GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 09-04-2010, 19:48
pattakos Ο/Η pattakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μoto: Είχα R 1200 Adv.........
Μηνύματα: 334
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
χ-esa μεσα δηλαδη!
καλυτερη απαντηση δεν μπορουσες να στειλεις
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 09-04-2010, 20:02
kostas850gs Ο/Η kostas850gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Παιδια ας μην ξεχναμε οτι και οι καλυτερες εταιριες εχουν τα προβληματα τους..

1) η bmw δεν κατασκευαζει ανταλλακτικα ,εχει προμηθευτες και τα ανταλλακτικα που αγοραζει περνουν απο ποιοτικο ελεγχο.οταν απο στατιστικα στοιχεια εγγυησεων καποιο ανταλλακτικο παρουσιαζει προβλημα τοτε ή αλλαζει προμηθευτη , ή βελτιωνει το ίδιο με αποτελεσμα ομως να μην εχει stock και να υπαρχουν καθυστερησεις
2) τα χρηματα που δινουμε δεν ειναι τρομερα για να μιλαμε και να αντιμετωπιζουμε την κατασταση με εκφρασεις που διαβαζω πιο πανω .
Ας μην ξεχναμε οτι εταιριες δαπανουν εκατομμυρια ευρω για να φτιαξουν
π.χ αεροπλανα ,χαλανε και σκοτωνεται και κοσμος ...και εμεις που απλα αγορασαμε μια μηχανη ?
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 09-04-2010, 20:07
platon Ο/Η platon βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αγρίνιο
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 325
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Τα χρήματα που δίνουμε είναι πολλά παραπάνω από τον ανταγωνισμό και αυτό οφείλουν να το σεβαστούν.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 09-04-2010, 20:13
pattakos Ο/Η pattakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μoto: Είχα R 1200 Adv.........
Μηνύματα: 334
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas850gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια ας μην ξεχναμε οτι και οι καλυτερες εταιριες εχουν τα προβληματα τους..

1) η bmw δεν κατασκευαζει ανταλλακτικα ,εχει προμηθευτες και τα ανταλλακτικα που αγοραζει περνουν απο ποιοτικο ελεγχο.οταν απο στατιστικα στοιχεια εγγυησεων καποιο ανταλλακτικο παρουσιαζει προβλημα τοτε ή αλλαζει προμηθευτη , ή βελτιωνει το ίδιο με αποτελεσμα ομως να μην εχει stock και να υπαρχουν καθυστερησεις
2) τα χρηματα που δινουμε δεν ειναι τρομερα για να μιλαμε και να αντιμετωπιζουμε την κατασταση με εκφρασεις που διαβαζω πιο πανω .
Ας μην ξεχναμε οτι εταιριες δαπανουν εκατομμυρια ευρω για να φτιαξουν
π.χ αεροπλανα ,χαλανε και σκοτωνεται και κοσμος ...και εμεις που απλα αγορασαμε μια μηχανη ?

στην ερωτηση μου ομως αν θα μου στειλουν το ιδιο αμορτισερ η το βελτιωμενο του 2010 η απαντηση ηταν το ιδιο με αυτο που ειχα!!! αν κατασκευαζα αεροπλανα δεν θα με ενοιζε το gs αλλα επειδη ειμαι ιδ.υπαλληλος και σεβομαι τα λεφτα που εχω δωσει πιστευω οτι η αντιδραση μου μεχρι στιγμης ειναι απολυτα φυσιολογικη.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 09-04-2010, 20:24
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

τυχαινει φιλε μου κατα καιρους να υπαρχουν τετοια προβληματα!!φαντασου οτι περιμενω για πελατη μου να ερθει αυτοματο σασμαν στα πλαισια της εγγυησης και το περιμενω απο γραμμη παραγωγης εδω και ενα μηνα!!!αμαξι που κανει 60000!!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 09-04-2010, 20:37
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Και σε σένα φίλε μου ???
Εμένα μου έκανε πάνω απο ένα μήνα να έρθει !!!
Έχω και αντίστοιχο thread με αυτό ...
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 09-04-2010, 21:09
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Καλά ρε φίλος, πήρες μηχανή ή βάση για εξτραδάκια..?

Πέρα από την πλάλκα πάντως, εάν είσαι σοβαρός στην δουλειά σου δεν ξεκινάς τη διάθεση ενός προιόντος εάν δεν έχεις εξασφαλίσει πρώτα την υπερεπάρκεια ανταλλακτικών. Οτιδήποτε άλλο θα πλήξει την εικόνα σου και τελικά την αξιοπιστία σου (κάτι που τουλάχιστον στην περίπτωσή μου για την BMW έχει γίνει εδώ και πολύ καιρό...)
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 09-04-2010, 21:23
Thanos Ο/Η Thanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Cholargos
Μoto: F650GS Twin
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Φίλε Pattake, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς είχα και εγώ μια αντίστοιχη εμπειρία πρόσφατα.
Έχω μια F650GS Twin και τον περασμένο Δεκέμβριο μια πόρτα αυτοκινήτου που βρέθηκε ξαφνικά στον δρόμο μου, με έστειλε για αντικατάσταση πλαστικών (φτερό, φλάς και δεξί πλαστικό ντεπόζιτου ). Ενώ όλα ήταν ετοιμοπαράδοτα, το τελευταίο ανταλλακτικό έκανε σχεδόν 2,5 μήνες να μου έρθει.
Επικοινωνούσα με το συνεργείο (Αθήνα), μου λέγαν τα παιδία ότι το περιμένουν , ότι δεν έχει ξανασυμβεί, παίρνω τηλέφωνο και στην BMW Ελλάς για να παραπονεθώ για την καθυστέρηση και να ζητήσω ενημέρωση, και με παίρνουν πίσω για να μου πούνε ότι από την Γερμανία τους ενημέρωσαν ότι το ανταλλακτικό θα σταλεί σε 10 μέρες. Όντος τόσο έκανε να μου έρθει, αλλά αυτό δεν το περίμενα από μια σοβαρή εταιρία όπως η BMW.
Ν α σημειώσω και εγώ εδώ ότι
α) Δεν έχω παράπονο από τα παιδιά εδώ
β)Ένας σοβαρός λόγος που πούλησα την προηγούμενη μου μηχανή (όχι BMW) ήταν το άθλιο Service και η έλλειψη σεβασμού του πελάτη
γ)Τα λεφτά είναι όντος πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό, και τα δίνεις ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Για να έχεις μια αξιοπρεπή αντιμετώπιση.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 10-04-2010, 15:20
katsanakis Ο/Η katsanakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Μoto: BMW K1200GT
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pharao Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτη η απαντηση αποκλειεται να ηρθε τηλεφωνικα απο γερμανια, μαλλον με μαιλ οποτε ειναι ευκολο να στο προωθησουν , αν αρχισουν τα κουλα βαλε εναν δικιγορο να παρει τηλ και αν δεν βγαλει ακρη να στειλει εξωδικο, παραλληλα στειλε μειλ στην γερμανια...........
Συμφωνώ μαζί σου αλλά εγώ θα πρότεινα να πάρει τηλέφωνο στην Γερμανία και να μιλήσει ο ίδιος. Οι Γερμανοί ξέρουν πολύ καλά τι σημαίνει after sale service και σε αυτό στηρίζονται. Είχα παρόμοιο συμβάν με την Mitsubishi και κάθισαν κλαρίνο με το που πήρα τηλ στο εργοστάσιο στη Γερμανία. Μέσα σε μισή ώρα η Mitsubishi Ελλάδος γύρισε ανάποδα. Κάνε το ίδιο...
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 10-04-2010, 16:47
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη απάντηση από Γερμανία

Φίλοι μου εγώ για κάτι πολυ απλό (την μαλακή πλάτη για την top case της μαμάς σε GSA ) την περίμενα 7 μήνες γιατι η bmw αλλαξε προμηθευτη οπότε λίγο υπομονή
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
"Μέτωπο" κατά του Facebook από τη Γερμανία MARK Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 0 09-04-2010 09:06
Χειμερινές εκπτώσεις( στη Γερμανία) fmargaritis Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 13 29-01-2010 00:46
Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!! pkar Γενικά - Μοτοσυκλέτα 42 02-11-2009 13:08
Μακελειό στη Γερμανία με 15 νεκρούς........... riko46 Επικαιρότητα 7 13-03-2009 02:10


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!