GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιό 04-07-2013, 14:41
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Για να μην τον αδικουμε ομως. Αν και αγραμματος εφτιαξε εναν δικαιο γοα την εποχη του κωδικα νομων, την γιασσα, προωθησε το εμποριο και τις επικοινωνιες, εφτιαξε ενα πρωτο δικτυο απο σταθμους ταχυδρομειων. Και εκτος της ανεξιθρησκειας ειπε πως στην αρχη καθε ετους ολοι οι υπηκοοι πρεπει να εμφανιζουν τις κορες τους μπροστα του ωστε να διαλεγει μερικες γι αυτον και για τους γιους του. Καθολου ασχημα. Τυχαια λετε το 1995 η washington post να τον ανακηρυξε ως τον αντρα της χιλιετιας ?
Reply With Quote
  #132  
Παλιό 04-07-2013, 15:05
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Νομιζω τελικα πως μονο η εικονα της ανοιχτης στεπας και του καταγαλανου ουρανου δεν ειναι αρκετη πλεον για να ικανοποιησει τις αναζητησεις μου (εξομολογηση κανω, τα 43 εκλεισα δεν υπαρχουν κανονες σε αυτα τα πραγματα) πολυ περισσοτερο οταν στις μερες μας αυτη την ησυχια διαταρασουν φορτηγακια και μινι βαν, φορτωμενα ως το θεο που τρεχουν σαν να κανουν αγωνες ποιος θα σηκωσει την περισσοτερη σκονη. Μου λυθηκε λοιπον και η απορια για τις πολλες ροδιες στο χωμα, βλεπω κατα που φυσαει και κανονιζω την πορεια μου, δεν εχει κινουμαστε στα δεξια στην ερημο. Ενταξει δεν γινεται και μποτιλιαρισμα (καπως πρεπει να πανε και τα πατατακια που σου αρεσουν στο μινι μαρκετ, ρε μεγαλε, τι περιμενεις να παψει να ζει ο κοσμος για να βγαζεις εσυ καθαρες φωτογραφιες ?), την εικονα παντως του δεινου καβαλαρη με την πολυχρωμη φορεσια εχει παρει ο τυπος με το κινεζικο 150αρι που, εποχουμενος πλεον, κουμανταρει μαρσαροντας αλλα με μαεστρια το τεραστιο κοπαδι του. Ακομα και μεσα στις παραδοσιακες σκηνες των νομαδων διπλα απο την τσαγιερα και τη σομπα που καιει την κοπρια απο τα ζωα φιγουραρει πλεον σε περιοπτη θεση η καινουργια τφτ τηλεοραση απο την κορεα.
Reply With Quote
  #133  
Παλιό 04-07-2013, 15:17
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Τερμα η μογγολια. Ενα και μονο υστερογραφο. Στη χωρα επισημα κατοικουν 1,7 ανθρωποι ανα τετραγωνικο χιλιομετρο κατι που την καθιστα τη δευτερη, νομιζω, πιο αραιοκατοικημενη χωρα του κοσμου. Αντιστοιχουν ομως 13 ζωα για καθε κατοικο. Αυτο ακουγεται καπως αλλα πρεπει να ειναι αληθεια. Ειναι απειρα τα αλογα που σε κοπαδια τρεχουν ελευθερα στο πουθενα αλλα και τα κοπαδια που βοσκει ενας μονο ανθρωπος ειναι τεραστια, μην υπολογισουμε τις καμηλες. Δεν ειναι τυχαιο που στο 2ο παγκ. Πολεμο η μογγολια δωρισε στη ρωσια και στις συμμαχικες δυναμεις 6 εκατ. Ζωα.
Reply With Quote
  #134  
Παλιό 04-07-2013, 15:24
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Βασιλακη απο το vis a vis, με καφε νομιζεις θα με ξεγελασεις? Τσιπουρο κι απ το καλο...
Reply With Quote
  #135  
Παλιό 04-07-2013, 15:53
zissimo Ο/Η zissimo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Patra
Μoto: r 100 gs - moto guzzi v65
Μηνύματα: 204
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

φιλε συγχαρητηρια !!!!!!!!!!!!!! ταξιδευτης ειναι ο μοναχικος . περεουλα , ειναι εκδρομη νηπιαγωγιου .
Reply With Quote
  #136  
Παλιό 04-07-2013, 16:58
bmwgogagis Ο/Η bmwgogagis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: κοζανη
Μoto: R1200GSADV
Μηνύματα: 740
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nkavoura1970 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλακη απο το vis a vis, με καφε νομιζεις θα με ξεγελασεις? Τσιπουρο κι απ το καλο...
Νίκο αστον να λέει θα τόν βάλουμε να ψησει παιδάκια καλή επιστροφή φίλε
Δύναμη .




Sent by george via Tapatalk
Reply With Quote
  #137  
Παλιό 05-07-2013, 00:44
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Παιδια, θελω να σας ευχαριστησω ολους απο καρδιας για τα σχολια, περισσοτερο δε για τις ειλικρινεις ευχες σας για τη συνεχιση του ταξιδιου μου. Θα προτιμουσα να απευθυνομαι στον καθενα ξεχωριστα, αλλα με το μαραφετι που εχω στα χερια μου δεν ειναι καθολου ευκολο, θα εχουμε παντως την ευκαιρια καποια στιγμη να τα πουμε δια ζωσης. Καθε φορα που εχω μπαταρια και σημα το ανοιγω και προσπαθω να γραψω αυτα που εχω στο μυαλο μου "του σκοτωμου", για να μην τα ξεχασω. Αυτος ειναι και ο λογος που δεν αναφερομαι σε χρηστικες πληροφοριες, εννοειται πως ειμαι στη διαθεση του καθενος για οτιδηποτε θελει να μαθει.
Reply With Quote
  #138  
Παλιό 05-07-2013, 01:30
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

... τι να πω δεν ξερω ... τι εχεις κανει βρε φιλε! ... δεν φαινεται μεσα απ το γραψιμο μου αλλα εχω μεινει αφωνος με το επιχείρημα σου και την ψυχολογια που βγαζεις μεσα απ τα γραπτα σου!..για εναν τοσο στριμωγμνενο ανθρωπο απ την καθημερινοτητα δουλια/σπιτι -. σπιτι/δουλια σαν και εμενα φανταζει απιστευτο το κουραγιο σου, η θεληση και ενα τετοιο ταξιδι!

...respekt ταξιδιαρα ψυχη ...σου ευχομαι να πραγματοποιησεις οτι αγαπας και να μην σταματας να γυριζεις τη ψυχη και το σωμα σου σε 2 τροχους, ποτε!
Reply With Quote
  #139  
Παλιό 06-07-2013, 12:11
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Δεν ξερω αν το εγραψες σε προηγουμενο ποστ αλλα ποτε ξεκινησες για το ταξιδι σου και ποτε εφτασες Βλαδιβοστοκ?
Τι διαρκεια ειχε το ταξιδι σου ως εκει?
Reply With Quote
  #140  
Παλιό 06-07-2013, 13:44
visavisk Ο/Η visavisk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: ΚΟΖΑΝΗ
Μoto: vstrom 650
Μηνύματα: 236
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nkavoura1970 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλακη απο το vis a vis, με καφε νομιζεις θα με ξεγελασεις? Τσιπουρο κι απ το καλο...
Νικο ελα με το καλο και οτι θες......
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!