GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 23-08-2010, 16:22
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Η Κρατική μηχανή εξασκεί όλη της την αυστηρότητα ...

τα είπανε οι περισσότεροι πιστεύω,μόνο το εξής για σένα νίκο αλλά και τους υπόλοιπους.
στις υπηρεσίες δημόσιες ή μή ....ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ!
Όταν θέλουμε κάτι,έστω και μια ερώτηση,φωνάζουμε 5db παρακάτω απο την αναφορά που δίναμε στον στρατό.απλά πράγματα...

κάντε το τεστ του σούπερ μάρκετ...
είστε φορτωμένος με μικροπράγματα και βλέπεται ότι ενώ υπάρχουν 30 ταμεία,δουλεύουν μόνο 4 που περιμένουν 20 πρόβατα!!

τότε λες απλά.."ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ?? ΤΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ??"
"ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΤΕ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑς ΔΩΣΩ ΦΡΆΓΚΑ??"
"Γ@ΜΩ ΤΟΝ Β@Ρ#ΠΟΥΛΟ ΣΑΣ Γ@ΜΩ!!!"

σε 2 λεπτά,έχεις εξυπηρετηθεί,σου έχουν πει και ευχαριστώ και έχεις φύγει για να ξαναμπεί το μαγαζάκι μετά απο 10 λεπτά ξανά στο λήθαργο του...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 23-08-2010, 16:37
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Η Κρατική μηχανή εξασκεί όλη της την αυστηρότητα ...

Στην εφορία....
μην νομίζεται ότι επειδή είναι εφορία έχουν και το πάνω χέρι.εσύ το έχεις...

μπαίνεις για παράδειγμα στην Β ΔΟΥ Ιωαννίνων για φορολογική ενημερότητα ή να πληρώσεις κάτι...

ψάχνεις στον σκληρό να θυμηθείς τα ονόματα των βουλευτών της περιοχής και λες με το που τους βλέπεις στην κοσμάρα τους να πίνουν τον καφέ τους και να χαριεντίζονται μπροστά απο τις οθόνες τους...πιθανώς καρφωμένοι σε κανένα facebook..την ώρα που περιμένουν 30 άτομα γύρω τους...
δυνατά πάλι...
"Αααααααααχχχχ και να ήξερε ο μαλέσιος ο μωραίτης και ο παπουλιας τι καμάρια έχωσε στα γραφεία!μας τα έλεγε ο συνδικαλιστής σας στο συνέδριο αλλά δεν περίμενα τέτοια!και περιμένετε με τέτοια χάλια να προωθήσουΜΕ τα αιτήματά σας??"

και μετά με καλό ύφος...αλλά δυνατά και πάλι!
"αφού είστε καλά παιδιά ωρέ!δουλέψτε λίγο γρήγορα..να πάει και αυτός ο κόσμος στις δουλειές του!και εγώ θα πω τα καλύτερα για εσάς!"

θα σας πάρουν σίγουρα για της κλαδικής και θα κάνουν μόκο.
σε 10 λεπτά έχεις καθαρίσει και έχεις φύγει...




εννοείτε ότι κάθε φορά που έχω έρθει σε επαφή με ξένες δημόσιες υπηρεσίες,όπως το τελωνείο του Μονάχου για παράδειγμα,έχω μείνει άφωνος και είμαι τύπος και υπογραμμός...
αλλά τους κάγκουρες,μόνο με καγκουριές τους πολεμάς!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Θα δανείζατε την μηχανή σας ; και αν όχι γιατί ; frits Γενικά - Αναβάτης 98 12-12-2011 16:13
Πως να μην φορτώνετε την μηχανή σε φορτηγάκι... Πάνος Αστεία Video 8 19-06-2010 20:41
Οι ρυθμίσεις της κυκλοφορίας την Πρωτομαγιά ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 2 30-04-2010 13:17
Έκανε το γύρω του θριάμβου... και έπεσε από την μηχανή! Black_Shadow Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 7 24-08-2009 23:48
Επεκτείνεται το μέτρο της ελεγχόμενης στάθμευσης σε όλη την Αθήνα wolferin Διάφορα 3 30-06-2009 11:29


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!