GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 23-04-2010, 21:01
Fred Ο/Η Fred βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου δεν είναι από αυτές, αλλά έχω την εντύπωση ότι οι βασικές αρχές του boxer κινητήρα έχουν διατηρηθεί. Αν δεν τις λιώσετε κρατήστε τες να τις χαίρεστε
Έξω από την πλάκα, εσύ πιστεύεις οτι ο γερμανός πριν 50 χρόνια έφτιαξε τον μπόξερ για να πηγαίνεις Μαρούσι-Χαλάνδρι σε 25 λεπτά μέσα στη κίνηση;;;; Ε όχι φίλε μου.Αυτό είναι πραγματικό λιώσιμο
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 23-04-2010, 22:33
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Ο γερμανος τον έφτιαξε για να πηγαίνει στην έρημο, στις στέπες της Ρωσίας ή να τον βάζει στις γραμμές του υπερσιβηρικού και να κάνει το ταξίδι Μόσχα-Βλαδιβοστόκ. Αυτά και αν ήταν λιωσίματα.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 24-04-2010, 23:18
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο γερμανος τον έφτιαξε για να πηγαίνει στην έρημο, στις στέπες της Ρωσίας ή να τον βάζει στις γραμμές του υπερσιβηρικού και να κάνει το ταξίδι Μόσχα-Βλαδιβοστόκ. Αυτά και αν ήταν λιωσίματα.
Εντάξει, τώρα το κάναμε λύσσα που λένε οι παλιοί...
Κατασκευάστηκαν μεν με γνώμονα την αντοχή και με την καλύτερη ποιότητα υλικών (εξαιρουμένων των μοντέλων μετά το 2003/2004) αλλά όχι και για συγκεκριμένα ταξίδια...
Είπαμε...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 25-04-2010, 05:24
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν είναι να πάρεις bmw μηχανή και να την κρατάς στο γκαράζ για να μην την λιώσεις, νομίζω είναι τζάμπα τα λεφτά που έδωσες. Οι μηχανές αυτές είναι κατασκευασμένες για να κάνουν δουλειά πάσης φύσεως. Μην ξεχνάμε αυτές που κυκλοφορούν ακόμη και σήμερα μετά από 40 ή και 50 χρόνια σκληρής μεταχείρισης και με μηδαμινά service.
κι εγω ειμαι της αποψης οτι και οι μεγαλες μηχανες κανουν τα παντα και μαλιστα χωρις ιδιαιτερο κοπο ακομα και στην πολη.
αυτα τα περι ταλαιπωριας μεσα στην πολη τα ακουω βερεσε,ενταξει,μπορει να πατας περισσοτερες φορες τον συμπλεκτη και να εισαι με 1η 2η αντε και 3η συνεχεια ομως μια χαρα εκτελουν και χρεη σκουτερ οι μεγαλες μηχανες.
με αυτη την λογικη θα πρεπε να την εχω μεσα κλεισμενη και σκεπασμενη βεβαια μην τυχων και φτυσει κανενα μυγακι πανω της.
δεν παει ομως ετσι,και στο κατω κατω αν καποιος θελει πραγματικα να ειναι ευκινητος μεσα στην πολη και να κανει σφηνες σαν φιδι μεσα στην κυκλοφορια τοτε δεν παιρνει mega scooter αλλα κανενα παπακι που ειναι και η σωστοτερη λυση.
οπως χωνομαι με το tmax το ιδιο χωνομαι και με το gs και μαλιστα καποιες φορες καλυτερα λογω υψους.
το δικο μου καλος η κακως εκτελει χρεη και για scooter αλλα και για εθνικη οδο.τα κανει ολα απλα και χωρις κανενα παραπονο.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 25-04-2010, 23:26
KAS Ο/Η KAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: athens
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 2,436
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Παιδιά έχω και εγώ σκούτερ και το χρησιμοποιώ .Τώρα τελευταία όμως αντιλήφθηκα ότι μόνο κακό κάνει όχι επειδή αφήνεις το μεγάλο στο γκαράζ , αλλά επειδή είναι πολύ ποιο κουραστικό μια και όλη τη λακούβα της Αθήνας την νιώθεις στο κορμί σου το βράδυ .
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 27-04-2010, 14:25
bogart Ο/Η bogart βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: F800 GS
Μηνύματα: 1,256
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό...
Εγώ πάντως τσίμπησα ένα X-City για τις κοντινές αποστάσεις...

Πήγαινα γραφείο (κέντρο) = 8 ώρες η μηχανή απο κάτω και ταλαιπωρία στην κινηση για μένα και το μωρό
Πήγαινα ωδείο πλατεία βάθυς = 1 ώρα απο κάτω και ξέρετε όλοι τι γίνεται εκεί
Πήγαινα γυμναστήριο = 2 ώρες απο κάτω η μηχανή

Εντάξει την κλειδώνω κλπ αλλά ξέρουμε όλοι πόσο έυκολα κλέβουνε μια μηχανή αν θέλουνε...
Πραγματικά εκτός της άνεσης που παρέχει το σκούτερ στην οδήγηση, γλυτώνει και απο το άγχος....
Και απο το να κάνεις ασφάλεια κλοπής παίρνεις ένα σκούτερ και σε 5 χρόνια έχεις αποσβέσει και το κρατάς και κάβα....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!