GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 06-09-2012, 09:57
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
περα απο την ατακα του τυπου περι επομενης φορας και αλλες μεγαλοστομιες...και το γεγονος οτι σε εκλεισε ενω λες οτι σε ειχε δει...απαραδεκτες...

Είτε με αυτοκίνητο, είτε με μηχανή είτε με ποδήλατο, προσπαθώ πάντα να κοιτάω τον καθρέφτη αυτού που προσπερνάω.


πιστευω ομως οτι τα ποδηλατα δεν πρεπει να μπαινουν σε δρομους οπως Κηφισιας... (οχι δεν οδηγω TDM)

πριν κανενα 3μηνο πετυχα ποδηλατη, να κανει ποδηλατο πανω στην Εθνικη στο υψος παλιας Ρενο, και να προσπαθουμε ολοι να τον αποφυγουμε και να κινδυνευουν με ατυχημα γιατι ο αλλος αποφασησε να κανει ποδηλατο στην Εθνικη, αυτο δεν πρεπει να γινεται...νομιζω οτι καποιες φορες οι απειροι τουλαχιστον ποδηλατες χανουν το μετρο...

καλο θα ειναι οι ποδηλατες (και εγω κανω ποδηλατο) να περνουμε δρομους μικροτερης κυκλοφοριας αλλωστε θα κινυνευουμε οι ιδιοι και οι αλλοι πολυ λιγοτερο...
Πέρα από το ότι δεν απαγορεύεται, δεν βλέπω κανένα λόγο γιατί να μην πάω στην Κηφισίας. Πχ για να πάω στο χασάπικο, θα πρέπει να αφήνω το ποδήλατό μου σε κάποιο παράλληλο της κυρίας οδού? Ή να το κουβαλάω μαζί μου με τα πόδια?

Δεν είναι έτσι.

Άλλωστε και οι ποδηλατόδρομοι, κατειλημμένοι είναι από άλλα αυτοκίνητα, που παρκάρουν επάνω σε αυτούς. Ουστ βρωμιάρηδες Εκαλιώτες, καλά κάνουν και θέλουν να σας κάψουν...





μερικοί από εδώ μέσα... γειά σου ρε ΓιωργάραP.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Δήμος Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαρά στο κουράγιο σου γείτονα που έκατσες και έπιασες κουβέντα με τον γιαπωνέζο. Αλλά ότι θα κάνεις μετά και εσύ τον κινέζο και θα τον πατήσεις, κρίμα δεν είναι...για τους πίσω που θα πέσουν πάνω του μετά;;; Χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν θα τον πατήσω. Θα φρενάρω μπροστά του. Ξέρει αυτός…

Θα πέσει επάνω μου. Δεν είναι ο μόνος.

Έτσι κάνουν όλοι αυτοί.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 06-09-2012, 10:17
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέρα από το ότι δεν απαγορεύεται, δεν βλέπω κανένα λόγο γιατί να μην πάω στην Κηφισίας. Πχ για να πάω στο χασάπικο, θα πρέπει να αφήνω το ποδήλατό μου σε κάποιο παράλληλο της κυρίας οδού? Ή να το κουβαλάω μαζί μου με τα πόδια?

Δεν είναι έτσι.

Άλλωστε και οι ποδηλατόδρομοι, κατειλημμένοι είναι από άλλα αυτοκίνητα, που παρκάρουν επάνω σε αυτούς.
δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι...αν δεν ειναι εχεις καθε δικαιωμα να βρισκεσαι εκει...το οτι ομως δεν ειναι παρανομο ισως συμβαινει μιας και δεν εχει προβλεφθει απο τον νομο...

με την ιδια λογικη και εγω θελω να παρω το 50αρι μου και να παω Θεσαλλονικη απο την Εθνικη...τοτε και εγω κινδυνευω αλλα και οι υπολοιποι στον δρομο μιας και δεν θα μπορω να παω πουθενα πανω απο 60..

το θεμα παρκαρισμα ποδηλατοδρομοι, ραμπες για διευκολυνση αναπηρικων αμαξιδιων θεσεις αναπηρικες....ειναι μεγααααααααααααααααλο...και δυστηχως δεν βλεπω να μπορει να λυθει χωρις να πεσει βουρδουλας...!!!

Last edited by asotosios; 06-09-2012 at 10:31.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 06-09-2012, 12:56
Gasgs Ο/Η Gasgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Kifisia
Μoto: R1100 gs kara-Tubano
Μηνύματα: 2,870
Προεπιλογή

Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ;
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 06-09-2012, 13:18
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gasgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ;

Reply With Quote
  #15  
Παλιό 06-09-2012, 13:27
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλλος ένας που δεν πρόκειται να πάρει ποτέ GS...
Ευτυχώς. Ξέρετε την άποψη μου. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Πόσο μάλλον όσο λιγότεροι ηλίθιοι.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 06-09-2012, 14:46
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτυχώς. Ξέρετε την άποψη μου. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Πόσο μάλλον όσο λιγότεροι ηλίθιοι.


Μπά καλώς ήρθες. Θέλεις να τα ακούσεις βλέπω. Ξέρεις τι λέμε στην Πρέβεζα για δαύτους!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 06-09-2012, 14:54
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Α δεν ξέρω, δεν με αφορά.

Ξέρεις όμως τι λέω εγώ για την Πρέβεζα.

(εντάξει δεν δικαιούμαι έχω χρόνια να πάω)
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 06-09-2012, 17:21
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι...αν δεν ειναι εχεις καθε δικαιωμα να βρισκεσαι εκει...το οτι ομως δεν ειναι παρανομο ισως συμβαινει μιας και δεν εχει προβλεφθει απο τον νομο...

με την ιδια λογικη και εγω θελω να παρω το 50αρι μου και να παω Θεσαλλονικη απο την Εθνικη...τοτε και εγω κινδυνευω αλλα και οι υπολοιποι στον δρομο μιας και δεν θα μπορω να παω πουθενα πανω απο 60..

το θεμα παρκαρισμα ποδηλατοδρομοι, ραμπες για διευκολυνση αναπηρικων αμαξιδιων θεσεις αναπηρικες....ειναι μεγααααααααααααααααλο...και δυστηχως δεν βλεπω να μπορει να λυθει χωρις να πεσει βουρδουλας...!!!

Απαγορεύεται παπί στον Αυτοκινητόδρομο, λόγω κυβικών. Ας μας τα πούνε οι Τροχαίοι της παρέας...



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gasgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ;

Για να ξέρει ποιός τον πάτησε...

κάρφαρε... Τί φτιάνς?



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτυχώς. Ξέρετε την άποψη μου. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Πόσο μάλλον όσο λιγότεροι ηλίθιοι.

Κι αυτό σωστό.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 06-09-2012, 17:31
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Αρχική Δημοσίευση από asotosios
δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι...αν δεν ειναι εχεις καθε δικαιωμα να βρισκεσαι εκει...το οτι ομως δεν ειναι παρανομο ισως συμβαινει μιας και δεν εχει προβλεφθει απο τον νομο...

με την ιδια λογικη και εγω θελω να παρω το 50αρι μου και να παω Θεσαλλονικη απο την Εθνικη...τοτε και εγω κινδυνευω αλλα και οι υπολοιποι στον δρομο μιας και δεν θα μπορω να παω πουθενα πανω απο 60..

το θεμα παρκαρισμα ποδηλατοδρομοι, ραμπες για διευκολυνση αναπηρικων αμαξιδιων θεσεις αναπηρικες....ειναι μεγααααααααααααααααλο...και δυστηχως δεν βλεπω να μπορει να λυθει χωρις να πεσει βουρδουλας...!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Απαγορεύεται παπί στον Αυτοκινητόδρομο, λόγω κυβικών. Ας μας τα πούνε οι Τροχαίοι της παρέας...
Στο άρθρο 29, παράγραφος 1 του ΚΟΚ λέει ότι απαγορεύεται η είσοδος σε αυτοκινητόδρομους, οδούς ταχείας κυκλοφορίας και σήραγγες σε όσα οχήματα δεν μπορούν να αναπτύξουν ταχύτητα μεγαλύτερη από 50χλμ/ώρα σε οριζόντια οδό...
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 06-09-2012, 17:32
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gasgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ;
ναι αλλα για αυτό από επάνω που μας λέει ο συντοπίτης,τη έχεις να πεις..?????
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!