GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 23-07-2012, 13:49
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Χθες έστηνα wifi long range 10 χλμ από σημείο σε σημείο. Είχα μαζί μου και τον Ανδρέα, έναν λεβέντη από τους δικούς μου τεχνικούς. Μας έφυγε ο τάκος σε (στρίψε λίγο, κάτσε να ρυθμίσω, πάμε μια ακόμα, ανέβα στο βουνό κλπ).
Ξεθεωθήκαμε κι έπεσε πείνα σοβαρή.
Πήρα λοιπόν τον Αντρίκο και πήγαμε για φαγητό σε μαγαζί που πηγαίναμε με την οικογένεια μέχρι πέρσι κάθε Κυριακή μετά τη θάλασσα.
Σημειώστε ότι με τον εν λόγω κύριο (τον καταστηματάρχη) έχουμε και κάποια συγγένεια.
3 φαγητά, μία σαλάτα, 3 μπύρες και μια φέτα 58 ευρώ.

Του τα πλήρωσα και του είπα ότι αν μας ξαναδεί να με χ3σει, ο αλήτης.

Προσπαθούν να βγάλουν τα σπασμένα σε όποιον κάνει το λάθος να κάτσει σε τραπέζι του μαγαζιού τους.

ΟΥΣΤ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 23-07-2012, 14:03
mobili Ο/Η mobili βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ath
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
αν ηθελε να καλεσουμε την αστυνομια για να επιλυσουμε τη διαφορα...
Παγωτο ο καταστηματαρχης,μεταβολη κ κατευθυνση στο μαγαζι του.
.

Και εγώ να ήμουν στην θέση του, αλλά και 1000 δίκια να είχα, δεν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση την αστυνομία στο μαγαζί μου. Μόνο την δυσφίμιση μπροστά στους άλλους πελάτες που θα είχα, αυτό έφτανε για να σου χάριζα όλο το ποσόν.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 23-07-2012, 14:10
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

έ ρε τζάμπο που τους χρειάζετε...
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 23-07-2012, 14:26
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Προσωπικα για να αποφευγουμε τετοιες "εκπληξεις" οι οποιες σου χαλανε την διαθεση αν μη τι αλλο...θα ελεγα...να ρωταμε πριν παραγγειλουμε κατι που ειναι εκτος καταλογου την τιμη...!!!

καθως και οταν ερχεται κλασσικα ο σερβιτορος με το μπλοκακι για την παραγγελια...να του λεμε να φερει και εναν τιμοκαταλογο μαζι...!!!

αυτη την περιοδο προσπαθουν να βγαλουν τα σπασμενα...δυστηχως...υπαρχουν βεβαια και σωστοι επαγγελματιες που εχουν ρηξει και τις τιμες τους...και οι οποιοι ειναι φουλ σχεδον καθημερινα...αλλα βλεπεις οι αλλοι ειναι πιο εξυπνοι...!!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 23-07-2012, 15:01
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
3 φαγητά, μία σαλάτα, 3 μπύρες και μια φέτα 58 ευρώ.

Του τα πλήρωσα και του είπα ότι αν μας ξαναδεί να με χ3σει, ο αλήτης.

Προσπαθούν να βγάλουν τα σπασμένα σε όποιον κάνει το λάθος να κάτσει σε τραπέζι του μαγαζιού τους.

ΟΥΣΤ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!!
1) Ελπίζω να του το είπες ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι.

2) Με ενδιαφέρει και η όποια αντίδραση αν υπήρχε.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 23-07-2012, 15:01
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
έ ρε τζάμπο που τους χρειάζετε...
ξύλο χρειάζεται σε μερικούς όχι τζάμπο
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 23-07-2012, 15:36
apapadopoulos Ο/Η apapadopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
Μoto: YAMAHA FAZER fz6 600 - SYM GTS 250i evo
Μηνύματα: 227
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

δεν ειναι χαζοι οι τουριστες που ζητανε καταλογο!εμεις συνεχιζουμε να παμε σε ταβερνες...και δεν βαριεσαι και μετα βριζουμε...οι ξενοι καθονται κοιτανε τιμες...φευγουν...εμεις ντρεπομαστε...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 23-07-2012, 15:38
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Μήπως είναι καιρός να γίνει η Black και η White list από διάφορους "επαγγελματίες" και Επαγγελματίες με τους οποίους συναναστρεφόμαστε?
Το είχε προτείνει ο Πασχάλης σε αντίστοιχη ανάρτηση του Γιώργου από την Κοζάνη.
Τα κρούσματα απ' ότι φαίνεται είναι πάμπολα και καλό θα είναι να ξέρουμε που ακουμπάμε τα ωραία μας χρήματα.

Όσο για το θέμα σου φίλε συμφωνώ με την κίνησή σου μιας και ο συγκεκριμένος καταστηματάρχης απ' ότι φαίνεται είχε κάποια "παραθυράκια" ανοιχτά στον τρόπο λειτουργίας της επιχείρησής του για να "δαγκώνει" τους ανυποψίαστους.

Περίπτωση δικιά μας στα Τρίκαλα όπου τύπος με τόρνο μας ζήτησε 70 ευρώ για να κόψει και να φινίρει 10 ροδέλες από αλουμίνιο που χρησιμοποιούμε στα κιτ στήριξης των βαλιτσών μας (το αλουμίνιο το πήγαμε εμείς).

Έλεος ρε γαμώτο.....
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 23-07-2012, 15:46
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

τα κόλπα στις ταβέρνες πολλά και η ανοχή μας τεράστια τα τελευταία πολλά χρόνια. Εφόσον 3-4 χρόνια μετά από την επίσημη βουτιά της Ελλ Οικονομίας ο μαγαζάτορας διατηρεί την ίδια συμπεριφορά, είναι ανεύθυνος και του αξίζει διαπόμπευση....Δικαιολογίες του τύπου, δημοτικός φόρος, ΟΑΕΕ, εφορίες, ΦΠΑ είναι κ@λου και δεν πρέπει να γίνονται δεκτές διότι τα τελευταία 30 χρόνια κερδοσκοπούν υπερμετρα στη πλάτη μας είτε χρεώνοντας τη μάνα τους και τον πατέρα τους είτε κλέβοντας συνεχόμενα την εφορία και το ασφ τους ταμείο...
Κανένας οίκτος για τον κακό επαγγελματία και εφόσον η επίσημη πολιτεία δεν μπορεί να τον "μαζέψει", εγώ θα καλούσα την αστυνομία να τον κάνω ρεζίλι σε όλη τη γειτονιά...κι αν μου κόλλαγε πολύ, θα έστελνα υποψιασμένους δικούς μου ανθρώπους να φάνε άλλη μέρα να τους ξανακλέψει και αυτοί να ξαναφωνάξουν την αστυνομία και να γίνει και δεύτερη και τρίτη φορά ρεζίλι..........και κατόπιν καταγγελία στην υγειονομική επιτροπή να τσεκάρουν ημ λήξης, κατσαρίδες και αράχνες γιατί ο κακός επαγγελματίας είναι κακός και στίς υπόλοιπες υποχρεώσεις του.............
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 23-07-2012, 18:41
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Υπάρχει φυσικά και η αντίθετη περίπτωση. Τι εννοώ:

Έχω βγάλει κάποια παλιά μοντέλα γυαλιών σε ΠΡΟΣΦΟΡΑ. Τονίζω, σε ΠΡΟΣΦΟΡΑ, όχι μια απλή έκπτωση. Έχω που λέτε ένα ζευγάρι PRADA, πενταετίας, το οποίο το είχα αγοράσει 165 ευρώ. Λόγω του ότι ήταν παλιό και ήθελα να το ξεστοκάρω, το είχα βάλει τιμή ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ 85 ευρώ. 80 ευρώ δηλαδή ΛΙΓΟΤΕΡΟ από ότι μου στοίχισε χονδρική. Ήρθε λοιπόν η κυρία τάδε που ήθελε να φορέσει PRADA τζάμπα, και λέει στη γυναίκα μου. Έλα τώρα, σε εποχή κρίσης θέλεις 85 ευρώ. 80 θα σου δώσω γιατί αλλιώς θα σου μείνει... Ε όχι ρε φούστη μου, (το φούστη μου, δικό μου), δεν θα το πάρεις. Προτιμώ να το βάλω κάτω και να το σπάσω, να του βάλω φωτιά να δω πως καίγεται παρά να στο πουλήσω. Μερικοί-μερικοί νομίζουν ότι λόγω της κρίσης μπορούν να μας μαμήσουν κιόλλας. Όπως υπάρχουν κακοί επαγγελματίες, έτσι υπάρχουν και κακοί καταναλωτές. Έτσι για να είμαστε και δίκαιοι.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!