GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιό 03-02-2012, 03:11
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Ο/Η ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW K1200S BMW F800ST
Μηνύματα: 1,183
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τι δινει......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από IOTH1X Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ήτανε πραγματικά 'φανταστικό' δώρο μιας και δεν υπάρχει τέτοιο δρομολόγιο φίλε πράκτορα.

Για την ιστορία υπάρχουν αναχωρήσεις από Κεραμωτή & Καβάλα και τα εισιτήρια δεν μπορούν να προ-κρατηθούν.

Τελικά το Forum δεν είναι και τόσο κακό. Μπορείς να μάθεις απίστευτα πράγματα (ακόμα και από ημιμαθείς 'διάολε')!!!!
Καλή η ειρωνία αλλα περιορίσουν στο κομμάτι σου. Το παράδειγμα παιχταδορ ήταν για την τιμή. Πέραν τούτου στα 130 άτομα προσωπικού του γραφείου για το οποίο εργάζομαι υπάρχει τμήμα ακτοπλοϊκών. Το τμήμα στο οποίο ανοίξω εγώ μπορεί να σου απάντηση ο bogart και ο moby καιντηνθεση έχει στην αγορά και την δυσκολία του άμα σου έβαζαν όπως κανένα αεροδρόμιο όπως τι τσιμπογκαμαο στον Καναδά πιθανόν επειδή οι γνώσεις σου περιοριζοντε στην Θεσσαλονίκη αμαθη να νομίζεις ότι σε βριζω. Κατάλαβες λοιπόν το παράδειγμα? παπαγαλε.
Reply With Quote
  #122  
Παλιό 03-02-2012, 09:42
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τι δινει......

Η αγένεια ως τρόπος ζωής

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί έως πάρα πολλοί άνθρωποι που συμπεριφέρονται περιφρονητικά και γενικά άσχημα στους γύρω τους. Ενώ παλιά ήταν μειονότητα, τώρα τείνουν να είναι η πλειοψηφία. Απαντώνται παντού, σε όλα τα κοινωνικά στρώματα, σε όλες τις ηλικίες. Απο τους μικρούς που δεν σηκώνονται στα λεωφορεία για να κάτσουν οι ηλικιωμένοι/έγκυες μέχρι τους μεγαλύτερους που παρκάρουν όπου γουστάρουν εμποδίζοντας τους πεζούς, οι τελευταίοι των οποίων περπατάνε στο δρόμο πιά.
Η ευγένεια και η σωστή συμπεριφορά είναι πλέον στο μείον και απαντώνται όλο και λιγώτερο.Πέρα όμως απο τις κατηγορίες που ανέφερα υπάρχουν και οι σνόμπ, άτομα που έχουν κάνει την αγένεια ως τρόπο ζωής. Είναι αγενείς εκ πεποιθήσεως θεωρώντας ότι έτσι διαφοροποιούνται απο τον υπόλοιπο κόσμο, μη καταδεχόμενοι ίσως να ασχολούνται με τα γούστα και τις γνώμες των πολλών. Ας δούμε όμως τη λέξη «snob» ετυμολογικά, προέρχεται απο το λατινικό όρο «sine nobilitate (s. nob.) που σημαίνει «χωρίς τίτλο ευγενείας». Ετσι επειδή δεν έχουν τον τίτλο που πολύ θα τον ήθελαν..κάκιασαν και κάνουν τους αδιάφορους, κατακεραυνώνοντας όλους τους άλλους..
Οπως μου είπε πεί κάποιος «όλοι οι αποτυχημένοι συγγραφείς γίνονται αυστηροί κριτικοί λογοτεχνίας».
Εχουμε στην οικογένεια ένα τέτοιο τύπο..είναι απίστευτος. Τίποτα δεν τον ευχαριστεί,
Διαφωνεί και κατηγορεί τα πάντα, όλοι είμαστε φραγκοφονιάδες, άσπρο-λέει μαύρο, ό,τι και να πεις σε κεραυνώνει ή ότι δεν ισχύει ή ότι είναι μπανάλ… Σε άλλη παρέα θα ασπαστεί το άσπρο σου, όταν όλοι λένε μαύρο. Χάνεις τα λόγια σου ό,τι κι αν πείς.

«Μα πώς αντέχεις» με ρωτάει μιά φίλη μου..
«θα τον είχα πετάξει έξω κλωτσηδόν όταν σχολίαζε για τον ηλίθιο τρόπο που έφτιαξες τον νέο σου σπίτι» απο την άλλη έχει γούστο να τον ακούς να πετάει λάσπη..
ξέροντας ότι μάταια προσπαθεί να διαφοροποιηθεί στη σημερινή Ελλάδα της αγένειας. Δεν διαφέρει απο τη πλειονότητα πιά.
Ενώ αν έπιανε την ευγένεια, σίγουρα θα ήταν δαχτυλοδεικτούμενος και μοναδικός…

Κοπυπαστωμένο από το νετ...

Καλημέρα....

Last edited by frits; 03-02-2012 at 09:46.
Reply With Quote
  #123  
Παλιό 03-02-2012, 10:24
IOTH1X Ο/Η IOTH1X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GSA '09
Μηνύματα: 614
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τι δινει......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή η ειρωνία αλλα περιορίσουν στο κομμάτι σου. Το παράδειγμα παιχταδορ ήταν για την τιμή. Πέραν τούτου στα 130 άτομα προσωπικού του γραφείου για το οποίο εργάζομαι υπάρχει τμήμα ακτοπλοϊκών. Το τμήμα στο οποίο ανοίξω εγώ μπορεί να σου απάντηση ο bogart και ο moby καιντηνθεση έχει στην αγορά και την δυσκολία του άμα σου έβαζαν όπως κανένα αεροδρόμιο όπως τι τσιμπογκαμαο στον Καναδά πιθανόν επειδή οι γνώσεις σου περιοριζοντε στην Θεσσαλονίκη αμαθη να νομίζεις ότι σε βριζω. Κατάλαβες λοιπόν το παράδειγμα? παπαγαλε.
Θα μπορούσες να δώσεις παράδειγμα ένα προορισμό που υπάρχει για να μπορεί να τιμοδοτηθεί κιόλας.
Ας πούμε για παράδειγμα Πειραιάς - Πλανήτης Άρης φαντάζομαι θα είναι η ειδικότητα σου.

Αποδέχομαι τον τίτλο του ημιμαθή όπως εξάλλου η πλειοψηφία των κατοίκων αυτού του πλανήτη και σε αφήνω στη μοναξιά της κορυφής του Ξερόλα.

Όσο αφορά τους χαρακτηρισμούς σου που δεν λες να συμμορφωθείς με τους κανόνες του Forum, σε αφήνω να αυνανίζεσαι πίσω από το πληκτρολόγιο σου, υποδυόμενος τον Μάγκα. (Πρέπει να σεβαστούμε όλοι μας, τη μοναδική ευκαιρία που σου δίδεται για να υποδυθείς αυτό το ρόλο, βάλε και τα απωθημένα από το σχολείο που δεν σε παίζανε, όπως και να το κάνεις όλα αυτά μαζεύονται)

Όλα τα παραπάνω με την επιφύλαξη ότι κατάλαβα τι θέλεις να γράψεις στα άπταιστα τσιμπογκαμαοτικα, γιατί δεν σου κρύβω ότι δεν ήταν και το ποιο εύκολο πράγμα

Last edited by IOTH1X; 03-02-2012 at 10:48.
Reply With Quote
  #124  
Παλιό 03-02-2012, 13:51
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Μου τι δινει......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αγένεια ως τρόπος ζωής ....
Γειά σου Σταύρο. Νομίζω ότι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τα λές.



Θα ήθελα να σας δώ (με την Ξανθή) καθώς και τα άλλα παιδιά όπως ο Χάρης ο Γιώργος και ΠΟΛΛΟΙ άλλοι ακόμα που εκτιμώ ιδιαίτερα σε αυτήν την motoπαρέα, την Κυριακή στο Σοφικό, αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω. Σας έχω πεθυμήσει και εγώ, όλους σας !!!
"Βγαίνω" από το θέμα έχω άλλα να κάνω.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μου την δινει που..... jarhead Επικαιρότητα 19 14-04-2011 23:53
Ο Λ Υ Μ Π Ι Α Κ Ο Σ τι σημαινει!!!! lepanto Χιούμορ 21 30-03-2011 01:21
μου την δινει που δεν τον εχω στα χερια μου... γιαγια αρκουδα Μου τη δίνει που ..... 27 27-11-2010 11:06
Τι σημαινει, μπαταρια?? TASOS GS Τεχνικά θέματα διάφορα 26 04-11-2010 01:42
Απλα τυχαινει!!! xenos Τεχνικά θέματα διάφορα 15 05-09-2009 16:03


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!