GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 11-09-2011, 14:47
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Όλα καλά ρε παιδιά και καλά κάνουμε και ψαχνόμαστε αλλά…..μπορεί να κάνουμε την δουλειά μας με κάθε τι φθηνό και να βολευτούμε για λίγο καιρό αλλά θα έρθει ο καιρός που πάλι το καλό θα πάρουμε γιατί της φθήνιας τα πράματα έχουν προσωρινή διάρκεια λειτουργίας….
Αποτέλεσμα τα πληρώνεις δύο φορές….βλέπεις ο νόμος της αγοράς που λέει «ότι πληρώνεις παίρνεις» είναι γεγονός….

Σε προσωπικό επίπεδο πάντως αυτό έχω πάθει….σε λίγο καιρό έψαχνα για το καλό…..μέχρι που το έκοψα το παραμύθι….
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 11-09-2011, 18:49
KAS Ο/Η KAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: athens
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 2,436
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Τη χρησιμοποιώ 2 χρόνια . Και μπορεί να τη πλήρωσα ποιο ακριβά ωστόσο τα βασικά της και αυτό που θέλω στα ταξίδια μου τα προσφέρει πολύ καλά . (Επικοινωνία με συνεπιβάτη , χρήση τηλεφώνου μέσω GPS , μουσική ).
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 01-11-2011, 20:28
3ple black Ο/Η 3ple black βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθηνα-Κυψελη
Μoto: BMW R1200 GS TRIPLE BLACK (2011)
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη δεν έχω πρόβλημα κανένα,απλά δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω,ας την πάρει κάποιος που θα την χρησιμοποιήσει να μην μου πιάνει και χώρο

Αν παιζει ακομα η ενδοσυνεννοηση φιλε MARK με ενδιαφερει.....
(ειναι σετακι για οδηγο και συνεπιβατη ετσι; )
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 03-11-2011, 13:17
hairentin Ο/Η hairentin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R1200GS 08
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Καλησπέρα
Μιάς και είχω την συγκεκριμένη , αλλά έχω και την midland bt1 μπορώ ίσως να βοηθήσω με μιά μίνι σύγκριση ...

Την bt1 , την είχα χρυσοπληρώσει πρίν 2 χρόνια , καλή ποιότητα κατασκευής , τρομερή ποιότητα συνομιλίας μέχρι τα 140 που δοκίμασα , και με την μπαταρία την φόρτιζα μετά απο κάθε μεγάλη βόλτα ή ανα δύο μέρες στην πόλη . Ωστόσο ο λόγος που με έκανε να την παροπλήσω και να την έχω μόνιμα σε ένα συρτάρι να σκονίζεται (αν ενδιαφέρεται κάποιος το συζητάμε ...) , είναι τα ευαίσθητα αναλόσιμα της ... Εντάξυ , δεν είμαι και ο πλέον προσεχτικός , αλλά αυτό το βυσματάκι που συνδέει τα ηχεία/μικρόφωνο με την συσκευή μου χάλασε 2-3 φορές , με κόστος όχι ευκαταφρόνητο , και ήταν τέτοιο που δεν μπορούσα να το φτιάξω μόνος μου .
Η απόσταση επικοινωνίας είναι 10 μέτρα , στα 6-7 αρχίζει ο θόρυβος , αλλά είναι οδηγού συνεπιβάτη , οπότε δεν χρειάζεται παραπάνω .

Την κινέζικη την πείρα με έναν φίλο (2 ζευγάρια), είναι εξαιρετική μέχρι τα 110-120 , μετά αρχίζει και έχει πολύ θόρυβο , ωστόσο λογικά παίζει να φτιάχνει με καλύτερη θέση στο μικρόφωνο . Στα 150-160 η συνεννώηση είναι αρκετά δύσκολη , αλλά κάνει ακριβώς αυτό που χρειάζεται , δηλαδή να μπορείς να καταλάβεις οτι ο μπροστά ή ο πίσω κάτι θέλει να πεί και να κοψεις ταχύτητα για να συνεννωηθείς.
Επίσης η απόσταση επικοινωνίας που ονομαστικά είναι 500 μέτρα είναι επαρκέστατη , αν και σε ευθεία πρέπει να πιάνει πολύ περισσότερο , μιάς και πολλές φορές έχασε ο ένας τον άλλο και ακόμα μιλούσαμε .
Βασικός λόγος που την επέλεξα είναι τα αναλώσιμά της . Απλό καρφάκι είναι , αν πάθει κάτι το κόβω και βάζω άλλο .
Απο αυτονομία την κρίνω αρκετά καλή για τα δικά μου δεδομένα , 4 ώρες συνεχούς μπουρου μπούρου , αλλά τελείως απότομα τα φτήνει ...
Τέλος για την ποιότητα κατασκευής , είναι αρκετά καλή ,αν και είχαμε μια απώλεια στο usb της μιάς , πρέπει να αντικατασταθεί , αλλά ακόμα και καινούρια να έπερνα το κόστος της είναι περίπου όσο τα ακουστικά της midlant.

Αυτά απο μένα και ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 03-11-2011, 16:32
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Ενδοσυνεννόηση made in China

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από hairentin Εμφάνιση μηνυμάτων
ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.
Και με το παραπάνω.
Να είσαι καλά
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
βαλιτσες made in china nivo Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες 20 30-05-2011 17:26
dainese made in china varaderiadis Ένδυση 50 01-12-2010 00:43
Καινουργια εγραφη στο GS forum απο CHINA! gerakout Καλώς ήλθατε 34 03-10-2010 15:21
Μία Rolls Royce… made in China !!!!!!!!! riko46 Αυτοκίνητο 12 10-08-2009 22:16
Ενδοσυνεννόηση ;;; xvitos Διάφορα 29 21-03-2009 02:03


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!