GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 29-05-2013, 09:03
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτυχως που δεν καταλαβαν οι τυποι που ηταν στην βοβουσα, την παρουσια σου.........γιατι ηταν πολλοί και δυνατοι και θα ηταν αδυνατο να τους συγκρατησω.......
Μιλαμε θα ετρωγες πολλες κλωτσες. .....
Στα εχουν μαζεμενα.........
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lempoi Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγα μην λερωναμε τις μποτες μας με γλιτσα.... η λασπουρια ειναι καλυτερη!!!
χαιρομαι που εχω να κανω με υψηλου επιπεδου ανθρωπους...........ευγενεστατους και συζητησημους που σεβονται, ακουνε και κουβεντιαζουν τις αντιθετες αποψεις που εκφραζονται............
Λυπαμαι μονον, λιγο ομως, που πρακτικες γνωστου κομματος τις οποιες ολοι(?) καταδικαζουμε θα εφαρμοζοντο, αν με εβλεπαν, στην Βωβουσα.......δημοκρατικοτατο!!!!

Επισης και τελος, ζω σε ενα καθαρο και ομορφο περιβαλλον και δεν κυλιεμαι στην λασπη σαν αλλο τετραποδο που ειναι και το φυσικο του περιβαλλον.
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 29-05-2013, 09:12
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Η υπερβολη στα γραφομενα μου και παντα με χιουμορ..........ηθελε να σου δείξει το κλιμα και την αποψη που εχουν πολλοι φιλοι για τα γραφομενα σου
Δυστυχως......δεν σε γνωριζουν ολοι, οπως εγω απο κοντα

Μου θυμιζεις τους πολιτικους, που εχουν χασει την επαφη με τον κοσμο και ζουνε στην δικη τους γιαλα. ....
Καλο θα ηταν, να Ασχολείσαι και με θεματα μοτοσυκλετας, ταξιδιωτικων, τεχνικων, κλπ..........που ειναι και η ουσια του φορουμ

Να εχεις την ευκαιρια, να συναντηθεις με τοσα ατομα, στην αλλη ακρη της ελλαδας και σεμια τοσο σημαντικη συναντηση του φορουμ και να μην εμφανιστεις........
ΜΜαλλον εχεις χασει τον προσανατολισμο σου.......εδω μεσα και αυτο με λυπει ιδιαιτερα, μιας και γνωριζεις τα αισθήματα που τρεφω για εσενα
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 29-05-2013, 09:47
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
χαιρομαι που εχω να κανω με υψηλου επιπεδου ανθρωπους...........ευγενεστατους και συζητησημους που σεβονται, ακουνε και κουβεντιαζουν τις αντιθετες αποψεις που εκφραζονται............
Λυπαμαι μονον, λιγο ομως, που πρακτικες γνωστου κομματος τις οποιες ολοι(?) καταδικαζουμε θα εφαρμοζοντο, αν με εβλεπαν, στην Βωβουσα.......δημοκρατικοτατο!!!!

Επισης και τελος, ζω σε ενα καθαρο και ομορφο περιβαλλον και δεν κυλιεμαι στην λασπη σαν αλλο τετραποδο που ειναι και το φυσικο του περιβαλλον.
χαχαχαχχα...τσιμπησες και απαντησες!! αυτο ηθελα!!

ζεις σ ενα καθαρο περιβαλον?? μαλιστα.. σ αυτο φανταζομαι δεν υπαρχουν οι ανθρωποι που αυτοκτονουν ητε λογο κρισης ητε λογο αδυναμιας, ανθρωποι που πεθαινουν απο ναρκωτικα που σκοτωνονται απο χαλια δρομους ,καιγονται δαση μολυνονται νερα και αερας, ανθρωποι που σκοτωνουν αλλους γιατι εχουν διαφορετικο χρωμα, εκατομυρια συνανθρωποι σου που ζουν πολυ κατω απ το οριο της φτωχιας,που τρωνε απο σκουπιδια που δεν εχουν χρηματα να παρουν τα φαρμακα τους... αυτα φανταζομαι δεν υπαρχου στο καθαρο περιβαλον σου??να το χαιρεσαι!!!
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 29-05-2013, 09:54
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Η υπερβολη στα γραφομενα μου και παντα με χιουμορ..........ηθελε να σου δείξει το κλιμα και την αποψη που εχουν πολλοι φιλοι για τα γραφομενα σου
Δυστυχως......δεν σε γνωριζουν ολοι, οπως εγω απο κοντα
Eδω με συγχωρεις.....σε παρεξηγησα. Σε συνεδεσα με τον αποκατω που εγραψε πανω στο δικο σου.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου θυμιζεις τους πολιτικους, που εχουν χασει την επαφη με τον κοσμο και ζουνε στην δικη τους γιαλα. ....
Οι πολιτικοι μια χαρα το πανε το θεμα ασχετα με την οικονομικη επiπτωση σε εμας TΩΡΑ. Στο 2ο φορουμ των Ποσειδωνιων για θεματα Κρουαζιερας στο οποιο παρευρισκομαι ως επισημος καλεσμενος η αυξηση σε εσοδα κι επιβατες ειναι αρκετα καλη απο χρονο σε χρονο δεδομενου της δυσπιστιας. αλλα υπαρχει αυξηση και μαλιστα αρκετη. Αυτο σημαινει θεσεις εργασιας, λιγες τωρα πολλες αργοτερα.
Απο περυσι μεχρι φετος η κρουαζιερα, αφιξεις πλοιων και διακινηση επιβατων, αυξηθηκε κατα 25%......ενα +25% το οποιο ουδεις ανεφερε. Επισης οι πωλησεις αυτοκινητων αυξηθηκαν κατα 21% απο περυσι οπου ειχαν πτωση 50%. Παλι ουδεις ανεφερε τιποτε.
Ειναι βλεπεις αυτα τα ευχαριστα +20 τοσα τοις εκατο που κανεις δεν αναφερει αλλα ολοι αναφερουν οτιδηποτε δυσαρεστο +20 τοσο τοις εκατο συνδεωντας το φυσικα ευθεως με την κριση.....κι ας μην εχει σχεση ¨η εχει ελαχιστη σχεση.

Επίσης να σου υπενθυμισω Κωστα οτι θεσεις υπαρχουν αλλα υπαλληλοι γιαυτες δεν υπαρχουν, και δεν μιλαμε για delivery. Δες το και μελετησε το, http://www.skai.gr/news/greece/article/233349/ereuna-ergodotes-theloun-na-kanoun-proslipseis-kai-den-vriskoun-katallilo-prosopiko-/


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλο θα ηταν, να Ασχολείσαι και με θεματα μοτοσυκλετας, ταξιδιωτικων, τεχνικων, κλπ..........που ειναι και η ουσια του φορουμ.....
Δεν ασχολουμαι με αυτα, αν και τα παρακολουθω ανελλιπως, διοτι στα μεν τεχνικα υπαρχουν πολλα παιδια στο φορουμ τα οποια ειναι καλοι γνωστες κι απαντανε σωστα στα δε ταξιδιωτικα ακομα δεν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα αλλα ουτε και η δυνατοτητα χρονου να συμμετασχω, κι ετσι προκειμενου να στενοχωριεμαι και να πιεζω τον εαυτον μου προτιμω να προσπερναω.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Να εχεις την ευκαιρια, να συναντηθεις με τοσα ατομα, στην αλλη ακρη της ελλαδας και σεμια τοσο σημαντικη συναντηση του φορουμ και να μην εμφανιστεις........
ΜΜαλλον εχεις χασει τον προσανατολισμο σου.......εδω μεσα και αυτο με λυπει ιδιαιτερα, μιας και γνωριζεις τα αισθήματα που τρεφω για εσενα
Κωστα, ειμαι προσανατολισμενος μια χαρα......προσεχω την δουλεια μου σαν τα ματια μου και λαθη δεν κανω. Θα ηταν λαθος να εμφανιζομουν αφηνοντας μονον τον ανθρωπο της Carnival που συνοδευα δειχνωντας του λιμανια και περιοχες της Ελλαδας κι ο οποιος εχει σημερα συναντηση με τον Σαμαρα.......
Θα ηταν λαθος να τον αφηνα εστω και μια στιγμη μονο του, λεγοντας εστω ενα ''γεια'' σε εσας (που προφανως δεν θα ηταν μονο ενα ''γεια'') αφηνοντας μονον τον ανθρωπο ο οποιος δινει 1500 αφιξεις Κρουαζιεροπλοιων στην Ελλαδα, διακινει 2,8 εκατομυρια επιβατων στην Ελλαδα και προκειται του χρονου να κανει λιμανια οπως η Ηγουμενιτσα, Θεσσαλονικη, Βολο κ.α πλουσιοτερα κατα κατι δεκαδες αφιξεις πλοιων.
Στην Ηγουμενιτσα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ το τονιζω αυτο.......αυτες οι αφιξεις, 2000 κοσμο η καθε μια, θα δωσουν δουλεια στον τοπικο πλυθυσμο αγαπητε Κωστα.
Εγω ετσι συνεισφερω στο καλο της χωρας μου και των ανθρωπων της κι οχι με κλαψουρισματα και λυπησες............και γιαυτο οσο κι αν το ηθελα δεν μπορουσα να κανω τιποτε αλλο παρα να γυρισω το βλεμα και να κοιταξω προς τις μοτοσυκλετες με λαχταρα και σκεψη για το ποτε θα ερθει η στιγμη να συμμετασχω κι εγω σε μια τετοια εκδρομη. Εχουν περασει και χρονια απο την τελευταια με το φορουμ στην Μανη αλλωστε.
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 29-05-2013, 09:54
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

πρεπει να σεβομαστε και να καλοσοριζουμε αντιθετες αποψεις σε μια κουβεντα...αυτο ειναι και το νοημα ενος επικοδομιτικου διαλογου αλλωστε...
Αυτο ειναι και το ενδιαφερον σε εναν διαλογο...
αν τις αποψεις μας δεν τις εκφραζουμε και δεν τις αναλυουμε τοτε πολυ απλα χανετε η ουσια της επικοδομιτικης αντιπαραθεσης...
Μεσα απο τον πολιτισμενο διαλογο ο ανθρωπος μαθαινει, διαφοροποιει ή ακομα και ισχυροποιει την αποψη του...στο κατω κατω δεν τα ξερουμε και ολα...και δεν εχουμε και παντα δικιο (αν και ο Γιωργος που και που το ξεχναει αυτο...)

Σιγουρα πολλες φορες τα γραφομενα σε ενα φορουμ ειναι ευκολο να παρεξηγηθουν...θα βοηθουσε πολυ οι συμμετεχοντες στην εκαστωτε συζητηση να γνωριζονται και προσωπικα ουτως ωστε οι παρεξηγησεις το δυνατον να περιοριζονται αλλα αυτο δεν ειναι παντα δυνατον...

Κατι που εφαρμοζω προσωπικα ειναι να θεωρω εκ του προοιμίου οτι ο συνομιλιτης μου εχει καλη προθεση...

Καλημερα...

ΥΓ. 2 GeorgeP τελικα τα καναπεδακια στην δεξιωση αξιζαν ή μπα...

Last edited by asotosios; 29-05-2013 at 09:55.
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 29-05-2013, 09:56
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lempoi Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχαχχα...τσιμπησες και απαντησες!! αυτο ηθελα!!

ζεις σ ενα καθαρο περιβαλον?? μαλιστα.. σ αυτο φανταζομαι δεν υπαρχουν οι ανθρωποι που αυτοκτονουν ητε λογο κρισης ητε λογο αδυναμιας, ανθρωποι που πεθαινουν απο ναρκωτικα που σκοτωνονται απο χαλια δρομους ,καιγονται δαση μολυνονται νερα και αερας, ανθρωποι που σκοτωνουν αλλους γιατι εχουν διαφορετικο χρωμα, εκατομυρια συνανθρωποι σου που ζουν πολυ κατω απ το οριο της φτωχιας,που τρωνε απο σκουπιδια που δεν εχουν χρηματα να παρουν τα φαρμακα τους... αυτα φανταζομαι δεν υπαρχου στο καθαρο περιβαλον σου??να το χαιρεσαι!!!
το χαιρομαι δεοντως και κανω κατι γιαυτο οπως θα διαβασεις στο αμεσως πιο πανω μηνυμα μου, εσυ τι κανεις? με το να γκρινιαζεις απλα το επιδυνωνεις.......................καλημερα.
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 29-05-2013, 09:58
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
...............................................
ΥΓ. 2 GeorgeP τελικα τα καναπεδακια στην δεξιωση αξιζαν ή μπα...
αυτα που αξιζαν ηταν κατι ''καναπεδακια'' που καθοντουσαν σε κατι καναπεδες.........
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 29-05-2013, 10:14
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
το χαιρομαι δεοντως και κανω κατι γιαυτο οπως θα διαβασεις στο αμεσως πιο πανω μηνυμα μου, εσυ τι κανεις? με το να γκρινιαζεις απλα το επιδυνωνεις.......................καλημερα.
αυτα που γραφεις οτι κανεις, δημιουργουν ολα αυτα που σου εγραψα πιο πανω... φυσικα και δεν το καταλαβαινεις γιατι το μονο που σε ενδιαφερει ειναι πως θα βγαλεις περισσοτερα κερδη εσυ και η εταιρια σου!! το τι κανω εγω δεν ενδιαφερει και πολλους και δεν θα το αναλυσω μεσα σ ενα φορουμ που αλλος ειναι ο λογος της υπαρξης του. αυτα.....καλη σου μερα!!!
Reply With Quote
  #99  
Παλιό 29-05-2013, 10:14
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα που αξιζαν ηταν κατι ''καναπεδακια'' που καθοντουσαν σε κατι καναπεδες.........
θα σε βαλει η ψηλη κατω και θα δεις τον "καναπε" απο την κατω του πλευρα............
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 29-05-2013, 10:17
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα που αξιζαν ηταν κατι ''καναπεδακια'' που καθοντουσαν σε κατι καναπεδες.........
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
θα σε βαλει η ψηλη κατω και θα δεις τον "καναπε" απο την κατω του πλευρα............
Αυτα τα καναπεδακια μονο προβληματα φερνουν...

Last edited by asotosios; 29-05-2013 at 10:19.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!