GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 06-10-2011, 22:24
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: ΔΕΗ: Ζητά αυξήσεις 30% για το 2012



Σε άλλη χώρα ζουν αυτοί που τα σκέφτονται .




Reply With Quote
  #12  
Παλιό 06-10-2011, 22:32
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΔΕΗ: Ζητά αυξήσεις 30% για το 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
[/B]
δεν υπαρχει τετοια περιπτωση, π.χ. κινητη τηλεφωνια.
Καλά δε θα το έλεγα, πάνω κάτω τα ίδια τιμολόγια όλοι.
[/B]
Εξακολουθω να καταλαβαινω οτι οπου ανακατευεται το δημοσιο χρειαζονται τρεις για δουλέια του ενος και το κλεψιμο παει συννεφο.
Οι απεργιες δε στοιχιζουν πολλα που μερος τους μεταφραζεται σε αυξησεις στην ΔΕΗ (κι αυτοι απεργουν συχνα), το ιδιο και οι μισθοι τους. Αν θελεις δημοσιευω τους μισθους των υπαλληλων της ΔΕΗ καθως και τις συνταξεις τους που εσυ κι εγω δεν θα δουμε ποτε ακομα και πριν το μνημονιο! Αυτα τα πληρωνεις στο τιμολογιο της ΔΕΗ. Δε διαφωνώ.
Εγω κι εσυ οτι πληρωσουμε στο ασφαλιστικο ταμειο μας θα παρουμε το αναλογο μας σε συνταξη, οι της ΔΕΗ αυτο που θα πληρωσουν θα το παρουν Χ5....επιδοτουμενο φυσικα με δανεικα. Υπόψιν το 2010 το ''συνδικαλιστικο'' ασφαλιστικο επικουρικο ταμειο της ΔΕΗ επιχορηγηθηκε (=του χαριστηκαν οπως συμβαινει με ολες τις επιδοτησεις) με 700,000,000ε για να πληρωσει τις συνταξει των 4000 και 5000ε!!! Το έγραψα μόλις πριν λίγο και σε άλλο νήμα. Οι ΔΥ δεν πληρώνουν τίποτε, ούτε σε φόρους, ούτε σε κρατήσεις. Δεν υπάρχουν κατά τη γνώμη μου ως έννοια απο τη στιγμή που κάποιος αποφάσισε ότι θα παίρνουν τόσα.
Αυτο μεταφραζεται σε αυξηση του κοστους λειτουργιας της ΔΕΗ και πληρωνεται με αυξησεις στα τιμολογια της προς εμας.

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=#0000ff][/B]
Μισος? ποιο μισος? Δεν φταινε ΚΑΙ αυτοι? Φταινε!!! Δεν φταιω κι εγω? φυσικα και φταιω, ο καθενας οσο του αναλογει!! Τα εχω ξαναπει, μην επαναλαμβανομαι.

[COLOR=red][COLOR=black]

το ιδιο ευχομαι και δια εσέ.
Επειδή λέμε τα ίδια και τα ίδια...... η ένστασή μου είναι στις απολύσεις, οι άνθρωποι δεν είναι άψυχα νούμερα. Ας φέρουν μισθούς και συντάξεις εκεί που πραγματικά πρέπει να είναι και τέρμα. Μην ανοίξουμε πάλι καμιά κουβέντα για τους ΙΥ που έμειναν άνεργοι. Το βιώνω κάθε μέρα. Απλά οι νέες στρατιές ανέργων δε θα αλλάξουν κάτι προς το καλύτερο, δε θα δημιουργήσουν θέσεις εργασίας.


Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Δοκιμή εμβολίου για το AIDS το 2012 SenseiG Υγεία 1 02-04-2011 22:44
Ζητάω για αγορά βάσεις για πίσω βαλίτσες για BMW 1200 ADVENTURE 08 eytyxios Ζήτηση 10 10-03-2011 23:07
2012! Arkas Κινηματογράφος 2 05-03-2010 08:07
Πιέσεις για διόδια στην Εγνατία οδο και αυξησεις στην Αθηνων-Πατρων! georgekostas Ελλάδα 5 14-12-2009 20:45
2012 georgekostas Κινηματογράφος 6 23-06-2009 13:36


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!