σχολιασω το συγκεκριμενο περιστατικο,που μονο οργη μπορει να προκαλεσει σε ολους,απλα μου εκανε εντυπωση το σημειο του ατυχηματος...
Το οποιο ειναι μια...ΕΥΘΕΙΑ!!!

Κ επειδη εχω βαρεθει να διαβαζω στις εφημεριδες κ να ακουω στις τηλεορασεις για δρομους καρμανιολες,το μονο πραγμα που θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι δυστυχως δεν υπαρχει καμμια παιδεια στην οδηγηση...

Ποσα σημεια τετοια ξερετε ολοι σας?Ειμαι σιγουρος πως η απαντηση ειναι ΑΠΕΙΡΑ!!!
Κ τι κανουμε οταν χρειαστει να περασουμε απο τετοια σημεια?Η λογικη λεει οτι κοβουμε ταχυτητα κ εχουμε την προσοχη μας κ τις αισθησεις μας στο φουλ...

Δυστυχως καθε μερα στους δρομους που κυκλοφορω,επειδη ειναι η δουλεια μου,βλεπω το ακριβως αντιθετο...

Ελπιζω παντως να πιαστει ο ασυνειδητος οδηγος που τους εγκατελειψε,αν ισχυει κατι τετοιο κ να πληρωσει...Τι να πληρωσει δηλαδη...Εφυγε η κοπελα απο την ζωη...
Συντοπίτη έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις. Πολλές φορές δεν δίνουμε την πρέπουσα προσοχή ακόμα και σε σημεία που ξέρουμε πως είναι επικίνδυνα. Δύο όμως λέξεις από το αρχικό κείμενο μου τράβηξαν την προσοχή, Τρακτέρ και βράδυ. Χωρίς να θέλω να προδικάσω είναι σαν να τον βλέπω μπροστά μου όπως έχω δει άπειρους οδηγούς τρακτέρ (κατάγομαι από περιοχή με εργοστάσια τομάτας) νύχτα χωρίς καν ανακλαστικό στην καρότσα (για φώτα ούτε λόγος) με 20 και 30 χιλιόμετρα ταχύτητα πάνω στην εθνική. Εκεί δυστυχώς είναι να μην σου κάτσει... Κρίμα για την κοπέλα πάντως, τι άλλο να πούμε εμείς...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 31-08-2013, 23:35
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo_gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Συντοπίτη έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις. Πολλές φορές δεν δίνουμε την πρέπουσα προσοχή ακόμα και σε σημεία που ξέρουμε πως είναι επικίνδυνα. Δύο όμως λέξεις από το αρχικό κείμενο μου τράβηξαν την προσοχή, Τρακτέρ και βράδυ. Χωρίς να θέλω να προδικάσω είναι σαν να τον βλέπω μπροστά μου όπως έχω δει άπειρους οδηγούς τρακτέρ (κατάγομαι από περιοχή με εργοστάσια τομάτας) νύχτα χωρίς καν ανακλαστικό στην καρότσα (για φώτα ούτε λόγος) με 20 και 30 χιλιόμετρα ταχύτητα πάνω στην εθνική. Εκεί δυστυχώς είναι να μην σου κάτσει... Κρίμα για την κοπέλα πάντως, τι άλλο να πούμε εμείς...
Για το θεμα των τρακτερ κ το πως κυκλοφορουν...αστα να πανε...Πιο πολυ το σχολιο μου ειναι ηταν για να "ξυπνησουμε" λιγο εμεις γενικοτερα στον δρομο!Τα ξερουμε,δρομοι κ υποδομες δεν υπαρχουν,κακος φωτισμος,ασχετοι κ ανικανοι οδηγοι κυκλοφορουν...Ολα αυτα τα γνωριζουμε!Δεν πρεπει με καποιον τροπο να αντιδρασουμε?Ποιος ειναι αυτος?

Μεχρι να φτιαχτουν στον βαθμο μου γινεται παντα ολα τα παραπανω,το μοναδικο οπλο που εχουμε εκτος απο τον εξοπλισμο μας κ την σωστη συντηρηση της μοτοσυκλετας μας,ειναι η ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΠΑΝΤΟΥ!!

Ευχομαι να ειναι το τελευταιο θυμα αυτης της σφαγης που γινεται στους ελληνικους κυριως δρομους...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 01-09-2013, 01:49
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Θανατηφόρο τροχαίο στη γέφυρα του Ευήνου

Έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, σε άλλο νήμα, στοιχεία από σεμινάριο οδικής ασφάλειας: πρώτη αιτία ατυχημάτων με μοτοσυκλέτα είναι τα ΙΧ. Δεύτερη είναι τα αγροτικά μηχανήματα.


Επιτέλους, κάτι να γίνει σ' αυτήν την χώρα. Τα τρακτέρ να μην κυκλοφορύν στους δρόμους. Τα τρακτέρ είναι μόνο για μέσα στο χωράφι, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!
Χρειάζεσαι να το πας στο συνεργείο, ας πούμε? Βγάζεις άδεια από την αστυνομία για συγκεκριμένη ώρα και συγκεκριμένη διαδρομή.
Δεν έχουμε που δεν έχουμε παιδεία. Αν κυκλοφορούν και όλοι ανεξέλεγκτα παντού, αγράμματοι παππούδες....

Κρίμα την κοπέλα! Καλό ταξίδι!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!