GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 27-09-2013, 17:03
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων


Και εγω αν ειχα τετοια σκαφαρα.....το κρατος θα υποστηριζα

Στάλθηκε από Λελοφον

Reply With Quote
  #22  
Παλιό 27-09-2013, 17:11
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων


Και εγω αν ειχα τετοια σκαφαρα.....το κρατος θα υποστηριζα

Στάλθηκε από Λελοφον
αλλοι εχουν το ονομα και ααααααααλλοι την χαρη.......
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 27-09-2013, 17:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη ηθελες να γραψει και τον αριθμο ταυτοτητας του και ονομα πατρος παιδιων και λοιπων συγγενων για να μπορεσεις να πιστοποιησης οτι ειναι αληθηνη επιστολη και να μπορεσουμε ολοι πινωντασ τον καφε μας να κουτζομπολευουμε με υφος δικαστη αρειου παγου για τα λαθη που εκανε ο ανεπροκοπωσ στην ζωη του,.,

την εποχη που ολοι εμεις οι δικαιοι κρητες καναμε το σκατο μας παξιμαδι.,.,

και αλλα τετοια΄.,,.,.,


τεσ πα .,.,.,

καλη υποστιριξη στο κρατος και απο αυτο το θεμα!!!!!
Μια επιστολη, οποιουδηποτε ειδους, χρειαζεται ονοματεπωνυμο για να τυχει εγκυροτητας και σεβασμου απο τον αναγνωστη της........

Τελικα ειδες που συμφωνησαμε οτι ειναι ανυπογραφη?

Οσο για την υποστηριξη προς το κρατος εχεις δικιο, εγω σαν ελευθερος επαγγελματιας ταξιτζης ελεγα την τελικη τιμη στον πελατη μου μαζι με τον ΦΠΑ εννοειται αν και ειχα την δυνατοτητα να τον απαλειψω, το ιδιο κανει και η συζυγος μου ελ. επαγγελματιας και αυτη και το ιδιο κανουν οι σωστοι Ελ. επαγγελματιες..........εν αντιθεση με αλλους που το διαχωριζουν δινοντας ετσι την ευκαιρεια μη πληρωμης τυ και φυσικα κλοπης εσοδων απο το ''κακο'' κρατος που του τα ζηταμε ολα.........και αυτοι που δεν πληρωνουν φορους φυσικα.
Ευτυχως εγω δεν ανηκω στους δευτερους......
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 27-09-2013, 17:38
tazman Ο/Η tazman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: ΚΟΖΑΝΗ
Μoto: GS 1200 04' Desierto 3
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια επιστολη, οποιουδηποτε ειδους, χρειαζεται ονοματεπωνυμο για να τυχει εγκυροτητας και σεβασμου απο τον αναγνωστη της........

Τελικα ειδες που συμφωνησαμε οτι ειναι ανυπογραφη?

Οσο για την υποστηριξη προς το κρατος εχεις δικιο, εγω σαν ελευθερος επαγγελματιας ταξιτζης ελεγα την τελικη τιμη στον πελατη μου μαζι με τον ΦΠΑ εννοειται αν και ειχα την δυνατοτητα να τον απαλειψω, το ιδιο κανει και η συζυγος μου ελ. επαγγελματιας και αυτη και το ιδιο κανουν οι σωστοι Ελ. επαγγελματιες..........εν αντιθεση με αλλους που το διαχωριζουν δινοντας ετσι την ευκαιρεια μη πληρωμης τυ και φυσικα κλοπης εσοδων απο το ''κακο'' κρατος που του τα ζηταμε ολα.........και αυτοι που δεν πληρωνουν φορους φυσικα.
Ευτυχως εγω δεν ανηκω στους δευτερους......
Αυτα πλεον ειναι καθημερινο φαινομανο διπλα μας,,,
Στην πορτα μας,,,
Μεσα στο ιδιο μας το σπιτι,,,
Θες υπογραφες βγες μια βολτα εξω και μαζευτες,,,
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 27-09-2013, 17:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tazman Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα πλεον ειναι καθημερινο φαινομανο διπλα μας,,,
Στην πορτα μας,,,
Μεσα στο ιδιο μας το σπιτι,,,
Θες υπογραφες βγες μια βολτα εξω και μαζευτες,,,
μαλλον εννοεις τους συγκεκριμενους φαντασιοπληκτους επιστολογραφους.........
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 27-09-2013, 18:03
tazman Ο/Η tazman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: ΚΟΖΑΝΗ
Μoto: GS 1200 04' Desierto 3
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον εννοεις τους συγκεκριμενους φαντασιοπληκτους επιστολογραφους.........
Εαν αυτα που σημβαινουν σημερα γυρω μας ειναι στην σφαιρα της φαντασιας μας...
Τοτε ολοι εχουμε καταρρακτη και χρειαζοματε ακουστικα βαρηκοιας
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 27-09-2013, 18:03
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον εννοεις τους συγκεκριμενους φαντασιοπληκτους επιστολογραφους.........
Μάλλον εννοεί τους 379.844 «ενεργών» ασφαλισμένων, δεν είναι αρκετοί για να είναι γύρω μας ; χρειαζόμαστε και μαϊμούδες...


ΟΑΕΕ
Στον ΟΑΕΕ αιτήσεις έχουν υποβάλει 5.567 (από το σύνολο 379.844 «ενεργών» ασφαλισμένων που χρωστούν 5,9 δισ. ευρώ) για να ρυθμίσουν 41,2 εκατ. ευρώ (οι 4.722 για οφειλές βεβαιωμένες έως 31/12/2012 ύψους 37 εκατ. ευρώ και 845 για νέες οφειλές ύψους 4,2 εκατ. ευρώ).

«Στάση πληρωμών» από τους οφειλέτες σε ΙΚΑ και ΟΑΕΕ | οικονομια , ελλαδα | Ημερησία
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 27-09-2013, 19:12
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον εννοεί τους 379.844 «ενεργών» ασφαλισμένων, δεν είναι αρκετοί για να είναι γύρω μας ; χρειαζόμαστε και μαϊμούδες...


ΟΑΕΕ
Στον ΟΑΕΕ αιτήσεις έχουν υποβάλει 5.567 (από το σύνολο 379.844 «ενεργών» ασφαλισμένων που χρωστούν 5,9 δισ. ευρώ) για να ρυθμίσουν 41,2 εκατ. ευρώ (οι 4.722 για οφειλές βεβαιωμένες έως 31/12/2012 ύψους 37 εκατ. ευρώ και 845 για νέες οφειλές ύψους 4,2 εκατ. ευρώ).

«Στάση πληρωμών» από τους οφειλέτες σε ΙΚΑ και ΟΑΕΕ | οικονομια , ελλαδα | Ημερησία
Ρε Σταυρο,
θες να μας τρελανεις κι εσυ?
Τοσα δις που χρωστανε δημιουργηθηκαν σε 2,5-3 χρονια της κρισης?
Ελα ρε Σταυρο, αφου ξερεις και ξερουμε οτι αυτα ειναι συσσωρευμενα χρεη ετων κι οχι τωρινα.....χρωστουσαν το 2005, εκαναν ρυθμιση, πληρωναν 2 δοσεις και μετα περιμεναν την επομενη ρυθμιση!!! Ετσι λειτουργουσε ο ελληνας, με ρυθμισεις........
Οταν, τον Οκτωμβριο, θα αρχισουν να εφαρμοζονται τα αναγκαστικα μετρα εισπραξης μεσω του ΚΕΑΟ (Κέντρο Είσπραξης Ασφαλιστικών Οφειλών) θα δεις πως θα βρουν τα χρηματα και πως θα τρεξουν να πληρωσουν.
Σαν και τις προσληψεις που ξαφνικα αυξηθηκαν μεσα σε μια μερα μολις ανακοινωθηκε το νεο ποινολογιο γιαυτους που προσφερουν μαυρη εργασια.......

Και κοιτα, σου εχω και κατι νεο για τους πεινασμενους ελληνες που χρωστανε σε ΟΑΕΕ, ΙΚΑ, τραπεζες, δεν πληρωνουν τις ΔΕΚΟ κ.λ.π.

Διαβασε το ολο αλλα αξιζει να σταθεις στην τελευταια παραγραφο του αρθρου της ''Ημερησιας'' απο το ιδιο φυλο που εσυ ποσταρες και που λεει

'' Πάντως, οι εισαγωγικές που σημείωσαν την υψηλότερη αύξηση στις πωλήσεις τους στο πρώτο δεκαπενθήμερο Αυγούστου σε σχέση με το αντίστοιχο διάστημα πέρσι ήταν η Mercedes με άνοδο 200% και ακολουθούν η Dacia με 136,6%, η BMW με 123%, η Mini, η Smart, η Abarth με 100%.''

Ολα απο εδω Αύξηση ρεκόρ 54,6% στις πωλήσεις αυτοκινήτων | επιχειρησεις , ελληνικες επιχειρησεις | Ημερησία

Εσεις δεν πειραζει να φανταζεστε οτι βλεπετε πειναλεους στον δρομο.....εγω δεν φανταζομαι, διαβαζω τους αριθμους.......και πειναλεους δεν βλεπω.
Αλλο το ''χρωστω και στα παπαρι@ μου διοτι τωρα παω να παρω αυτοκινητο ¨η να παω διακοπες'' κι αλλο το'' χρωστω και δενε χω να τα δωσω και κανω το σκ@το μου παξιμαδι να επιβιωσω'' που θεωρειτε οτι ειναι η πλειοψηφια.......εγω ΔΕΝ.....

Και Σταυρο, ΑΝ ηταν αλλιως τα πραγματα δλδ οπως ταλενε οι συμφουρμιτες τοτε ο ΣΥΡΙΖΑ, με τοσα που υποσχεται, θα ειχε κυβερνηση και μαλιστα αυτοδυναμη......

Last edited by GeorgeP; 27-09-2013 at 19:27.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 27-09-2013, 20:17
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Γιώργο από τους 775.708 ασφαλισμένους οι 379.844 είναι λαμόγια και αγοράζουν ΒΜW & ΜΕRCEDES ενώ την ίδια στιγμή δεν πληρώνουν τις εισφορές τους.

Αν κάποιοι φορούν ροζ γυαλιά εσύ φοράς της ηλεκτροκόλλησης ...

Αν αυτό που γράφεις δεν είναι τσουβάλιασμα τι είναι ;

Όσον αφορά στην εξέλιξη των ασφαλισμένων του κλάδου κύριας ασφάλισης του ΟΑΕΕ, τα στοιχεία δείχνουν ότι, ενώ το 2005 παλαιοί και νέοι ασφαλισμένοι ανήλθαν σε 832.685, το 2013 (έως τον Ιούνιο) οι ασφαλισμένοι ήταν 775.708.

Πόσους ασφαλισμένους έχει κάθε Ταμείο | ελλαδα | news.e-go.gr


Last edited by frits; 27-09-2013 at 20:18.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 27-09-2013, 20:18
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Γράμμα - ποταμός, ενός πατέρα που οδηγείται στη φυ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Και κοιτα, σου εχω και κατι νεο για τους πεινασμενους ελληνες που χρωστανε σε ΟΑΕΕ, ΙΚΑ, τραπεζες, δεν πληρωνουν τις ΔΕΚΟ κ.λ.π.

Διαβασε το ολο αλλα αξιζει να σταθεις στην τελευταια παραγραφο του αρθρου της ''Ημερησιας'' απο το ιδιο φυλο που εσυ ποσταρες και που λεει

'' Πάντως, οι εισαγωγικές που σημείωσαν την υψηλότερη αύξηση στις πωλήσεις τους στο πρώτο δεκαπενθήμερο Αυγούστου σε σχέση με το αντίστοιχο διάστημα πέρσι ήταν η Mercedes με άνοδο 200% και ακολουθούν η Dacia με 136,6%, η BMW με 123%, η Mini, η Smart, η Abarth με 100%.''

Ολα απο εδω Αύξηση ρεκόρ 54,6% στις πωλήσεις αυτοκινήτων | επιχειρησεις , ελληνικες επιχειρησεις | Ημερησία

Εσεις δεν πειραζει να φανταζεστε οτι βλεπετε πειναλεους στον δρομο.....εγω δεν φανταζομαι, διαβαζω τους αριθμους.......και πειναλεους δεν βλεπω.
Αλλο το ''χρωστω και στα παπαρι@ μου διοτι τωρα παω να παρω αυτοκινητο ¨η να παω διακοπες'' κι αλλο το'' χρωστω και δενε χω να τα δωσω και κανω το σκ@το μου παξιμαδι να επιβιωσω'' που θεωρειτε οτι ειναι η πλειοψηφια.......εγω ΔΕΝ.....

Και Σταυρο, ΑΝ ηταν αλλιως τα πραγματα δλδ οπως ταλενε οι συμφουρμιτες τοτε ο ΣΥΡΙΖΑ, με τοσα που υποσχεται, θα ειχε κυβερνηση και μαλιστα αυτοδυναμη......
Γιώργο δες και τη συνέχεια του ίδιου άρθρου:
  • η αύξηση αφορά στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου
  • στο πρώτο δεκαπενθήμερο Αυγούστου οι πωλήσεις εταιρικών αυτοκινήτων ανήλθαν σε ποσοστό πλησίον του 40%
  • Σε επίπεδο έτους οι πωλήσεις καταγράφουν οριακή μείωση 1,3% σε σχέση με το αντίστοιχο διάστημα πέρσι
  • Παρά τη θεαματική αύξηση των πωλήσεων στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου κανείς επαγγελματίας του κλάδου δεν φαίνεται να χαίρεται. Οι λόγοι εστιάζονται στο γεγονός ότι η εκρηκτική άνοδος των πωλήσεων θεωρείται ως «αναλαμπή» για πολλούς, ενώ για τους υπόλοιπους οι πωλήσεις παραμένουν σε εξαιρετικά χαμηλά επίπεδα ώστε να μην μπορούν να διατηρήσουν σε λειτουργία τις μονάδες τους.
Και μια και μιλάμε για εταιρικά αυτοκίνητα κυρίως δεν είναι λογικό να είναι ακριβές μάρκες;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!