GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 21-11-2012, 19:00
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Από που...;;;
Aπό τον ισοσκελισμένο προϋπολογισμό....
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 21-11-2012, 19:32
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εναλλακτική μιά βόλτα από Μόσχα να σφίξουν οι κ.λοι και να δοθεί η ΔΕΠΑ στην gazprom, εκεί να δεις γλέντια! είναι η ώρα να αποφασίσουμε σε ποιά μεριά θα πάμε. Οι Αμερικανοί είναι γνωστοί κι οι Γερμανοί αδιόρθωτοι. Πόσο ραγιάδες είμαστε; Και το πιό πιθανό είναι να μας κάτσουν τον Τσίπρα οι φίλοι μας οι Αμερικανοί και μετά να γίνει της ασύντακτης! Ο μόνος τρόπος είναι ο άμεσος ισοσκελισμός του προϋπολογισμού, πρωτογεννές πλεόνασμα και μετά να έρθουν να συζητήσουν πως θέλουν τα παπάρια μας οι Γερμανοί. Οσο κι αν πονάει να απολυθούν άμεσα τόσοι ΔΥ όσοι χρειάζονται ώστε έσοδα=έξοδα. Μετά τα βρίσκουμε!

ειναι αργα για δακρυα συντροφε........
η μοιρασια εχει γινει.......εδω δεν δινει στην κυπρο 3-4 δις και της λεει να παει στο ΔΝΤ
για ακομη μια φορα, αποφασιζουν αλλοι για εμας, με την ανοχη των πολιτικων που ψηφισαμε
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 21-11-2012, 21:04
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Για να είμαι πάντως δίκαιος όταν κατά το καλοκαίρι γίνει πρωθυπουργός ο Τσίπρας και πει "Παραλάβαμε καμένη γη" θα έχει δίκιο..
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 21-11-2012, 21:16
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να είμαι πάντως δίκαιος όταν κατά το καλοκαίρι γίνει πρωθυπουργός ο Τσίπρας και πει "Παραλάβαμε καμένη γη" θα έχει δίκιο..
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε.....
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 21-11-2012, 21:48
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε.....
Υπόθεση εργασίας κάνω σύντροφε....
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 24-11-2012, 00:34
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Μιας και μιλατε για Κυπρο, η χωρα αυτη θα χρειαστει 17δις(!!!!), ναι 17 δις ευρο......και μιλαμε για 600.000 πλυθυσμο.
Πηγε στην Ρωσσια η οποια ειπε ''νιετ'', μετα πηγαν στην Κινα η οποια ειπε ''τσου'' και τωρα υπογραφουν μνημονιο.
Μετα κανανε τους καμποσους στην τροικα και ολοι λεγανε ''η Κυπρος θα βαλει τα γυαλια στην τροικα'' αλλα αντάυτου υπογραφουν μημονιο οσονουπω.

Αυτα για οσους φωναζανε να παμε στην Ρωσσια πριν μερικους μηνες...............

Α, και η Αργεντινη ξαναπαει σε πτωχευση!!! Γιατι? γιαυτο..........«Φλερτάρει» με δεύτερη χρεοκοπία η Αργεντινή — ΣΚΑΪ (www.skai.gr)

Ελπιζω ο τσιπρας να μας ξαναπει ''μακαρι να γινομασταν αργεντινη''.........οι τσαμπουκαδες πληρωνονται.

.............σε απαντηση αυτων που μιλανε για ''σεισαχθια'' και ''δεν πληρωνω τους δανειστες'' και ''θα πληρωσω οταν θελω εγω''.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 24-11-2012, 01:46
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Αντιμέτωπη με τον κίνδυνο δεύτερης χρεοκοπίας βρίσκεται η Αργεντινή μετά την απόφαση αμερικανικού περιφερειακού δικαστηρίου να πληρωθούν μέσα στον Δεκέμβριο 1,3 δισ. σε hedge funds που αρνήθηκαν να αναδιαρθρώσουν το χρέος τους μετά την χρεοκοπία τη χώρας το 2001.

Μάλιστα, ο Δικαστής, ενοχλημένος από τις δηλώσεις Αργεντινών αξιωματούχων ότι θα αψηφίσουν την απόφαση του δικαστηρίου, αποφάσισε ότι τα χρήματα θα πρέπει να καταβληθούν στους ενάγοντες την 15η Δεκεμβρίου ως χρηματική εγγύηση ώστε να επιτραπεί στο δικαστήριο εφέσεων να αποφανθεί οριστικά.

Αν η Αργεντινή δεν πραγματοποιήσει τις πληρωμές της 15ης Δεκεμβρίου, δεν θα μπορέσει να πραγματοποιήσει ούτε τις κανονικές πληρωμές της προς τους λοιπούς κατόχους αναδιαρθρωμένου χρέους- κάτι το οποίο θα αυξήσει τις πιθανότητες μιας νέας χρεοκοπίας της χώρας.

Υπενθυμίζεται ότι η Αργεντινή είχε αρνηθεί να πληρώσει προβάλλοντας το επιχείρημα ότι τα funds ήταν «πτωματοφάγα όρνεα».

Η υπόθεση θα αναπεμφθεί σε άλλο αμερικανικό δικαστήριο, το οποίο θα αποφανθεί επί των διευκρινίσεων του δικαστή, δηλαδή επί του υπολογισμού των πληρωμών
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 24-11-2012, 04:52
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

ρε σεις γιατί ψηνόσαστε ΤΟΣΟ εύκολα .... !!!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 24-11-2012, 09:58
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να είμαι πάντως δίκαιος όταν κατά το καλοκαίρι γίνει πρωθυπουργός ο Τσίπρας και πει "Παραλάβαμε καμένη γη" θα έχει δίκιο..
Σταυρο, ειμαι 50 ημερες ταριφας, καθε μερα εξυπηρετω ενα ''μωσαικο'' 30 περιπου ανθρωπων, ητοι 1500 ατομα μεχρι τωρα.
Το 95% αυτων με ρωταει πως παει το επαγγελμα κι ετσι ξεκιναει η πολιτικη συζητηση.
Απο αυτους τους ανθρωπους ειναι ζητημα αν 10 ανθρωποι εχουν διαφωνησει για την ακολουθουμενη ευρωπαικη πολιτικη της Ελλαδας και τα μνημονια. Το μονο που δεν μπορουν να χωνεψουν ειναι γιατι ενω το προβλημα της Ελλαδας ηταν δημοσιονομικο οι κυβερνωντες το εκαναν ιδιωτικο. Δεν μπορουν να χωνεψουν οτι η λυση ηταν απλη (απολυση Δ.Υ. με το κλεισιμο αχρηστων Οργανισμων, απολυσεις ρουσφετιων σε ΠΟΕ-ΟΤΑ κ.λ.π.) την εκαναν τοσο συνθετη απλα και μονο για να συντηρησουν τους ψηφοφορους τους.

Αυτα τα παραπανω τα καταλαβαινουν και με το παραπανω οι ελληνες και γιαυτο δεν γεμιζουν τις συγκεντρωσεις και τα συλαλλλητηρια που διοργανωνονται απο την αριστερα και την ΓΣΕΕ.
100,000 κοσμο στο τελευταιο συλλαλητηριο ειναι για γελια, τοσοι πανε στο ΟΑΚΑ για αγωνα του ΠΑΟ με τον ΟΣΦΠ.

Μετα την πορεια του πολυτεχνειου στις 17/11 εκανα δρομολογια σε διαφορες περιοχες με ΣΥΡΙΖΑΙΟΥΣ απο την Αμερικανικη Πρεσβεια οταν η πορεια ηταν στο τελος της. Ολοι προσπαθουσαν να με πεισουν για το δικιο των αγωνων τους.........ενας απο αυτους ο οποιος ειχε κατεβει με την οικογενεια του αφου μου δηλωσε αριστερος απο παππον προς παππον μου ειπε ''εγω συντροφε πληρωνα Χ λεφτα για να παρω μια συνταξη 3000(!!!!!!) ευρο για να ζησω την υπολοιπη ζωη μου ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ!!!!!! Σημερα παιρνω 1800 κι εχω προβλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Να μην ακους Βημα FM κι αυτους τους σταθμους αλλα τον σταθμο του ΣΥΡΙΖΑ που λεει μονον αληθειες!!!!!!!!!!''
Απο μεσα μου εκανα τον συνειρμο ''ΑΥΡΙΑΝΗ η εφημεριδα που γκρεμισε τον Καραμανλισμο και λεει παντα και μονον αληθειες''

Αν Σταυρο μου ειχαν απηχηση τα λογια του Τσιπρα τοτε θα ηταν στο 50% κι οχι στο 30%. Ο κοσμος καταλαβαινει και βλεπει κι ας υποφερει.
Γιαυτο Σταυρο μου ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα γινει ποτε Κυβερνηση............

Εχθες τελος, πηρα απο το συνταγμα εναν βουλευτη των ΑΝΕΛ με τον συνοδο του και τον πηγα στα γραφεια του κοματος στην Συγγρου. Με ρωτησε για την κατασταση.......ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ..........αφησε γερο φιλοδωρημα παρα την απαντηση μου, και του ειπα ''ευχαριστω για το φιλοδωρημα αλλα το ΑΝΕΛ και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν με πειθουν ο ενας με τα Εθνικιστικα του και ο αλλος με τα ΑνδρεοΠαπανδρεικα του ψεμματα, βρειτε κατι αλλο να μας πειτε για να μας πεισετε''.

την καλημερα μου, παω για δουλεια τωρα............σαβαβτο σημερα ξεκιναω λιγο πιο αργα.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 24-11-2012, 10:24
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Το κατόρθωμα της κυβέρνησης.............

Ασε τις προβλέψεις ρε Γιωργη και πες μας την γνώμη σου, για το θεάρεστο έργο της τρικομματικης κυβέρνησης....
Τον Τσίπρα θα τον δουμε, αν και οταν κυβερνήσει.....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!