GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 12-03-2012, 10:41
dimitrisgsx1400 Ο/Η dimitrisgsx1400 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Μoto: SUZUKI GSX 1400
Μηνύματα: 489
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

Φωτο !!!! Πως ειναι τελικα με μηχανη? Αξιζει?
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 12-03-2012, 10:49
GEO_K Ο/Η GEO_K βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200GS
Μηνύματα: 7,662
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

Reply With Quote
  #13  
Παλιό 12-03-2012, 23:38
bmw1200gsadv Ο/Η bmw1200gsadv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: didimoteicho
Μoto: Βmw 1200gsa 09
Μηνύματα: 195
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

παιδια ναι εχω βγαλει φωτος ιδιαιτερα απο san diego,universal studios los antzeles.τα εισητηρια τα ειχα κλεισει 7 μηνες μπροστα.αθηνα-Ν york-san diego και πισω.για τα καυσιμα σας ειπα.παμφηνα.ποικιλια φαγητου μεγαλη.αναλογως το τι τρως ξοδευεις.δοκιμαζαμε πολυ ταυλανδεζικο,μεξικανικο,κορεατικο.οχι πολυ αμερικανικο ειναι ιδιαιτερα βαρυ για ταξιδια,τιμες πολυ καλες,φανταστειτε gatorade 750ml γυρω στο ευρω δικο μας,ειχα την τυχη να συνοδευομαι απο ντοπιους και ξεραμε τι και που και πως,ειναι πολυ ευκολο ταξιδι λογω της αψογης λειτουργιας των δρομων τους,highway 6 λωριδες με +2 εκτακτου αναγκης και δεξια και αριστερα.τα motel που μενανε περιπου 30-50 δολλαρια το ατομο με full πρωινο,ιντερνετ,καλωδιακη!!!!!εχουνε τα παντα ακομα και στα μικροτερα χωρια.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 12-03-2012, 23:46
bmw1200gsadv Ο/Η bmw1200gsadv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: didimoteicho
Μoto: Βmw 1200gsa 09
Μηνύματα: 195
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

ναι πατριωτη απο οτι ξερω δεν υπαρχει αλλο adventure εδω κοντα.και εγω εξερευνω τα μερη μιας και απουσιαζα 20 χρονια σχεδον.πολυ καλο ταξιδι ητανε με το bmw club αθηνας το μαιο του 11 γυρος της ισπανιας -ανδαλουσιας.κατι εχω ακουσει οτι 31 μαρτιου κατι εχει η λεσχη μοτο σουφλιου και λεμε με φιλους να κατεβουμε .θα εχω γυρισει απο αθηνα οπου θα συναντηθω με παιδια απο την makan touratech για κατι πραγματακια που εχω παραγγειλει για το γερμανικο μου ατι...ιουλιο λεμε με παιδια απο διδυμοτειχο να ανεβουμε μεχρι ρουμανια,,ειδωμεν!!!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 13-03-2012, 00:08
bmw1200gsadv Ο/Η bmw1200gsadv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: didimoteicho
Μoto: Βmw 1200gsa 09
Μηνύματα: 195
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

παιδια η αμερικη ειναι αλλος κοσμος,,σε ολα,,,,συνιστω ανεπιφυλακτα..εστω και ως επισκεψη χωρις μηχανη.παμφθηνη.1 προς 3 η αναλογια τιμων.το adventure 10 ειχε οταν ημουν εκει 14 ,000 δολλαρια.περιπου 11 000ευρω!!!!νομιζω με την σημερινη αναλογια.εχουνε απεραντους δρομους,τελεια οδοστρωματα,(σαν το καθημερινο καλοκαιρινο δικο μου διδυμοτειχο-σουφλι -αλεξανδρουπολη,...ας ειναι καλα το ESA comfort!!!!ξερει ο φιλος απο ορεστιαδα τον δρομο!!)και οπως ξαναειπα φθην ανθρωπινη βενζινη.1 γαλλονι περιπου 3,4 δολλαρια.το γαλλονι ειναι 3 λιτρα και κατι οποτε καταλαβαινεται...everything is big there.προτιμηστε καλιφορνια.εχει ηλιο,θαλασσα,αερακι,ωραιες αμερικανιδες,ωραιες διαδρομες προς μεξικο,νεβαδα,λος αντζελες,santa barbara.προσοχη στα φαναρια.5 μετρα πριν το φαναρι υπαρχει ασπρη φωσφωρουχα γραμμη με τη λεξη STOP.το προστιμο ειναι 1000 δολλαρια οπου τα πληρωνεις επιτοπου,αν οχι κρατητηριο.υπαρχει παντου αστυνομευση και αισθανεσαι παντως ασφαλεια .επισης οι αστυνομια εκει σε οδικες βλαβες μοτο η αυτο σταματαει και παρεχει και τεχνικη βοηθεια .ξεχαστε στην αμερικη ενα πραγμα ....ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΒΟΛΤΕΣ τυπου σουνιο,χαλκιδα,σαλονικα,νησια μας,αθηνα βραδακι,λυμαινονται πολλες συμμοριες αλλοδαπων(μεξικανοι,κουβανοι,ρωσσοι,αλβανοι και φυσικα κορεατεσ με κινεζους)πιο επικινδυνοι?μεξικανοι-κολομβιανοι!!!ελπιζω να μην σας κουρασα
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 12-06-2012, 12:32
tsonos Ο/Η tsonos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: athina
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από bmw1200gsadv Εμφάνιση μηνυμάτων
!!!ελπιζω να μην σας κουρασα

Τι μας κούρασες αδερφέ;;;;;
Πες και άλλες εμπειρίες
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 16-06-2012, 09:31
boynos Ο/Η boynos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: perama
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

Να εισαι σιγουρος οτι δεν μας κουραζεις καθολου το αντιθετο θα ελεγα.
Αν θελεις βαλε και κανενα link π.χ. απο το μαγαζι που νοικιασες την μηχανη τα μερη που εμεινες τα αξιοθεατα που ειδες την διαδρομη που εκανες ετσι για να εχουμε μια ολοκληρωμενη εικονα του ταξιδιου .....γιατι τοση ωρα μας πετας ξεροκοματα και μας αφηνεις με την γλυκα
Ααααα ......ριξε και καμια φωτο να γουσταρουμε
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 17-06-2012, 09:03
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

Πες μας κι άλλα! Ωραία τα λες, εμένα πάντα μου άρεσε η Αμερική, έμενα NY για 2 χρόνια 1993-1995, και μου την έπεφταν οι υπόλοιποι όταν έλεγα ότι μου αρέσει η αμερική τώρα που θα τη φάμε από τους Ευρωπαίους να δω αν θα πονάει λιγότερο
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 17-06-2012, 09:20
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: usa-san diego-los angeles -las vegas

Πες λεπτομέρεια
ΟΚ για ενοικίαση μοτό, αλλά ρούχα, εξοπλισμός, κράνη κλπ; Τα κουβαλάς, ή τα βρίσκεις;
Από διαδρομές; Μόνο αυτοκινητόδρομοι με άπειρες λωρίδες; Βουνό; Στροφιλίκι;
Για πες, για πες....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
LAS VEGAS asotosios Ανέκδοτα 12 25-01-2012 20:07
Νέο Las Vegas στο Καζακστάν skippybi Κόσμος 5 16-10-2009 20:31


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!