GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 20-04-2012, 01:02
Anubis Ο/Η Anubis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

να υποθεσω στις μοτοσικλετες μεγαλου κυβισμου φαινεται ποιο εντονα το μαπα καυσιμο ε?
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 20-04-2012, 01:40
Anubis Ο/Η Anubis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

Αυτα βρηκα προς το παρον.Εν κατακλειδι ο τυπος λεει οτι 100αρα βενζινη δεν υπαρχει.Ολες ειναι 95 ρον με προσθετα τα οποια ομως δεν κανουνε καλο ισα ισα προκαλουνε μεγαλυτερες επικαθυσεις στον θαλαμο καυσης.Επισης η συμβουλη του ητανε να προτιμουμε βενζιναδικα που ανηκουνε σε εταιριες και οχι σε ιδιωτες γιατι οι εταιριες δεν κλεβουνε.Αυτα.
Προσωπικα εχω ακολουθησει την συμβουλη του και ανακαλυψα διαφορα μεχρι και 15% στα λιτρα!Ναι και ομως.Γεμιζα το αυτοκινητο με 73 λιτρα την στιγμη που το αμαξι μαζι με την ρεζερβα δεν ξεπερναει τα 63(10 λιτρα στα 60 ειναι το 1/6 δλδ το 15%)!!!!Πηγαινωντας στα Carrefour(στο πρατηριο εννοω που εχει απ'εξω μια εταιρια και οχι ιδιωτης) πραγματι γεμιζα με 60-62.Ισως φανει υπερβολικο σε καποιους ομως ειναι αυτο που μου συνεβη(δεν μου το ειπανε,δεν το ακουσα)Μαλιστα οταν ειπα στον πρατηριουχο οτι αποκλειεται να εχω τοσο μεγαλο τεποζιτο μου ειπε οτι αφενος τα τεποζιτα "παιζουνε" σε λιτρα και δεν ειναι στανταρ και αφετερου οτι τα Αλφα Ρομεο εχουνε πολυ μεγαλα τεποζιτα οπως και το δικο του (μια Αλφα Gtv)η οποια εχει 85 λιτρα ρεζερβουαρ.Φυσικα ελεγε ΜΑΛΑΚΙΕΣ.Ο καθενας μπορει να κρατησει οτι θελει απο αυτα και να αποριψει οτι θελει επισηΣΕγω αυτο που εγγυομαι ειναι οτι πλεον γεμιζω απο μεγαλη εταιρια και ΠΟΤΕ δεν εβαλα ουτε γραμμαριο παραπανω.

Last edited by Anubis; 20-04-2012 at 02:18.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 20-04-2012, 01:42
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές


Reply With Quote
  #24  
Παλιό 20-04-2012, 08:55
Alfa7 Ο/Η Alfa7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Μoto: BMW R? - DRZ Motard-YP400
Μηνύματα: 643
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Anubis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα βρηκα προς το παρον.Εν κατακλειδι ο τυπος λεει οτι 100αρα βενζινη δεν υπαρχει.Ολες ειναι 95 ρον με προσθετα τα οποια ομως δεν κανουνε καλο ισα ισα προκαλουνε μεγαλυτερες επικαθυσεις στον θαλαμο καυσης.Επισης η συμβουλη του ητανε να προτιμουμε βενζιναδικα που ανηκουνε σε εταιριες και οχι σε ιδιωτες γιατι οι εταιριες δεν κλεβουνε.Αυτα.
Προσωπικα εχω ακολουθησει την συμβουλη του και ανακαλυψα διαφορα μεχρι και 15% στα λιτρα!Ναι και ομως.Γεμιζα το αυτοκινητο με 73 λιτρα την στιγμη που το αμαξι μαζι με την ρεζερβα δεν ξεπερναει τα 63(10 λιτρα στα 60 ειναι το 1/6 δλδ το 15%)!!!!Πηγαινωντας στα Carrefour(στο πρατηριο εννοω που εχει απ'εξω μια εταιρια και οχι ιδιωτης) πραγματι γεμιζα με 60-62.Ισως φανει υπερβολικο σε καποιους ομως ειναι αυτο που μου συνεβη(δεν μου το ειπανε,δεν το ακουσα)Μαλιστα οταν ειπα στον πρατηριουχο οτι αποκλειεται να εχω τοσο μεγαλο τεποζιτο μου ειπε οτι αφενος τα τεποζιτα "παιζουνε" σε λιτρα και δεν ειναι στανταρ και αφετερου οτι τα Αλφα Ρομεο εχουνε πολυ μεγαλα τεποζιτα οπως και το δικο του (μια Αλφα Gtv)η οποια εχει 85 λιτρα ρεζερβουαρ.Φυσικα ελεγε ΜΑΛΑΚΙΕΣ.Ο καθενας μπορει να κρατησει οτι θελει απο αυτα και να αποριψει οτι θελει επισηΣΕγω αυτο που εγγυομαι ειναι οτι πλεον γεμιζω απο μεγαλη εταιρια και ΠΟΤΕ δεν εβαλα ουτε γραμμαριο παραπανω.
Σωστός...
Προχθές στο Scooter μου με 12λιτρο ντεπόζιτο μόλις άναψε η ρεζέρβα (2 λιτρα λεει η μαμα του) πήγα και φούλαρα σε Χ βενζινάδικο με 13,4 λιτρα.
Βέβαια άκουσα και γω τις ίδιες βλακώδεις θεωρείες περί ντεποζίτων με προσωπική άποψη επί της χωρητικότητα τους...
Το σίγουρο είναι ότι με έκλεψε...
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 20-04-2012, 09:13
anegis Ο/Η anegis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 1,355
Προεπιλογή

Ε ρε γλέντια...

Κι εγώ επι χρόνια βάζω Shell Racing σε auto και moto

Διπλά μ..κ..κας!!




Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 20-04-2012, 09:22
Anubis Ο/Η Anubis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alfa7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός...
Προχθές στο Scooter μου με 12λιτρο ντεπόζιτο μόλις άναψε η ρεζέρβα (2 λιτρα λεει η μαμα του) πήγα και φούλαρα σε Χ βενζινάδικο με 13,4 λιτρα.
Βέβαια άκουσα και γω τις ίδιες βλακώδεις θεωρείες περί ντεποζίτων με προσωπική άποψη επί της χωρητικότητα τους...
Το σίγουρο είναι ότι με έκλεψε...
Δηλαδη μιλαμε για 2+13,4=15,4 στο 12λιτρο τα 3,4 λιτρα ποσο τα εκατο ειναι?25% η κανω λαθος?Μας κλεβουνε παιδια ειναι γεγονος πλεον και οχι φημη.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 20-04-2012, 13:14
plusangel Ο/Η plusangel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Άνδρος
Μoto: BMW R 1200 GS + Honda Innova 125
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

Πόλυ κατατοπιστικός ο φίλος Anubis...thanks!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 20-04-2012, 13:18
k0panos Ο/Η k0panos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

Ευχαριστούμε για τις συμβουλές...
Σωστη και η συμβουλή οτι πρέπει να προτιμούμε πρατήρια που τα έχουν εταιρίες διοτι εκεί η νοθεία δεν είναι πολύ πιθανή!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 21-04-2012, 20:09
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

ωραιος ο ανουμπις λεμε!!!!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 21-04-2012, 20:28
Anubis Ο/Η Anubis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή Απάντηση: Οικονομία στην βενζίνη 4 απλές συμβουλές

Με κανετε και κοκκινιζω παλιοπαιδα!Χεχεχεχε!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οικονομία Καυσίμων έως 30% alfred69 Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 13 11-05-2012 11:44
Τροποποίηση σύμβασης Cosmote και καταγγελία συμβολαίων Kosttis Τηλεφωνία 14 26-01-2012 22:42
Οικονομία (χωρίς λόγια) Gazi Επικαιρότητα 10 15-12-2010 12:41
Οικολογικό! Black_Shadow Χιούμορ 4 20-02-2009 01:07
Οικολογική... κουκούλα KostasGS Χιούμορ 6 01-01-2009 15:51


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!