GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 25-02-2013, 08:19
MikeKav Ο/Η MikeKav βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Καβάλα - Ορεστιάδα
Μoto: Varadero
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

Καλή φάση η οδική βοήθεια. Αλλά ο τρόπος που δέθηκε η μοτο επάνω στο φορτηγό δεν νομίζω ότι είναι ο ενδεδειγμένος. Τουλάχιστον με βάση αυτά που έχω δει στην πίστα των Σερρών από άτομα που φέρναν τις μοτο με τρέϊλερ και φορτηγά από μακριά. Κανένας γνώστης να δώσει τα φώτα του;
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 25-02-2013, 12:46
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

Τωρα που πηρες τη θεση σου στο Νοσοκομειο ως Dr...η F8 σού υπενθυμιζει πώς ειναι να ειναι καποιος "στο κρεββατι τού πονου"ωστε να κερδισει την προσοχη σου...ενα τεστ "Ιπποκρατη" σού εκανε...
Ολα καλα Γιαννη και επομενη φορα η σειρα με την οποια φορτωνεις για μικρη ή μεγαλη βολτα εκτος πολης ειναι 1.fast 2.κρανος 3.........
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 25-02-2013, 13:59
TAKIS04 Ο/Η TAKIS04 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 1,388
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

τελικα ολα καλα....


Να ξερεις ομως οτι σε τιμωρισε ο θεος.....
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 26-02-2013, 11:52
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

Γιαννη μου τρομαξα οταν ειδα το θεμα,λεω αποκλειεται....κι ευτυχως,λαστιχο...απορω πως την πατησες εσυ που συνηθως εισαι αρματωμενος.τελος καλο ολα καλα.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 26-02-2013, 13:28
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

γιαννη και εγω το εχω βιωσει αυτο,με μεγαλυτερη ζημια.εγω ημουνα στην ελουντα σταματημενος διπλος πανω σε κλειστη στροφη,και μπαμ κατω και βρηκε η μηχανη σε ενα μπεντενι με αποτελεσμα να σπασει το ποτενσιομετρο και ο σωληνας.ηρθε και με πηρε και εμενα αυτο το βανακι κακη ωρα.αμεση εξυπηρετηση και φιλικη.τελος καλο ολα καλα γιαννακο!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 26-02-2013, 13:43
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

να μοιραστω και εγω εμπειρια φιλου με GS650 Twin σχετικα προσφατη, ειχε παει πυλιο...βγηκε εκτος δρομου (για να κανει και αυτος το ψιλο adventure του) και καποια στιγμη εμεινε απο δισκο η μηχανη...

πηρε την εν λογω οδικη (BMW Motorrad Mobile Care) οπως επρεπε και εμεινε καγγελο απο την μια με την προθυμια να τον βοηθησουν αλλα και απο την αλλη με την προτροπη τους να βγει σε ασφαλτοστρωμενο δρομο για να τον μαζεψει η τοπικη οδικη βοηθεια...!!!

Αυτο φυσικα δεν ηταν δυνατον να γινει απο τον ιδιο μονο του και αφου τους το ειπε αυτοι επεμεναν οτι μονο ετσι μπορουν να τον βοηθησουν...οποτε αναγκαστηκε να πληρωσει ντοπιους (που ευτυχως και τους βρηκε) να ερθουν με ενα αγροτικο να την φορτωσουν και μετα να την παρει η κανονικη οδικη...δεν μιλαμε οτι ηταν σε τιποτα τρελα κατσαβραχα μην φανταστειτε...αφου μπορουσε να παει ενα αγροτικο και να την παρει...!!!


βεβαια απο την αλλη ολα τα εξοδα διαμονης οσο περιμεναν τα ανταλλακτικα ηταν πληρωμενα αλλα τι θα γινοταν αν δεν εβρισκε τους ντοπιους να του πανε την μηχανη μεχρι ασφαλτοστρωμενο δρομο...???
Εμενα μου φαινεται ακομα πιο περιεργο το οτι τετοιου ειδους μηχανες (που μπορουν να βγουν εκτος δρομου) δεν (τουλαχιστον στην συγκεκριμενη περιπτωση) εξυπηρετουνται οταν εχουν ενα προβλημα εκτος δρομου...!!!

Last edited by asotosios; 26-02-2013 at 13:54.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 26-02-2013, 17:14
man gs Ο/Η man gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kavala
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 1,363
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόλις πατήσαμε στην άσφαλτο το μπροστινό βάρυνε απότομα.
αλλη φορα να μην πατας ασφαλτο
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 26-02-2013, 17:20
HECTOR Ο/Η HECTOR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ηρακλειο Κρητης
Μoto: BMW1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 1,193
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

Εγω βλεπω οτι παλι εξω απο ταβερνα σε μαζεψανε φιλαρακι.!!!!μηπως δεν μπορουσες να οδηγησεις απο τις μπυρεςςς???
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 26-02-2013, 18:20
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

Η αυτοψία χθες έδειξε ένα μικρό συρματάκι που είχε τρυπήσει το τακούνι και είχε μόλις ακουμπήσει την σαμπρέλα τρυπώντας την. Εξωτερικά δεν φαινόταν και ακόμα και fast να είχα δεν θα μπορούσα να το βγάλω. Η σαμπρέλα αντικαταστάθηκε με ενισχυμένη, motocrosάδικη.

Πάντως η αιτία όλου του σκηνικού ήταν το... μάτι! Τη μηχανή είχα να την πλύνω από το καλοκαίρι και το Σάββατο είπα να την καθαρίσω λίγο... Ε, την επόμενη μέρα λάστιχο! Τυχαίο;
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 26-02-2013, 21:35
manos bmw Ο/Η manos bmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: BMW R nineT
Μηνύματα: 264
Προεπιλογή Απάντηση: Στην καρότσα της BMW Motorrad Mobile Care

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
να μοιραστω και εγω εμπειρια φιλου με GS650 Twin σχετικα προσφατη, ειχε παει πυλιο...βγηκε εκτος δρομου (για να κανει και αυτος το ψιλο adventure του) και καποια στιγμη εμεινε απο δισκο η μηχανη...

πηρε την εν λογω οδικη (BMW Motorrad Mobile Care) οπως επρεπε και εμεινε καγγελο απο την μια με την προθυμια να τον βοηθησουν αλλα και απο την αλλη με την προτροπη τους να βγει σε ασφαλτοστρωμενο δρομο για να τον μαζεψει η τοπικη οδικη βοηθεια...!!!

Αυτο φυσικα δεν ηταν δυνατον να γινει απο τον ιδιο μονο του και αφου τους το ειπε αυτοι επεμεναν οτι μονο ετσι μπορουν να τον βοηθησουν...οποτε αναγκαστηκε να πληρωσει ντοπιους (που ευτυχως και τους βρηκε) να ερθουν με ενα αγροτικο να την φορτωσουν και μετα να την παρει η κανονικη οδικη...δεν μιλαμε οτι ηταν σε τιποτα τρελα κατσαβραχα μην φανταστειτε...αφου μπορουσε να παει ενα αγροτικο και να την παρει...!!!


βεβαια απο την αλλη ολα τα εξοδα διαμονης οσο περιμεναν τα ανταλλακτικα ηταν πληρωμενα αλλα τι θα γινοταν αν δεν εβρισκε τους ντοπιους να του πανε την μηχανη μεχρι ασφαλτοστρωμενο δρομο...???
Εμενα μου φαινεται ακομα πιο περιεργο το οτι τετοιου ειδους μηχανες (που μπορουν να βγουν εκτος δρομου) δεν (τουλαχιστον στην συγκεκριμενη περιπτωση) εξυπηρετουνται οταν εχουν ενα προβλημα εκτος δρομου...!!!
Φίλε Άσωτε εσένα σε πείραξε το εκτός δρόμου; Να σε ρωτήσω κάτι; Αν αντί για BMW ήταν HONDA, KAWASAKI, KTM, DUCATI ή MOTO GUZZI ποιός θα ερχόταν;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!